Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Imprezka andrzejkowa
Witam.
Chcę zrobić jedzonko na imprezkę, na której będzie ok 20 par. Budżet ograniczony w wysokości 400zł. Planuje 1-2 dania ciepłe typu bigos, kiełbaska, zimny bufet - coś w galarecie oraz ze dwa rodzaje sałatek. Proszę Was o propozycje, pomysły i doświadczenia z czym lepiej nie eksperymentować? Oczywiście uczestnicy przyjęcia zobowiązują się dodatkowo zabrać ze sobą osobiste przystawki i przekąski. Nie będzie to impreza żeby sie najeść, lecz by się bawić w ten ostatni dzień przed adwentem umilając sobie podniebienie czymś smacznym.
Na pomoc w przygotowaniu dań mogę liczyć, choć czas będzie ograniczony tj. piątek wieczór i sobota od południa do popołudnia, a start przewidziano na 19.
Z góry dziękuję za propozycję.

Pozdrawiam,

Daniel
Odpowiedz
http://kuchnia.o2.pl/

często podkradam pomysły i jeszcze się nie zawiodłem.
Pozdr.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez rafple
http://kuchnia.o2.pl/

często podkradam pomysły i jeszcze się nie zawiodłem.
Pozdr.

Strony kulinarne, odwiedzam często, również tą wymienioną, lecz moja prośba odnosi się do Waszych doświadczeń z potrawami na takie imprezy, pomysłów kilka mam, ale chcę poznać propozycje i sugestie obeznanych forumowiczów :)
Odpowiedz
Z salatek na impreze : grecka i gyros :) (chociaz ludzie moga troche zionac;) )
Zapewniam Cie ze pólmiski zostana puste:)
Odpowiedz
Daniel, proponuję Ci "Pieczarki po włosku". Naprawdę nie wiem kto wymyślił nazwę dla tej potrawy, ale mniejsza z tym. Jest to rodzaj zapiekanki, która jest bardzo smaczna, można ją przygotować dzień wcześniej (jest lepsza) i tylko podgrzać, a przede wszystkim jest tania:spoko:

Należy ugotować makaron spaghetti. Duże naczynie do zapiekania wysmarować czosnkiem, kapnąć oliwką i wrzucić makaron.
Przygotować sos.
Na oliwie podsmażyć ogórki kiszone pokrojowe w kostkę, paprykę i obrane ze skórki pomidory. Troszkę podlać wodą i chwilę poddusić. Posolić, popieprzyć, dodać zioła prowansalskie i trochę dobrago ketchupu. Ma powstać sporo dość gęstego sosu o smaku lekko słodko-winnym.
Przygotować pieczarki.
Pokrojone pieczarki podsmażyć na niewielkiej ilości masła, dodać sól, pieprz, bazylię, oregano, odrobinę tymianku i rozmarynu.
Na tarce zetrzeć spory kawałek ulubionego żółtego sera.
Na makaronie ułożyć pieczarki,posypać tartym serem i całość zalać sosem. Zapiekać w piekarniku ca 20 minut.
Przepis wydaje się trochę przydługi, ale w rzeczywistości przygotowanie zapiekanki nie wymaga ani wiele czasu ani żadnych skomplikowanych zabiegów.
Życzę udanej zabawy:tancze:
Ela
Odpowiedz
ja zaproponuje canelloni. latwe, szybkie, wysmienite i sycące
Odpowiedz
U nas, w zasadzie na każdej imprezie sprawdzają się:
koreczki - na wykałaczki nadziewasz co lubisz (np.ser pleśniowy, papryka konserwowa, oliwka) ja zawsze robię trzy, cztery talerze koreczków i każdy ma inny kolor u góry
skrzydełka pikantne - przepis tutaj
i jakąś surówkę bazującą na kapuście pekińskiej
z sałatek: ryż gotowany, kurczak wędzony, curry, śliwki wędzone, majonez (może być pół na pół z jogurtem).

pozdrawiam i życzę udanej imprezy

B
Odpowiedz
Bardzo łatwe do wykonania danie na ciepło.

CHILI CONCARNE
Na dużej patelni zeszklić 2 duże cebule. Dołożyć ok 1 kg mielonego mięsa oraz 2 papryki pokrojone w kostkę. Dodać 2 puszki pomidorów. Całość posolić, dodać ostrej chili lub papryki. Można też nabyć gotową mieszankę ziół do tej potrawy. Dusić ok 45 min. Na koniec wrzucić 2-3 puszki czerwonej fasoli i gotowe. Można przygotować dzień przed imprezką.

pozdrawiam
Odpowiedz
Dziękuje za propozycje i życzonka :) Ja po uwzględnieniu ww uwag wymyśliłem coś takiego:

Dania ciepłe (2 do zrobienia):
- bigos myśliwski,
- krokiety + barszcz,
- leczo,
- 3 rodzaje kiełbasek.
Sałatki (2 sałatki)
- sałatka gyros,
- warstwowa z tuńczykiem,
- sałatka śledziowa,
- sałatka z paluszkami krabowymi.
Zimny bufet:
- szynka w galarecie,
- jajka nadziewane,
- koreczki różnego rodzaju,
- swojskie wędliny na półmiskach,
- mielone kuleczki octowe.

Taka jest na chwilę obecną moja koncepcja, muszę zrezygnować z wszelkiego rodzaju zapiekanek, ponieważ nie będę miał tego gdzie podgrzać, część potraw przygotuję w domu w piątek popołudnie-wieczór, a w sobotę dokończę resztę na miejscu, gdzie tylko będę miał do dyspozycji jedną kuchenkę gazową (piekarnik niesprawny), zlewozmywak, woda, prąd :)
A co do smaków towarzystwa, to raczej odpadają wszystkie ostre rzeczy, będzie raczej tradycyjnie, najważniejsze, żeby nie zabrakło przekąsek do trunków procentowych :diabelek:
Imprezka będzie w gronie członków orkiestry dętej, do której również należę, a z doświadczenia orkiestrowego wiem, że imprez nieudanych u nas nie ma ;)

PS Dalej jestem otwarty na propozycję, a jak już menu będzie zaakceptowane podam przepisy zrobionych przeze mnie dań na forum.

Pozdrawiam Serdecznie,

Daniel
Odpowiedz
Zakładam nowy wątek mając nadzieję, że będzie to miejsce do spotkań dla wielbicieli kuchni włoskiej:jedzenie:

Na początek CALZONE

Ciasto przygotawać jak na pizzę(każdy ma swój ulubiony sposób, więc nie będę się wymądrzać::). Pozostawić do wyrośnięcia a następnie rozwałkować na dość cienki placek.

Przygotować składniki(całkowita dowolność)
U mnie były:
ser mozarella,
ser gouda,
szynka,
papryka.
podsmażone pieczarki

Rozwałkowany placek pokroić na kwadraty lub trójkąty. Nakładać składniki farszu, posypać ziołami prowansalskimi, kapnąć sosem pomidorowym, sklejać i układać na gorącej blasze. Piec w temp. 250 st od 5-7 min.

Składniki:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Gotowe calzone

Załączone pliki Miniatury

Skocz do: