Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KIWI po ile?
Palcami:lol:
Jak jest twarde jak kamień to nie dojrzałe. Jak ściśniesz i wyjdzie między palcami to przejrzałe. A jak jest delikatnie miękkie to w sam raz.
Odpowiedz
No to jest delikatnie miękkie, jutro zabieram się za wino ;)
Odpowiedz
Dokładnie jest tak, jak pisze @vanKlomp
Uważaj, niektóre owoce puchną i robią się z nich, jak ja to nazywam bąbki ;)
ja takie wyrzucam.
No ale może takich nie będzie u Ciebie skoro leżały niecały tydzień.

Wróćmy do tematu, może gdzieś są tańsze kiwi niż 2,99/kg?
Odpowiedz
Odświeżę! Cały czas czekam na dobrą cenę kiwi i na razie nic. Śledzę gazetki, nawet dziś obdzwoniłem hurtownie owocowo-warzywne. 3,80 to trochę drogo. Może ktoś coś wie o tanim kiwi?
Odpowiedz
Cena kiwi chyba jednak nie chce spadać. Dzisiaj udało mi się kupić dojrzałe kiwi w cenie 1,99/kg.
Było też po 2,99/kg mniej dojrzałe. Powoli przymierzam się do winka z kiwi (nastaw z 6 kg/15 l ).
Pozdrawiam
Leszek
Odpowiedz
(27-05-2013, 19:35)LEKOL napisał(a): Cena kiwi chyba jednak nie chce spadać. Dzisiaj udało mi się kupić dojrzałe kiwi w cenie 1,99/kg.
Było też po 2,99/kg mniej dojrzałe. Powoli przymierzam się do winka z kiwi (nastaw z 6 kg/15 l ).
Pozdrawiam
Leszek

Gdzie zakupiłeś jeśli można wiedzieć?
Odpowiedz
Też z chęcią się dowiem. Bo cena zacna mi się wydaje:D
Odpowiedz
Witam
Zakup jak zwykle od 2 lat w Poznaniu-Starołęka przy pętli tramwajowej.Kiwi nastawione 15L.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Ale to jakaś hurtownia owocowo-warzywna, stragan, czy inny sklep na tej Starołęce?
Odpowiedz
Stragan z warzywami i nie tylko.
Towar mają chyba ze zwrotów.
Nie jestem pewien do końca.
Można trafić okazje.
Pozdrawiam
Odpowiedz
I w końcu się udało :D Kiwi dziś a w zasadzie wczoraj zakupione w Tesco po 2.99 kg, greckie całkiem przyzwoitej jakości. Po rocznej przerwie powstanie kolejne kiwiowe :)
Odpowiedz
Ja kupuje na targu w większych ilościach w zależności jak sie trafi raz kupiłem 20kg (były minimalnie przejrzałe) po 50 gr za kilo. Normalna cena kiwi na targu to 2,99 (powyżej tej ceny to jest dla mnie drogo) jak chcą walnąć promocje, to sprzedają nawet po 2 zł a jak ja chce kupić 20 kg to jeszcze z ceny schodzą.

Ostatnio kupiłem winogrono białe za 2zł za kilko.

Grunt to mieć odpowiednie argumenty :)
Odpowiedz
Przed chwilą wróciłem z Placu Imbramowskiego (Kraków)
gdzie kiwi było po 1zł za koszyk.

Owoce wyglądały na mocno dojrzałe.
Odpowiedz
Powiadasz 1zł za koszyk? Chyba się tam przejadę...
Odpowiedz
(18-01-2014, 12:15)fegor napisał(a): Przed chwilą wróciłem z Placu Imbramowskiego (Kraków)
gdzie kiwi było po 1zł za koszyk.
Potwierdzam, 1zł za koszyk, i dodam że w koszyczku 1 kg.
Owoce tak jak kolega napisał, mocno dojrzałe (takie polecane na tym forum w wątku kiwi'owym), ale z 3kg żadna sztuka nie nadgniła.
Więc do pracy :D
Odpowiedz
A co powiecie o winie z samego soku z kiwi? Z małym dodatkiem syropu ale naprawdę z minimalnym? Skoro taka piękna cena :)
Odpowiedz
A ten sok jak pozyskasz? Sokowirówka? Wybij sobie ten pomysł z głowy, pestki dadzą dużą gorycz. Pektopol i kilka dni w miazdze - nie ma śladu po miąższu z kiwi.
Odpowiedz
Kurcze, Kraków trochę za daleko,
zaczynam przeglądać gazetki marketowie i niestety posucha w promocje z KIWI :(
Odpowiedz
W marketach tanio nie kupisz. Zawsze najtaniej jest na rynkach.
Odpowiedz
Zamiast sokowirówki raczej fermentacja miazgi przez określony czas przez ten czas ładnie struktura powinna się rozluźnić po tym czasie na pomocą prasy tłoczyć sok, ja sam goryczkę w winie uważam za coś fajnego, ale to chyba kwestia gustu, mi najlepiej goryczka pasuje w wytrawnym winie tak jak ta moja aronia, ale już nie rozwijajmy się w tym temacie. Więc fermentacja miazgi zalanej jakąś minimalną ilością syropu, później tłoczenie na prasie (lub jak ktoś nie posiada to jakąś domową metodą) otrzymany sok fermentować dalej z dodawaniem systematycznie bardzo gęstego syropu. Wiadomo kiwi ma za mało cukru więc stwierdzenie o fermentacji samego moszczu jest przesadzone, ale moszczu z minimalną ilością rozwodnienia.
Odpowiedz
(18-01-2014, 20:19)vanKlomp napisał(a): W marketach tanio nie kupisz. Zawsze najtaniej jest na rynkach.

Dlaczego? W listopadzie w Tesco kiwi było za 2,99 zł/kg.
Odpowiedz
A na rynku 1 zł. I to nadające się na wino czyli dojrzałe a nie takie kamienie jak w Tesco.:)
Odpowiedz
Te targowe kiwi to rożnie wyglądają ze względu na mróz, dlatego do tej pory ich nie kupowałem.
Obecny rok jest trochę dziwny,
więc może chyba jednak zajrzę na targowisko w najbliższą sobotę.
Odpowiedz
Kilka dni temu miałem kiwi w tesco po 4zł/kg w koszyczku-było dużo tego.
Wczoraj pojechałem z rodzinką na zakupy,a po kiwi ani śladu:P
Odpowiedz
Dzisiaj najtańsze kiwi na Placu Imbramowskim było 0,50zł/szt, wziąłem 20 sztuk. Szkoda, bo liczylem na 7-10 kg.
Odpowiedz

Skocz do: