Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gatunek winorośli - do produkcji wysoko jakościowych ciemnych win
Witam, szukam sadzonki (nawet nie"Mercedesa" ale "Ferrari" wśród sadzonek) :D do produkcji wysoko jakościowych ciemnych win.

Jaki gatunek byłby najlepszy dla naszego klimatu?
Odpowiedz
No nie wiem czy Ci ktoś pomoże, pytasz o sadzonki najwyższej klasy światowych odmian. Same nazwy nietrudno odszukać w Google, ale czy ktoś uprawia w Polsce, czy są sadzonki.
Zazwyczaj są to klasyki winiarstwa światowego, Cabernet Sauvigion, Merlot, Pinot Noir, Syrah, Saperawi, Melbec, Risling.
Myślę że odmiany uprawiane w Austrii, będą najbardziej przydatne w Polsce.
Pozdrawiam Mirek.
Odpowiedz
A w Polsce z najlepszych gatunków jakie się wyróżnia?
Odpowiedz
Dla jasności, jestem amatorem winiarzem, interesuję się tym tematem tylko hobbystycznie, więc i moja wiedza jest bardzo zawężona.
Piszesz lokalizacja Złotoryja, jest to bardzo dobry rejon na winorośl w Polsce. Możesz więc pokusić się o odmiany bardziej wymagające, a tym samym szlachetne. Nie doradzę bo takich nie uprawiam.
Pozdrawiam Mirek.
Odpowiedz
Zobacz z jakich odmian wytwarza Wina Twój sąsiad ze Wzgórz Trzebnickich i już masz odpowiedź.
Poczytaj wątek Michała Dolnoslonzaka,uprawia VV z powodzeniem.
Czytać, sadzić i fermentować! ;)
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...
Odpowiedz
ja u siebie mam Winorośl Swenson Red.  Ma winno-słodki, kojarzący się z truskawką lub maliną posmak i należy do najsłodszych odmian hodowanych w Polsce. Odmiana deserowa, nadająca się także do przetworów i do produkcji słodkiego wina.

Skocz do: