Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co to za roślina? Edit: Głóg szkarłatny
Witam

Mam dwa pytania

1.czy to aby jest na pewno głóg szkarłatny ?

2.czy któryś z forumowiczów przerabiał ten owoc na wino?

Pozdrawiam Maciej

Odpowiedz
Głóg szkarłatny to roślina ozdobna i nie nadaje się do naszych wyrobów :(
Odpowiedz
Nie do końca się zgodzę ,ponieważ w opisach figuruje jako owoc jadalny wykorzystywany na dżemy oraz do jedzenie na surowo, natomiast miałem nadzieję,że jednak ktoś go przerobił na wino.

Jeśli nikt tego nie robił to ja będę pierwszy i oczywiście zamieszczę fotorelację

Pozdrawiam Maciej
Odpowiedz
Nie pisałem, że jest trujący ani niejadalny. Napisałem, że się nie nadaje na przetwory alkoholowe (nasze wyroby). Z tego co pamiętam to ktoś z forumowiczów czynił takie nieudane próby. Osobiście znam owoc, jadłem go i uważam że się nie nadaje. Ale...

PS Ale jak masz ochotę zrobić wino to nikt Ci tego nie zabroni.
Odpowiedz
Tak też uczynię ale mam zamiar zrobić z owoców ususzonych.

Pozdrawiam Maciej
Odpowiedz
Minęło 5 lat od przerobienia głogu szkarłatnego,efektem są dwa wina mocne i słodkie.
Pierwsze z owoców świeżych drugie z suszonych.Zdecydowanie z suszonych jest smaczniejsze i ma głęboki brązowy kolor a smak zbliżony do wina z suszonej DR.
Podobnie jak DR czy głóg potrzebuje dużo czasu aby się ułożyć.
W tym roku nastaw tylko z suszonego i już w większej ilości.

Pozdrawiam Maciej
Odpowiedz
Gratulacje za wytrwałość aby po tylu latach zdać relację. Aż ciekaw jestem smaku :)
Wasze zdrowie!
Odpowiedz
A tam od razu wytrwałość,skleroza zwyczajnie :)po ostatnim zlaniu powędrowało do kąta regału i dopiero niedawno je znalazłem.

Pozdrawiam Maciej
Odpowiedz
Obiecałem sobie że co roku z każdego rodzaju wina zostawię na dalsze lata po kilka butelek wina, trzeba będzie je schować w jakiś kąt i zapomnieć... :)

Skocz do: