Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gąsiorki na miod pitny i regały.
Witam.
Moj miod konczy sie klarowac i zaczynam przymierzac sie do butelkowania. Chce uzyc butelek (gasiorkow) do miodu.

Aby miod mogl sobie spokojnie dojrzewac chce zorganizowac sobie jakis regal. Niestety nie mam warunkow, czasu i narzedzi zeby taki regal samemu zbudowac wiec postanowilem go kupic. Tutaj pojawil sie problem. Znalazlem dwa ciekawe regaly produkowane przez firme Wamar-Sosenka S.C.:

RW-1-42:

RW-MAXI-1

RW-1-42 trzeba by "skrocic" poniewaz gasiorki na miod sa krotsze od klasycznych butelek na wino. Ze zdjec wnioskuje ze nie stanowi to wiekszego problemu - powinno wystarczyc przyciecie 4 poziomych poprzeczek. Co do regalu RW-MAXI-1 to nie wiem czy przegrodki nie beda za waskie na gasiorki. Sprzedawca nie kwapi sie do podania mi dokladnych rozmiarow przegrodki.
Ktory w tych regalow lepiej sie sprawdzi? Ma ktos doswiadczenie z regalami tego producenta? A moze macie cos ciekawszego do zaproponowania? Potrzebuje regal na ok 40 gasiorkow.

Pozdrawiam.
ako

Odpowiedz
Rok temu zrobiłem sobie podobny regał (fotka pierwsza) tylko na 36 butelek. Przyciąć poprzeczki możesz ale wtedy regał będzie węższy i mniej stabilny. Jeżeli wybierzesz takie rozwiązanie to radziłbym przykręcenie do ściany. Szkoda byłoby tyle miodu:)

Co do drugiego, to przegródki wydają się za wąskie ale butelki nie powinny spadać. Ewentualnie można je poszerzyć o ile nie są przyklejone te listeweczki:)
Odpowiedz
Zrób sobie sam taki regał. Miód będzie jeszcze lepszy:)
Ja właśnie jestem w trakcie wykonywania regału na min 130szt. a maks 250szt.

Skocz do: