Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KONKURS 2015 - Opis technologii produkcji wina.
OK, wszystko doczytałem. A jak jest z noclegami?
Odpowiedz
Nie rób bałaganu, zapytaj w odpowiednim temacie.
Odpowiedz
maciek19660714 namówiłeś mnie :) Dopisałem się do listy. Zabieram druga połówkę i gitarę :)
Odpowiedz
Bardzo się cieszę. To sobie pogramy.
Zatem sam przekonasz się jak wiele można dowiedzieć się o winifikacji i uprawie od Kilisa, Macieja, Wesołego i innych uczestników w jednym miejscu i w tak krótkim czasie...

Mogę też, niniejszym ogłosić, iż oficjalne wręczenie dyplomów odbędzie się w Gostomi. Kto nie przyjedzie, otrzyma dyplom pocztą.
Dzisiaj oglądałem projekt dyplomów przygotowany przez Taśmola - jest piękny. Będzie prawdziwą ozdobą winiarni!
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Też się cieszę. Dobre rady zawsze w cenie a na tym etapie są one dla mnie na wagę złota. Tak się złożyło, że Zlot jest blisko moich upraw, tak z 35 km drogą, po prostej jeszcze bliżej :)
Odpowiedz
Blisko masz, ja mam 550 km...

Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
Taki kawal drogi, do mnie za daleka trasa. Moderarator nie ma wyboru.;)

Pozdrawiam

Gynek
Odpowiedz
Otrzymałem dziś informację mailową o tym, że kolejna paczka z sadzonkami jest w drodze.

Jednocześnie, w drugiej wiadomości e.sadzonka przesłała ostrzeżenie, iż średnioterminowe prognozy przewidują nadchodzące załamanie pogody, które rozpocznie się w najbliższy weekend i potrwa do środy/czwartku 22-23 kwietnia. Podczas tego okresu możliwe jest wystąpienie mrozów do ok. -2C (m.in. Kraków, Warszawa, Poznań), miejscami nawet -3C (Wrocław). Tyczy się to głównie Polski centralnej i południowej. Na tę chwilę nie przewiduje się mrozów w północnej i północno zachodniej Polsce (Szczecin czy Gdańsk).

E.sadzonka zwraca uwagę na to, iż młode sadzonki, które są sadzone po okresie moczenia w wodzie są szczególnie podatne na mróz, może nawet bardziej niż po wybiciu pąków.
Sadzonki już posadzone warto zatem okopać ziemią, zapewni im to ochronę przed tym krótkotrwałym, choć niebezpiecznym mrozem. W pozostałych przypadkach należy śledzić prognozy i w razie potrzeby rozważyć przełożenie sadzenia o kilka dni.

Odpowiedz
Sadzonki własnie dotarły, prognozy pogody pomyślne, postępuję zgodnie z instrukcją :)
Odpowiedz
Miłej pracy przy sadzeniu.

Wygląda więc na to, że wszystkie sadzonki są u laureatów. Pozostaje tylko czekać na owoce...

Odpowiedz
W dniu 05 06 2015 na zlocie w Gostomi odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu na Opis Technologi Produkcji Wina.

Dyplom, do rąk własnych odebrał kol. Bart78:
https://picasaweb.google.com/11536956903...1247255282
https://picasaweb.google.com/11536956903...9516954610

Dyplom i wręczający go wyglądali tak:
https://picasaweb.google.com/11536956903...9994460610

Pozostałe dyplomy:
https://picasaweb.google.com/11536956903...3633487954
wysłałem dzisiaj pocztą.

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcy i wszystkim uczestnikom. Dziękuję komisji za pracę i wnikliwą ocenę.

Myślę, że w okolicach sierpnia ogłoszony zostanie kolejny konkurs w tym temacie ale tym razem z dokumentacją fotograficzną, która będzie miała wpływ na ocenę. Także szykujcie aparaty - oprócz wyciskania i przelewania trzeba będzie robić fotki.

Odpowiedz
Dobrze, że technika poszła mocno do przodu i aparaty teraz mają autofocus, bo po kilku przelaniach mógłby być problem z ostrością ;)
Odpowiedz
Po dłuższej praktyce będziesz miał focusa i w oku.:diabelek:
Odpowiedz
Szkoda że mnie się nie udało przyjechać...;/
Odpowiedz
Oj Panowie, Panowie, dyplom zobaczyłem pierwszy raz jak doszedł pocztą, ale chyba wkradł się mały błąd, bo imię podawałem inne niż jest na dyplomie ;P

I tak wieszam na ścianę, dzięki! :)
Odpowiedz
Bardzo przepraszam, to moja wina.
Jak najszybciej, postaram się zorganizować duplikat z właściwymi danymi...

Odpowiedz
witam czy ktoś w chłopskich żołnierskich słowach powie mi jak zrobić wino z winogron białych?!:):chytry:
mam 15 kg owoców.proszę podajcie mi prosty przepis i proporcje ile wody cukru itd. z góry dziekuję
Pozdrawiam

Bardzo proszę, zdania zaczynaj z wielkiej litery zgodnie z Regulaminem Forum, który czytałeś i zaakceptowałeś.Popraw swoje posty.To nie gg. drajla
Odpowiedz
W tym temacie masz fajne listy tudzież gotowce co krok po kroku robić: ) każdy materiał jest inny więc podaj blg winogron:)

Skocz do: