Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie najlepsze sadzonki dla naszych warunkow
Witam, bardzo proszę o informację jakie są najlepsze sadzonki winogron które są sadzone w naszych warunkach, chciałbym kupić kilka rodzai sadzonek
Odpowiedz
Najpierw chcesz "ferrari",później pytasz o Bolero
Zastanów się jakie typu wina chcesz wyrabiać.
Czy skłaniasz się ku czerwonym, czy białym winom?
Ile sztuk chcesz posadzić?
Jeśli kilka krzewów,to nie ma sensu się "brudzić",chyba że w celach poznawczych?
W przybliżeniu 1 krzew to 1 wino na gotowo(+/-)
Odmian jest wiele,wczytaj się w forum...
Widzę,że nie sprawdziłeś wątku Dolnoślonzoka?
Nie sprawdziłeś z jakich odmian robi Wino Rafał Wesołowski?
Sprawdź wątek Maćka19660714 lub Piotra 77.
U mnie rosną odmiany PIWI,choć i jest również VV, czerwona odmiana PNP(pinnot noire precoce),którą będę rozmnażał.
Sprawdź też listę sadzonek jakie oferuje Krzysztof Górka w e-sadzonce.
Od "trabanta" do "rolls royc'a"... ;)
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...
Odpowiedz
Szejker1988, w okolicy masz Krainę Wygasłych Wulkanów i winnicę "Agat" w Sokołowcu oraz winnicę "Jaspis" we wsi Dłużec koło Lwówka Śląskiego, a nieco dalej, bo w Cieplicach (Jelenia Góra) winnicę "Cieplice". W dwóch pierwszych z powodzeniem uprawiają Rieslinga, Pinot Gris, Traminer, Rondo i Regent oraz szereg innych. Musisz chyba pojechać i spytać aby rozwiać swoje wątpliwości.
Odpowiedz
Szukam informacji w temacie opisu klonów sadzonek. Podobno wszystko w internecie można znaleźć, ale jak na razie nie dotarłem do żadnego opracowania. Który z klonów 27 Gm, FR 2007, 1-31 Gm będzie najlepszy na piaszczystą glebę? Chcę dokupić parę sztuk PINOT GRIS i muszę podjąć decyzję co wybrać?
Pozdrawiam
Feliks
Odpowiedz
Poszukaj lub zadaj pytanie na http://www.winogrona.org
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Na stronie pewnej winnicy znalazłem taką informację :
https://www.winorosl-mch.eu/index.php?op...&Itemid=51
Odpowiedz
Feliks, miałem trzy klony PN. Zachowywały się tak samo. Początkowe BBCH jednego z nich, na początku sezonu było wcześniejsze o tydzień. Przy winobraniu wszystkie były już równo.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Przy trzech krzewach tego samego klonu obserwacje też mogą być bardzo podobne.
przyjmuję bana bez ostrzeżenia
pozdrawiam Roman
Odpowiedz
Michał,

dzięki za wsparcie i przesłanie strony opisującej rodzaje podkładek w uprawie winorośli. Od dziadka otrzymałem namiar o stosowanych klonach w uprawie winorośli. Strona jest godna polecenia. Materiałów do czytania mam już sporo. Teraz tylko podjęcie ostatecznych decyzji. :) :) :)
Pozdrawiam
Feliks

Skocz do: