Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Buraczki po autochtońsku
Cytat:Wysłane przez Witek
6% w ogóle bywa?
Bywa ! Dzieki
Odpowiedz
Inny kraj ,inne opakowania , inne jednostki miar i wag . ?
Odpowiedz
Ale na szczęście buraczki te same :jezor: które zawsze robię na słodko. Chyba spróbuję następnym razem dodać kminku.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Winny ma mniej procent, a nie winny więcej :big:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Mycha
Winny ma mniej procent, a nie winny więcej :big:

A zajac lubi buraczki.
Odpowiedz
Wspomniane buraczki znalazły się ostatnio na ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych jako: BURACZKI PRUSKIE, PREUSSISCHE ROTE BEETE
Odpowiedz
A moze ktos zna przepis na kwas buraczany? Pamietam smak z Polski (wyrob mojej mamy), niestety nie pamietam przepisu.
Odpowiedz
Umiem kisić buraczki na barszcz wigilijny. Może to ten kwas?
Odpowiedz
Moja mama przyrzadzala kwas buraczany na gorace letnie popoludnia (bardzo orzezwiajacy kiedy schlodzony). Byc moze, ze to ten sam przepis. Dawaj go, poprobujemy. Z gory dzieki.:helo:
Odpowiedz
Dam taki ulepszony, nie do barszczu tylko do picia. Jest super.
Na ok. 5 l barszczu trzeba mieć kilkunastolitrowy garnek, najlepiej kamionkowy. Bierzemy 3 kg buraków, 3 marchwie, 3 pietruszki, 3 selery, 15 ząbków czosnku, 3 łyżki kminku, 3 łyżki miodu, 3 łyżeczki soli, laskę chrzanu i 7-8 litrów przegotowanej letniej wody. Warzywa w skórkach trzemy na tarce. Czosnek miażdżymy, chrzan kroimy w piórka. Dodajemy przyprawy, zalewamy wodą, mieszamy i wrzucamy kawałek skórki z razowego chleba. Garnek zawiązujemy szmatką i zostawiamy w ciepłym miejscu na tydzień. Potem sprawdzamy czy smak nam odpowiada. Ściągamy wierzchnią warstwę, resztę cedzimy, odciskamy i butelkujemy. Trzymamy w chłodnym miejscu, nie pasteryzujemy. Pijemy na surowo.
Z powodu procesów fermentacji oraz zabiegów technologicznych podobnych do tych, które wykorzystujemy w winiarstwie, możemy ów płyn nazwać bez wahania winem bezalkoholowym ;)
Mam nadzieję, Pigwo, że Twoja żona posiada elektryczne urządzenie do tarcia warzyw. W przeciwnym razie życzę wytrwałości :hahaha:
Odpowiedz
Dzieki. Moja zona posiada wszystko. Troche to inny przepis z powodu tych dodatkowych warzyw (moja mama uzywala wylacznie buraczkow + przyprawy), ale sprobuje. A zrobie to w 15-to litrowym balonie, ktory akurat mam pusty.:buziak:
Odpowiedz
Przepis na kiszenie samych buraczków może być właściwie identyczny jak na kiszenie ogórków - robię takie buraczki do słoików i są naprawdę pyszne :slinka: I ta woda spod nich też :) Trzeba je tylko obrać ze skórki przed zakiszeniem.
Odpowiedz
Juz sie nadaje do picia, ale nastepnym razem daruje sobie te marchewke, bo troche to slodkawe. natomiast pozostale skladniki - pycha. szczegolnie mnie cieszy (ku przerazeniu mojej milej) czosnek, ktorego dalem nieco wiecej i duuuzo pieprzu.
Odpowiedz
HAAA!!! Czosnek to podstawa :big:
Odpowiedz
A jeszcze lepsze jest, jesli chodzi o kiszenie samych buraków (bez dodatkowych warzyw), kiedy obok kminku damy cały koper (jak do ogórków) i kilka goździków. Ja robię taki właśnie zakwas do barszczu wigilijnego lub do picia w upały. Oczywiście czosek obowiązkowy, w ilosci jaką kto lubi ;)
Odpowiedz
O, proszę, znowu coś ciekawego! Spróbuję w tym roku z goździkami do słoiczków. Ale chyba nie więcej niż 1 goździk na duży słoik (0,5 litra samego kwasu + buraki)?
Odpowiedz
Wielkie dzieki dzis nastawiam obydwie wersje.
Przypomnialam sobie ( pigwa:buziak:) ze kiedys 30 lat temu mialam przepis na mieszanke warzywna ktora sie tarlo na tarce i robilo jak ogorki. Niestety zaginol:niewiem: Pity byl sok na wzmocnienie organizmu w witaminy i mineraly w okresie zimowym. Moze ktos cos slyszal i ma ten przepis
Odpowiedz
Ja tu czesto pijam taka mieszanke warzywna (nazywa sie V8), ale przepisu nie znam i watpie czy producent zechce sie ze mna podzielic. A szkoda, bo smaczna i zdrowa.:helo:
Odpowiedz
Mycha, zależy jak kto lubi, ale ja daję 4-5 goździków na słój 3 l ;)
Odpowiedz
Ja tez kisze buraczki od lat, ale bez zadnych przypraw czy tez dodatkow innych warzyw.
Teraz przeczytalam na forum ze mozna rozne przyprawy i warzywa tez dodawac.
Bede musiala sprobowac tych nowosci i powiem Wam jak smakuja.
Kwas uzywamy tylko do picia, przechowuje go w piwnicy, a napoczete butelki w lodowce.
Rozcieczam go przed piciem z wodoa mineralna niegazowanoa.

Moze ktos wie o jego wlasciwosciach zdrowotnych ?

Skocz do: