Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Burton Ale
Mam prośbę o piołuny do martini bianco, resztę składników mam, a ten czwórniaczek chce powtórzyć bo wyszedł super.
Piołun ten który dawałem jest niestety nie dostępy w sprzedaży :( .
A za resztę z góry dziękuję.
Lech
Odpowiedz
Wyszło inaczej. Burton nr 6, 22blg, ze 40 IBU, choć smakowo wyszło bardziej, drożdże i pożywka zadane, czekamy na wynik. Kalkulator obstawia 11%.

Odpowiedz
(14-03-2019, 12:19)lech.kuba napisał(a): Mam prośbę o piołuny do martini bianco .....

Potrzebne jakieś piołuny ? Mam co nieco w ogródku i nawet ich nie zbieram  bo nikomu nie są potrzebne a ja mam je w celach porównawczych i na wszelki wypadek jak mi przyjdzie chętka na nowy wermut . Właśnie wysiałem do skrzynek a .absinthium z Francji , a.caucasica z Piatigorska  , a.annua  z Niemiec  i kupiłem a.caucasica w Moskwie . Podobno rewelacyjny jest a.absinthium z Kaukazu ale sam go jeszcze nie stosowałem .

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Piękne dzięki @Wacek, ale już dostałem od Bogi'ego :spoko: .

PS piękne zdjęcia.
Lech
Odpowiedz
(21-03-2019, 20:08)Wacek napisał(a):
(14-03-2019, 12:19)lech.kuba napisał(a): Mam prośbę o piołuny do martini bianco .....
 Podobno rewelacyjny jest a.absinthium z Kaukazu ale sam go jeszcze nie stosowałem .

To tylko moje zdanie, więc z tym rewelacyjnym byłbym bardziej zachowawczy :D

Burton pędzi, pięęęękna piana. Wychodzi na to, że drożdże tokajskie od terdensa to absolutny hit. Zwłaszcza,  że już w dwóch piwach ich używam.

Odpowiedz
No niedlugo się przekonamy jak się zachowają Danstar Nottinghamy, bo jednak odfermentowanie było ładne, blg końcowe 0,5°.
Lech
Odpowiedz
Burton na 8 blg Trzymam dalej. W smaku figi, baklawa, klimaty "Sułtan Sulejman hanazetere"-kto oglądał "Wspaniałe stulecie", ten wie. I kiedy już nas słodycz zalepia, wchodzi w przełyk chmielowa klinga!

Odpowiedz
A ja jestem coraz bliżej wysyłki do Ciebie tego mojego, próbowałem już prawie nagazowany, ale z próbą porównawcza mój/twój to jeszcze poczekam z tydzień.
Lech
Odpowiedz
Burton w butelkach, alkohol na takim samym poziomie, ale ciemniejszy, bardziej chmielony i słodszy. Super. Za pół roku warto będzie odpalić jedną flaszę.

Skocz do: