Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kącik pszczelarski (Czy mamy na forum pszczelarzy ??)
Witam pszczelarzy. Odnośnie pozyskiwania miodu nawłociowego jest gorący temat na pszczelarskim forum pozyskiwanie naawłoci na forum pszczelarskim
Można w sezonie przygotować odkłady i nimi zasilać spracowane po nawłoci rodziny. Najtrudniejsze jest techniczne pozyskanie miodu, bo o tej porze pszczoła niechętnie gromadzi miód poza gniazdem, zalewa miód wokół czerwiu i nie ma jak go jesienią bezpiecznie pozyskać.
[url=http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=35&t=18161][/url]
Odpowiedz
Na górze miodu mam cos takiego...pszczelarz mówił mi co to jest (drożdże ? )  i że mogę to dodać do robionego miodu pitnego ale on sam pitnych nie robi. Co fachowcy na to ? 

[Obrazek: 1473678084image.jpeg]
Darek
Odpowiedz
Fachowcem nie jestem, ale.
Na pewno to nie drożdże. Tylko spieniony, zastygnięty miód. Do tego nie za czysty. Kto jeszcze w takich kankach aluminiowych trzyma miód. Nie ma lepszych pojemników? Brzydki, nie kupiłbym :)
Odpowiedz
Jeszcze trzymają w takich kankach, mi to nie przeszkadza i kiedys komuś też nie przeszkadzało jedynie teraz niektórzy mają problem. To juz któraś kanka i miód jest super. Tym razem pytał się czy to zostawić czy nie. Powiedziałem żeby zostawił. Oczywiście w środku idealna.
Jeszcze ktoś coś ?

Czyż nie urocza ?  Heart
[Obrazek: 1473687683image.jpeg]
Darek
Odpowiedz
Bez takiej bańki to podpiwek nie wyjdzie ^^
To białe to piana, jak wyżej napisano.
A jak Ci mało, to tu masz cały wątek.
http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?t=5434
Odpowiedz
Co do gustu to się nie wypowiadam , ale pamiętam że w takich kankach rolnicy wozili mleko na skup i w takiej samej kance była w sklepie wiejskim nafta oświetleniowa do lamp naftowych.   Z czym mi się to kojarzy nie napiszę. Ale biedni rolnicy pszczelarze oczywiście leją miód w co mają pod ręką. Miodowi to specjalnie nie powinno zaszkodzić , aby tylko kanka nie była po nafcie.
Pozdrawiam
Tadek
Lepiej być głupim z nadzieją  niż beznadziejnie mądrym.

m
Odpowiedz
Czytałeś ten wątek ? Bo ja już kiedyś na niego trafiłem. Co laik ma wyciągnąć z tej kłótni i obrzucania się gnojem ? Każdy ma swoją odmienną opinię...

No nic drążę dalej.

Buggy...ja się nie znam ale myśle, że jestes akurat w błędzie bo całkowicie inaczej wyglądają stare kanki do mleka i te do miodu.
[Obrazek: 1473704168image.png]
Darek
Odpowiedz
Kolego jestem zdumiony Twoją reakcją ??? Mam swoje lata i piszę to co pamiętam jak chodziłem do szkoły podstawowej na wsi i to widziałem na własne oczy chodziliśmy wtedy do sklepu wiejskiego na oranżadę w butelkach kapslowanych na gumkę, i o tym  piszę. A i jeszcze możesz wyjaśnić o co Ci chodzi z tym gnojem bo nie rozumiem .
Pozdrawiam
Tadek

m
Odpowiedz
Pierwsza część zdania odnosiła się do tego wątku http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?t=5434  tam właśnie Panowie obrzucają się gnojem. Absolutnie nie odnosi się do Ciebie , kolego :)
Darek
Odpowiedz
Forum Abrozji znam i też nie bardzo lubię tam pisać , bo Wszyscy są jacyś zacięci i obrażają się nawzajem.
Pozdrawiam
Tadek

m
Odpowiedz
Tam kilka postów było z sensem, tak z ciekawości można co wartościowsze wypowiedzi zapamiętać a resztę zapomnieć.
No jest to typowa bańka na mleko, którą wieczorem z mlekiem wpuszczało się do studni, a rano na drogę, coby zabrali mleczarze. Jak jeszcze na każdej wsi były mleczarnie. To byli czasy, aż się łezka kręci w oku, a przecież niedawno. i ten smak mleka zimnego, bez unijnych wytycznych do ilości tłuszczu i innych głupot. A baniek do miodu starych to chyba nie widziałem, nie było u mnie pszczelarza chyba zbyt blisko. Zaraz w internecie poszukam o czym piszesz, lubie takie starocie.
Odpowiedz
Witam zajmuje się hobbistycznie pszczelarstwem {pasieka stacjonarna ] może komuś przyda się ten link można tam ustawić sobie mapę oblotu pszczół w swojej okolicy Należy tą kuszkę co jest na mapie przenieść na miejsce swojej okolicy następnie tam gdzie jest napisane Hauptfluggebiet wstawić v [ptaszka] następnie tam gdzie napisane Radius wstawić ilość km jaka po okręgu nas interesuje i już mamy do kont polecą masze pszczółki [nie wiem co oznaczają te napisy bo nie znam języka przedstawiłem to w sposób jaki ja się posługuję poz Krzyś http://www.homecrossing.de/beespace/index.html
Odpowiedz
Ciekawe narzędzie do wyznaczania promienia lotu pszczół na mapie.
I na tej podstawie można sobie teraz zrobić wycieczkę krajoznawczą i zobaczyć co w tym terenie nam może nektarować.
Pozdrawiam
Tadek

m
Odpowiedz
Witam, czy ktoś może mi wyjaśnić, co mogło zabić wszystkie pszczoły z paru uli? Ostatnio sprawdzaliśmy nasze ule, czerw jeszcze był, ale ule puste. To raczej niemożliwe, żeby pszczoły zostawiły larwy i się wyniosły. Co więc mogło się stać?
Sprawdzał ktoś już z was Tani wywóz gruzu ? Polecam
Odpowiedz
To one pomarły czy zostawiły czerw i opuściły ul? Bo to różnica kolosalna.
najpewniej CCD, czyli zespół masowego ginięcia pszczół. Przykro mi, bo to chyba najgorszy mozliwy scenariusz.
Odpowiedz
(19-09-2016, 13:28)Ola1990 napisał(a): Witam, czy ktoś może mi wyjaśnić, co mogło zabić wszystkie pszczoły z paru uli? Ostatnio sprawdzaliśmy nasze ule, czerw jeszcze był, ale ule puste. To raczej niemożliwe, żeby pszczoły zostawiły larwy i się wyniosły. Co więc mogło się stać?
Proponuję zalogować się na forum pszczelarskim " Pasieka Banicja" , tam Ci wszystko wyjaśnimy i być może pomożemy . To jest winiarskie forum więc  siłą rzeczy nie uzyskasz tu wyczerpujących informacji i  pomocy.
Pozdrawiam
Tadek

m
Odpowiedz
Panowie Pszczelarze. Czy ten oto wspaniały, wszechmogący wynalazek nie przynosi więcej wad jak pożytku? Tzn chodzi mi o pszczoły, czy one na tym cierpią?

Link

Pozdrawiam
Wasze zdrowie!
Odpowiedz
Była już dyskusja na ten temat. Takie wynalazki ładnie wyglądają jedynie na zdjęciach. Co z czerwiem, co z miodem, który nie jest całkowicie płynny, jak przygotować ul na zimę itd. Każdy kto ma pszczoły wie, że w taki ulu nie da się hodować pszczół nie robiąc im krzywdy.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
ykp0261  to nie jest ul na nasze miody...
U nas jedynie miód Akacjowy nadawałby się do takiego pozyskania.
Nie będę się rozpisywał bo Paweł pisał, że temat już był tu poruszany.

koszt takiego ula w 2016 r. był około 1000 zł

Pszczelarskie Pozdrowienia
                                     Marek
Wejdź i kliknij, pomóż innym:

http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/

Pozdrawiam - Marek
Odpowiedz
Być może w Ameryce, gdzie kiedyś oglądałem w jakimś filmie dokumentalnym jak pracownicy "pszczelarskiej" korporacji wkładali setki uli do maszyn, gdzie pozyskiwano miód zabijając przy tym i kalecząc mnóstwo pszczół.

Chciałem natomiast się pochwalić pomysłowym połączeniem zużytego sprzętu piwowarskiego w pszczelarstwie, mianowicie stary fermentor z kranikiem można z powodzeniem wykorzystać jako poidło dla pszczół. Wrzucę foty jak tylko wróci wiosna.
"Artificem commendat opus"

Skocz do: