Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Biedronka
Witam są dwa fajne produkty godne uwagi myślę ze was zainteresują wiec :

1. Sok 3L za 9 zł

http://www.tinypic.pl/y5d5ormnlwaz

http://www.tinypic.pl/crvt2gqh6jyl

[/URL]

2. Rodzynki Hetmańskie 150 gram 1.5zl

[URL=http://www.tinypic.pl/0zphhbsdbdih]    

Odpowiedz
Dzięki, o soku nie wiedziałam a rodzynki ... kiedyś były w Biedronce z Turcji a teraz Chiny chyba :(
Odpowiedz
Ja rodzynki nastawiłem w ryżowym okaże sie jakie są w smaku bo duże to one są:) ,a sok dodam do jabkowego jak zdobęde troche jabłek
Odpowiedz
Widziałem dzisiaj ten sok w "Biedronce",ale czy to jest pełny sok czy rozcieńczony?
Pytanie kieruje do tych kol. którzy sprawdzili to organoleptycznie..
Odpowiedz
To jest sok z soku zagęszczonego, czyli przeciętny kartonik np. riviva.
Odpowiedz
Organoleptycznie sok oceniłbym nawet na odrobinę słodszy niż przeciętne, chociaż cukru ma tyle samo. Zapewne chodzi tu o rodzaj użytych jabłek, chociaż może to być coś innego, produkt to przecież litewski, a na ich plantacjach jabłek mało się znam:) Standardy jednak europejskie więc sok nie ma prawa być rozcieńczony, sok musi być w 100% tylko to co zostało wyciśnięte z owoców ewentualnie odtworzony z zagęszczonego soku.
Odpowiedz
Jeśli dobrze widzę napis na etykiecie, to sok zawiera 50g cukru w litrze - to daje blg rzędu 4,5. Z drugiej strony stoi: węglowodany 12,5g (w 100ml). Co jest prawdą? Jeśli to pierwsze, to sok jest rozwodniony, jak diabli (Hortex ma blg=11), jeśli to drugie - poza cukrami innych węglowodanów raczej tam nie ma - to jest ok.
Chyba, że te 50g/l cukru to dodatek buraczanego - wtedy też lipa.
Odpowiedz
To lepiej z niego wina nie robic? Bo zakupilem ten na zdjeciu jabko pożeczka
Odpowiedz
Tam jest węglowodanów 11g na 100ml, więc jest to przeciętny sok jabłkowy:)
Odpowiedz
Pewnie to jest tak jak @Maciej zauważył. Na etykiecie w sekcji "skład" jest napisane:
  1. sok jabłkowy (90%) z zagęszczonego soku jakbłkowego
  2. sok z czarnej porzeczki (10%)
  3. cukier w ilości 50g/l
    [/list=1]
    Dalej jest napisane, że ten sok (o takim składzie) zawiera w 100ml 12,5g węglowodanów (czyli 125g/l). Pewnie tak to wszystko jest pokombinowane, że zagęszczony sok jabłkowy został rozcieńczony, zmieszany z sokiem porzeczkowym i dosłodzony cukrem. Sprawdź cukromierzem balling tego soku to będzie wiadomo.
Odpowiedz
Kupiłem z ciekawości czysty sok jabłkowy bo bardziej zależy mi na słoju do małej porcji nalewki z aronii.
W składzie napisali że wyprodukowane z zagęszczonego soku jabłkowego.
Węglowodany 11 g 100 ml.
Zmierzylem BLG i wyszło 12.
Odpowiedz
Też dzisiaj kupiłem ten sok, również głównie ze względu na słoik, a sok i tak wypije :) Ostatnio piłem tłoczony jabłko/porzeczka i mi posmakował, zobaczymy jak będzie z tym, może nie warto przepłacać.
Odpowiedz
Ja już mam pracujący cydr na tym właśnie soku więc za jakiś czas dam znać jak wyszedł:)
Odpowiedz
Ile go dałeś na ten cydr może podasz proporcje ile czego dałes?
Odpowiedz
Jak ile czego dałeś? Przecież cydr jest z samego soku.
Odpowiedz
Dałem dokładnie tyle soku ile będzie cydru :)
Odpowiedz
Tydzień temu i dzisiaj kupiłem takowe papryczki:

polecam :D
Odpowiedz
Nasionka wyjmij, opisz, wysusz, zapakuj w torebki i w lutym wystaw do kiełkowania. Robię tak i sobie chwalę.
Odpowiedz
Teraz jest -20% na soki i nektary, więc jak ktoś planuje coś nastawić, warto zrobić zakupy.
Odpowiedz
(20-12-2014, 17:44)Castleman napisał(a): Tydzień temu i dzisiaj kupiłem takowe papryczki:

polecam :D

Co prawda trochę czasu od tej informacji upłynęło, ale zapytam dyskretnie: jest jakiś przepis na nalewkę z papryki??? :nie_powiem::nie_powiem::nie_powiem:
Odpowiedz
(16-05-2015, 21:37)NOTOS napisał(a): Co prawda trochę czasu od tej informacji upłynęło, ale zapytam dyskretnie: jest jakiś przepis na nalewkę z papryki???
Przepis nie ale trunek tak.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Do jutra jest w Biedronce promocja na sok jabłkowy Riviva - 1,59 PLN za litr.
Odpowiedz
Obecnie kupujac 3 (i wielokrotnosc 3) soki Riviva placimy za jeden 1,33.
Odpowiedz
Ostatnio widziałem jabłkowo aroniowy 3l za chyba 9zł.

Skocz do: