Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świdośliwa - czy to dobry wybór?
Chciałby zwrócić się do Was z pytaniem czy świdośliwa może być dobrym surowcem nalewkarsko-winiarski?
Może ktoś pochwalić się swoimi odczuciami co do smaku samych owoców, jak również trunków sporządzonych na tych owocach?

Warto zakupić te krzewy czy może lepiej w coś innego zainwestować?

Podobno świdośliwa może służyć jako żywopłot - czy to prawda?
Odpowiedz
Nastawiłem w tym roku mały miód na świdośliwie, owoc jest w smaku trochę mdły, brakuje kwasu.
Odpowiedz
Czym się różni gatunek canadensis od lamarckiej?
Który lepszy do wiadomych celów?

Do nalewki można kwasku dodać.
Odpowiedz
Posiadam świdośliwę olcholistną, dodawałem do wina wiśniowego, solo nie robilem jeszcze.
Nalewka powinna być dobra , nie żałować tylko owocu.
Dokwasić można delikatnie sokiem z cytryny.
Na żywopłot też się nadaje, owoce mają bardzo dużo witamin.:slinka:

Edek
Odpowiedz
Roślinki zamówione - czekam na kuriera. Oprócz świdośliwy jeszcze przyjedzie do mnie dereń jadalny i jagoda kamczacka.;)
Odpowiedz
Z tego co wiem od właścicieli świdośliw (sam nie posiadam) Lamarcka jest the best.

PS. Na jesieni będę miał sadzonki tarniny z odrostów korzeniowych (tak z 10 szt.) - chce ktoś?
Odpowiedz
Znalazłem pełno krzaków świdośliwy w lesie przypadkiem , kupiłem kiedyś to drzewko w markecie po jakimś czasie byłem z psem na spacerze i te same owoce , sen sam smak , liście itp . Więc zerwałem na dżemy i wyszły nawet pozytywne , lecz dodawałem soku z cytryny . Koniec tematu o dżemach :) Chciałem się dowiedzieć czy ktoś wie ile trzeba dać tych owoców na nastaw ? kusi mnie zrobić wino z tego owocu , może ktoś ma jakiś przepis ?

Skocz do: