Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jesteś tu nowy? Przywitaj się z nami.
Witam wszystkich forumowiczów :) jestem Magda
Odpowiedz
Witaj Magda!
Odpowiedz
Witam. Nazywam się Tomasz Kłujszo jestem muzykiem i aktorem prowadzę firmę artystyczną TOTALART. Ostatnio wpadłem na pomysł założenia winnicy w Gródku Starym. Robię amatorsko wina. Chciałbym się nauczyć czegoś od mądrzejszych kolegów i koleżanek z forum. Za poleceniem Piotra Zajączkowskiego z którym współpracujemy przy organizacji letnich półkolonii artystycznych zgłaszam swój udział w zlocie Gostomia 2019. Wpłaciłem kwotę za pobyt przez wszystkie dni. Pozdrawiam i mam nadzieję na ciekawe, nowe znajomości i pouczające rozmowy.
Odpowiedz
Witaj.
Co do zlotu to poniżej masz link do wątku gdzie powinieneś się zapisać.
http://wino.org.pl/forum/Thread-IX-Potyc...tomia-2019
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Witam wszystkich nowych:)
Odpowiedz
Adamus wita szanowne grono ;)
Odpowiedz
Witam wszystkich.
Zaczynam zabawę.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Witajcie Adamus i adiplo!
Odpowiedz
Witam, Arek ze Słupska. Pierwsze ryżowce już zrobione :)- teraz kolej na owocowe
Odpowiedz
Witaj i powodzenia!!

Jak coś, to śmiało pytaj.
Odpowiedz
Witam wszystkich. Jestem fanatykiem wina. Póki co kupnego. Poniewaz pare lat tenu mialem dostęp do białego winogrona spróbowałem zrobić swoje pierwsze wino i o dziwo wyszlo.. Mocne bez smaku ale i tak smakowało "bo swoje". Potem czytajac to forum zrobiłem już kolejne wina według przepisów z forum i były lepsze jak kupne. Postanowiłem się dołączyć. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Witaj. Akurat nadchodzi owocowe eldorado więc szykuj butle i dorobotyyyyyyy. Na okres zimowy zaplanuj ryżowca wg ŚP. Skrzycha i/lub jakiś miodzik*, który jest zwykle doskonałą inwestycją**
*)-geograficznie to masz "pod ręką" mistrza nad mistrze w miodach a więc potraktuj to jak ważny handicap (zanim zapytasz o kim mowa to sam poszukaj ;););) )
**)-zrobić, zostawić i wrócić min. po 6 latach i pochwalić samego siebie za mądrość i cierpliwość a od degustatorów zbierać należne laurki - warto czekać.
Prawdziwy mężczyzna nie je miodu... Prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły!
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
Cześć. Mam na imię Aron i jestem z Wrocławia. Pracuję w Utrzymaniu Ruchu (dbam o sprawność maszyn przemysłowych). Wiele lat temu marzyło mi się robienie własnych win, być może nawet regał na nie :D Kilka początkowych prób różnie się skończyło, pomysł umarł. Wrócił, kiedy dowiedziałem się, że zostanę ojcem :D Wino wstawione, liczę, że będzie na chrzciny, roczek i osiemnastkę :D Aby niczego nie zepsuć z pewnością będę tutaj zadawał duuużo pytań ;)
Odpowiedz
Witam wszystkich, dotychczas przeglądałem tylko forum, ale że nasunęły się pytania stąd rejestracja :) ja generalnie prosty człowiek jestem z małym zapasem materiału do zalewania i raczej bez eksperymentow:) czyli wiśnia, malina i pigwa w technologii zalewania owo ów alkoholem a nie cukrem :) na eksperymenty to chyba za cienki jeszcze jestem, pozdrawiam wszystkich:)
Odpowiedz
Witam z tej strony Henryk, w tamtym roku nastawilem pierwsze winko gronowe i wyszlo całkiem całkiem od tego czasu zrobilem juz ok 100L wina owocowego, chciałbym sie skupić na gronowym i dlatego sie tutaj zarejestrowałem aby dowiedziec sie czegos wiecej niz : bayanusy woda cukier :)
Odpowiedz
Witamy serdecznie nowych użytkowników.
Odpowiedz
Witam wszystkich ?
Odpowiedz
dzien dobry zaczynam zabawe w produkcje wina mam nadzieje ze podpowiecie co nieco w potrzebie :pijemy:

Skocz do: