Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CYDR kartonikowy
Jak to jest z tym posmakiem drożdży, że niektórzy potrafią się go pozbyć a inni nie? Czy jest na to jakaś specjalna metoda?
Odpowiedz
Metody na pozbycie się raczej nie ma. Po prostu pilnuj, aby zlać jak tylko zje cukier.
Pozdrawiam 
Odpowiedz
Cześć, przetrzymuję cydr z soku jabłkowego Tymbark w eksperymentalnym pojemniku tj. butelka 5l po wodzie mineralnej. Nastawiłem 15 dni temu tj. 27.02.2018. Na powierzchni znajdują się jeszcze drobniutkie kolonie drożdży i mam pytanie kiedy przelewać do butelek?. Szczelność tego fermentatora zapewne nie jest idealna, a nie chcę, żeby coś się w nim popsuło z tego względu. Czy czekać, aż ślady drożdży zginą? [img][Obrazek: 906f91100ab2.jpg][/img]
Widać delikatną białą linię przy ściance butelki. I woda jest zassana jakby do środka, bo utrzymuje się w wężyku. Też to widać, ale to chyba nic złego co nie ??.

Co do posmaku drożdży to myślę, że zależy to od samej ich ilości, którą dodajemy do nastawu. Myślę, że jedną paczką drożdży mógłbym obdzielić 5, albo 6 takich butelek 5l.
Odpowiedz
W dwa tygodnie to już jest dawno po fermentacji. Jak się wytrącił osad na dnie to zlewaj do butelek. Drożdże nie zginą. Chyba nie do końca wiesz co to jest cydr. Lekki alkoholowy napój w którym nagazowanie w butelce zawdzięczasz właśnie obecności drożdży. Przeczytaj sobie najdłuższy wątek o cydrze w dziale to coś się bardziej rozjaśni może :)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!


\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Jak sam napisałeś, że drożdże nie zginą to nawet jak jest dawno po fermentacji to uzyskam nagazowanie. Czy źle odczytałem?
Odpowiedz
Uzyskasz nagazowanie jak dodasz cukru do butelek.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!


\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....Skocz do: