Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS NALEWEK DOMOWYCH - WYSOWA 2018
Exclamation 
Zarząd Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich oraz organizatorzy XI Rykowiska Winiarzy w Wysowej zapraszają do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Nalewek Domowych.

Konkurs odbędzie się w dniu 15 września w trakcie trwania XI Rykowiska Winiarzy w Wysowej:  http://wino.org.pl/forum/Thread-WIELKIE-...#pid377431

W Konkursie może wziąć udział każdy, kto spełnia warunki określone w Regulaminie Konkursu, zamieszczonym w załączniku.

Zmagania konkursowe rozpoczną się w dniu 15. 09. o godz. 10.00, a zatem do tej godziny należy dostarczyć nalewki wystawiane do konkursu.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz dyplomów przewiduje się w godzinach wieczornych w dniu konkursu na terenie ośrodka "Zacisze" w Wysowej.  Osoby nieobecne (dosyłające nalewki) otrzymają nagrody drogą pocztową.

Wyślij swoje nalewki na konkurs pocztą lub lepiej dostarcz osobiście i weź udział w Rykowisku Winiarzy !

Wysyłać nalewki na Konkurs prosimy po 20 sierpnia, tak aby dotarły nie później niż 14-go września.

Adres do wysyłki:

Jan Łopaciński
Wysowa 81
38-316 Wysowa

Butelki należy zaopatrzyć w etykiety zgodne ze wzorem umieszczonym w załączniku 2 oraz wypełnione zgodnie z instrukcją. Dołączyć należy podpisaną klauzulę RODO zawartą w załączniku 3.

Wykaz nagród i sposób oceny nalewek zawarty jest w załączonym regulaminie...

Chętnych do sponsorowania dodatkowych nagród proszę o kontakt na PW>

Masz pytania?  Odpowiemy w tym wątku...

Link do wątku z VIII Konkursu z ubiegłego roku : http://wino.org.pl/forum/Thread-VIII-OG%C3%93LNOPOLSKI-KONKURS-NALEWEK-DOMOWYCH-WYSOWA-2017

Zapraszamy do udziału w konkursie także hobbystów spoza Forum !

.doc   Regulamin.doc (Rozmiar: 42,5 KB / Pobrań: 78)
.pdf   etykieta 2018.pdf (Rozmiar: 35,21 KB / Pobrań: 71)
.pdf   klauzula-rodo.pdf (Rozmiar: 25,27 KB / Pobrań: 51)
Odpowiedz
Cześć,
Nie do końca rozumiem regulamin:
10. Ilość wystawianych do Konkursu nalewek: 2 szt. w każdej kategorii określonej w pkt 2 w butelkach o pojemności minimum 0.2 l napełnionych w minimum 95%.

Co to oznacza?
- czy że w każdej kategorii można wystawić maks. dwie nalewki (czyli w całym konkursie więcej),
- czy że do każdego zgłoszenia muszą być dwie butelki z tą samą nalewką (o pojemności nie większej, niż 0.2L)?
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
(04-08-2018, 12:24)bachus_ napisał(a): - czy że w każdej kategorii można wystawić maks. dwie nalewki ............

Są 2 kategorie.
W każdej możesz wystawić maksymalnie 2 różne nalewki po 0,2 l każda.

Czyli - 2 x 0,2l = 0,4l i 2 x 0,2l = 0,4l
0,4l + 0,4l = 0,8 l w całym konkursie.
Odpowiedz
(04-08-2018, 12:24)bachus_ napisał(a): … (o pojemności nie większej, niż 0.2L)?

Nie mniejszej. :D  Zlotowicze też chcą spróbować.
Pozdrawiam zbyszek
Odpowiedz
Wyciągam wątek z mroków zapomnienia.
Odpowiedz
Dobrze, że wyciągnąłeś, bo mi tak w głowie zapadł konkurs wyłącznie cytrusowych, że jak dziś żona przyniosła mi jedną ze swoich nalewek (niecytrusowych) i mówi "chciałeś, żebym Ci coś dała na konkurs", to ją pogoniłem abarot do piwnicy.
Odpowiedz
GENERALE, pora zostać wreszcie Cysorzem, wstawiaj swoje wyroby gdzie się tylko da.
Nalewki z tego konkursu tej możliwości nie dają.
"Cytrusy" są jednym z pięciu konkursów "Cysorskich", ale oczywiście "dublety" mogą tu też trafić, jeśli spełnią wymogi Regulaminu.
Odpowiedz
Dziękuję, ale pozostanę zwykłym bogiem nad bogami. Cysorstwo nie dla mnie, człeka nadczłekowego. Nalewek nie robię, to domena żony.
A mogłem kwa przytargać limonki wielkości średniego paznokcia... Wolałem kawę :drink:
Odpowiedz
Z Regulaminu:
- do każdej butelki musi być dołączony czytelnie wypełniony, identycznie, w 2 egzemplarzach i nietrwale przytwierdzony (np. gumką recepturką) formularz zgłoszeniowy, który stanowi załącznik Nr 1 do niniejszego Regulaminu.

Z Formularza etykiety:
Tą część trwale przyklej do butelki
Tą część przymocuj recepturką do butelki.

No, to jak w końcu zrobić??
Czyli jedną etykietę przylepiamy na stałe do butelki, a drugą przytwierdzamy do butelki gumką??
Odpowiedz
Ja bym jedną przyklejał zaś drugą mocował recepturką, ale SWiMP i Jasiu mają ostatnie słowo.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Także bym tak zrobił.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
znaczy - wszystko jasne.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Z resztą w pierwszym poście na dole załączonej etykiety jest dokładny opis jak postąpić.
Pozdrawiam
----Erikos----
Odpowiedz
Coś tu za cicho w temacie. :niewiem:

Pełna konspira. :nie_powiem:
Odpowiedz
Ciiiiiiicho sza!!!

Odpowiedz
20 butelek już przygotowane.
Odpowiedz
(19-08-2018, 19:39)tata1959 napisał(a): Ja bym jedną przyklejał zaś drugą mocował recepturką, ale SWiMP i Jasiu mają ostatnie słowo.

SWiMP w osobie Erikosa się wypowiedział... teraz tu Jasiu!

"Anonimową" część etykiety PRZYKLEJAMY, drugą z danymi osobowymi mocujemy recepturką.

Przepraszamy za niejasności w regulaminie!

To było ostatnie słowo. Howgh! Powiedziałem!
Odpowiedz
A do jakiej kategorii powinienem zaliczyć nalewkę, której składniki po 50% są owocowe i ziołowe? Wedle upodobania?
Przykład: malina z papryczką habanero :)
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
Owocowe będzie ok.
Odpowiedz
(21-08-2018, 12:06)Majerotto napisał(a): A do jakiej kategorii powinienem zaliczyć nalewkę, której składniki po 50% są owocowe i ziołowe? Wedle upodobania?

Wg mnie wedle twojego upodobania, ale pamiętaj, że w nalewkach nieowocowych jest zwykle mniejsza konkurencja. :D
Odpowiedz
(21-08-2018, 12:06)Majerotto napisał(a): A do jakiej kategorii powinienem zaliczyć nalewkę, której składniki po 50% są owocowe i ziołowe?

Jeśli na 1 kg malin dałeś 1 kg habanero, to masz nalewkę 50% na 50% owocowo - warzywną. Mam nadzieję, że tak ne jest z uwagi na zdrowie Jury.
Odpowiedz
Niechybnie szykuje się kolejny zamach na komisyję konkursową. Kilka prób zamachów w swoim życiu przeżyłem. Ale Jasiu taka mieszanina może być trudna do przeżycia :pomocy: Próba zastraszenia komisji?
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
To pytanie było czysto teoretyczne.
Nie zamierzam wysyłać czegoś co może spowodować ból na wejściu i wyjściu ciała Szanownego Jury :)

Niemniej jednak mam eksperyment smakowy w podobnej wariacji. Nie jest to 50/50 z warzywem. Mały dodatek. Habanero jest mocno ekstraktywna, więc mini kawałeczek poszedł do buteleczki malinówki na kilka godzin.
Efekt: w zapachu czuć wyraźnie paprykę. Na języku ostrość tejże papryki, ale w tle i na przełyku malina.

Ciekawość i lenistwo zapewni ludzkości rozwój technologiczny i kulturowy :)

PS: kwiat muszkatołowy w Malinówce daje efekt zupełnie inny niż spodziewany. W smaku czuć wyraźnie pastę do zębów :)

Pozdrawiam
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
Odpowiedz
W jednej z nalewów eksperymentalnych pomieszanie derenia z wrotyczem dało smak fekaliów:) Nalew ma chyba z 6 lat i dalej to czuć. To się nazywa reakcja chemiczna... akurat tutaj reakcja negatywna choć interesująca z punktu widzenia hobbysty:)
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
(21-08-2018, 23:13)Majerotto napisał(a): Ciekawość i lenistwo zapewni ludzkości rozwój technologiczny i kulturowy :)

PS: kwiat muszkatołowy w Malinówce daje efekt zupełnie inny niż spodziewany. W smaku czuć wyraźnie pastę do zębów :)

Dla mnie nadmiar kwiatu muszkatołowego daje posmak perfumowanego mydła :placze: , dlatego trzeba go dawać bardzo, bardzo mało do nalewek, praktycznie na czubek noża.
Odpowiedz

Skocz do: