Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 2.25
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa domu, winiarni, piwnicy na wino w Winnicy Cisowa
Jaki mniej więcej jest koszt takiego domku jak zbudowales ? Ile ma m2 ? Zastanawiam się nad takim ale czy to opłacalne
Zapraszamy na stronę: Łódzki Klub Winiarzy.
Odpowiedz
60m2 piwnica, 60m2 parter, 60m2 poddasze.
Koszt jak dotychczas wyniósł 150000 zł. Plus/minus 20000 zł, ponieważ już przestałem liczyć...
Robocizna moja.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, PINOT NOIR, ZWEIGELT, PĘKANIE PĄKÓW, WINNICA pd, RÓŻNE
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa  - Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2
Odpowiedz
OK , dzięki za info .
Zapraszamy na stronę: Łódzki Klub Winiarzy.
Odpowiedz
Schody skończone. Teraz płyty gipsowe...

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2
Odpowiedz
Planuję budowę domku na około 100 m kw. Generalnie liczę ile kasy mi na to pójdzie. Znakiem zapytania jest instalacja elektryczna, bo zupełnie nie wiem jak do tego podejść, koszta kablów itd. Ktoś to może niedawno przerabiał?
Odpowiedz
Podstawa to znalezienie dobrego elektryka, najlepiej z polecenia, który wykona instalację tak jak trzeba i należy.
Przewody elektryczne - tutaj nie ma co się zastanawiać, bo wszystko określone jest w projekcie, więc tam za wiele nie przeskoczysz.
Ewentualne oszczędności możesz mieć na osprzęcie elektrycznym, bo tej jest w różnych opcjach cenowych. Proponuję sprawdzić np tutaj: https://osprzet-sklep.pl/abb-busch-jaeger-c-172.html
ABB - pod względem ceny do jakości prezentuje się naprawdę bardzo dobrze.
Odpowiedz
Krótko;
- pięć żył do każdego pomieszczenia, do jednej puszki - grubość 4,
- pięć żył naokoło każdego pomieszczenia, w rurkach i puszka na każdej ścianie - grubość 2,5,
- reszta to odejścia z puszek do gniazdek i oświetlenia - grubość do gniazdek 2,5, do oświetlenia 1,5,
- Wszystko w pionie lub w poziomie.

PS. W rurkach naokoło każdego pomieszczenia - po to aby, w dowolnym miejscu, można było usytuować gniazdko.

Odpowiedz
Super naprawdę imponująca praca. Ja jednak zawsze nie mogę się doczekać efektu końcowego kiedy to mogę wreszcie coś pourządzać. Meble dodatki itd.

Skocz do: