Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jesteś tu nowy? Przywitaj się z nami.
Witam wszystkim.
Mieszkam w bliskich okolicach Żyrardowa (woj mazowieckie).
Ojciec robił wina i nalewki od lat, a ja się tylko przyglądałem nie wtrącając swoich trzech groszy do receptury. Trunki nie zawsze udane na tyle na ile było liczone (zawsze na dzikich).

Ale że w końcu jestem na swoim postanowiłem spróbować swoich sił w produkcji własnych trunków.
W produkcji:
- wino z winogron różowych z niewielką ilością wody (na 15Kg owoców + 3L wody + Cukier)
- sok o smaku wina z różowych winogron (drugi raz na odciśniętych owocach z powyższego + 8L wody + cukier) (eksperyment)
- nalewka ze śliwek (na wódce i spirytusie). Docelowo winno mieć ok 40%.

Klarują się:
- wino z czarnej porzeczki 20L ok 14% (w bardzo cichej od połowy września. Powoli się klaruje.)
- wino z czerwonej porzeczki ok 9L ok 14% (już w cichej. właściwie już się wyklarowała. Ale przed rozlaniem w butelki jeszcze poczekam gdyż woda w rurce jeszcze się rusza chociaż nie bulka)
- śliwka wiśniowa: skubaństwo bardzo kwaśne. Nastawiłem na próbę w 5L baloniku. (Wątpię by się wyklarowało, więc raczej nie doczeka się butelkowania. Chyba że ostatnie 0,7l).

Zakończone:
- nalewka z malin/jeżyno-malin (na wódce) ok 19%
- nalewka wiśniowa (na wódce) ok 18%

Zamiary są duże bo chciałbym zrobić wino ze wszystkiego z czego można, ale jak to w małżeństwie bywa druga połówka ma czasem za dużo do powiedzenia w tej kwestii.
A z ciężarną się trochę ciężko dyskutuje ws. alkoholi.

Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedz
Witam wszystkich serdecznie.
Bardzo miło zagościć na tym forum.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witam wszystkich!
Cieszę się, że w końcu zarejestrowałem się na forum. Mam nadzieję zagościć tu na dłużej i dowiedzieć się od Was wiele przydatnych rzeczy.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Dzień dobry.
Odpowiedz
Witam i pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Odpowiedz
Witamy serdecznie, wszystkich nowych pasjonatów trunków domowych!!
Odpowiedz
Witam wszystkich serdecznie w tej ogromnej skarbnicy wiedzy.

Mieszkam w Łodzi i jak nietrudno się domyśleć, jestem początkującym "wytwórcą domowych alkoholi".

Cieszę się niezmiernie, że trafiłem pod Wasze skrzydła. 
Zapewne pozwoli mi to uniknąć błędów i podążania ślepymi ścieżkami fermentacji.
Odpowiedz
Dzień dobry.

Na forum przywiodło mnie kultowe wino forum (ryżowe wg ś.p. Skrzycha), czytam uczę się rozszerzam wiedzę, w tym roku porwałem się na nastawienie miodu pitnego.
Forum przydaje się bardzo, pozwala uniknąć wielu błędów.

Będę korzystał garściami.
Odpowiedz
Witam serdecznie !
Mam na imię Łukasz z kopalni wiedzy jaką jest to forum korzystałem kilkukrotnie więc postanowiłem się zarejestrować. Niestety za późno tu trafiłem i mam za sobą kila mniej lub bardziej udanych winek...
Pozdrawiam wszystkich serdecznie !
Odpowiedz
Witam serdecznie wszystkich :)

Mam na imię Mariusz, wina, nalewki, destylaty robię od lat, lecz z win nigdy tak naprawdę nie byłem zadowolony.
Mam nadzieje, że dzięki forum sie to zmieni
Odpowiedz
Uszanowanie,
Mam na imię Marcin, tegoroczne lato zachęciło mnie do pierwszej, samodzielnej próby zrobienia wina - także robię.
Odpowiedz
Witam serdecznie z krainy deszczowcow :)

Planuje rozpoczac moja przygode z miodem pitnym jeszcze w tym roku i zauwazylem ze to zarowno proste jak i skomplikowane wiec wierze ze wiedza zawarta na tym forum bedzie pomocna :)
Odpowiedz
Witajcie!
właśnie rozpoczynam przygodę z produkcją domowych trunków (już ze 3 nalewki mam "popełnione" a teraz wziąłem się za winko - na początek małe ilości ;-))
Pozdrowienia dla wszystkich "producentów"!
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy...

Skocz do: