Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalendarz 2014
Dziś przekręciłem kartkę w obecnym Kalendarzu i zdałem sobie sprawę, że pozostało niewiele czasu na przygotowanie kolejnej edycji tego mającego już długoletnią tradycję przedsięwzięcia.

Widziałem, że Mod konkursowy (plecionka) trochę się ostatnio udziela więc zasadnym byłoby przygotowanie i ogłoszenie stosownego Konkursu na projekt Kalendarza. Nie powinno to zająć wiele czasu bo temat był "ćwiczony" wielokrotnie.

Organizacją produkcji i dystrybucji Kalendarza 2014 mogę się zająć na podobnych zasadach co w roku ubiegłym. Wynajdę firmę, która na sensownych warunkach wystawi dla nas odpowiednią aukcję na Allegro.

Potrzeba tylko(?!) odpowiedniego projektu :)

Alternatywnym rozwiązaniem jest zrobienie Konkursu tylko na zdjęcia z których ostatecznie można byłoby stworzyć Kalendarz nawet korzystając z gotowych szablonów oferowanych przez producentów choćby na Allegro.

Ponieważ jest to Kalendarz Forumowy ja osobiście chciałbym mieć zbiór 13 zdjęć z których każde przedstawiałoby osiągnięcie konkretnego Forumowicza.
Przykładowo:
- klimatyczna piwniczka Macieja (gdzieś są takie zdjęcia na Forum),
- własnoręcznie malowana etykieta Bogi-ego,
- któryś z wiklinowych cudów Plecionki,
- zdjęcie winnicy X,
- trunki miodowe na tle własnej pasieki Y,
- własnoręcznie zrobiony regał/prasa Z,
itd....

Który z pomysłów bardziej się Wam podoba? Konkurs na gotowy projekt Kalendarza czy konkurs na fotki do Kalendarza?
Odpowiedz
Raczej fotki. Kalendarz to jakiś szablon, ale zdjęcia mają być fajne w każdym miesiącu.
Odpowiedz
(01-10-2013, 12:00)kilis napisał(a): Raczej fotki. Kalendarz to jakiś szablon, ale zdjęcia mają być fajne w każdym miesiącu.
+1
Odpowiedz
Pomysł bardzo fajny.
Jesli mogę dodać cos od siebie to moja propozycja byłaby taka, zeby kazdy miesiąc za cos odpowiadal.
(prasa, winnica, wino, nalewka, serek etc)
Centralnie na stronie umieszczone byloby zdjecie 'nagrodzone' a wokół miniaturki zdjec innych urzytkowników. W ten sposób każdy mógłby dodac cos od siebie i poczuc ze tez bierze w tym udział.
Odpowiedz
(01-10-2013, 12:17)edd napisał(a): ... poczuc ze tez bierze w tym udział.

Ja już kilka razy poczułem, że biorę udział :D

Świetny pomysł. Fotki byłyby lepsze wg mnie ale jak ktoś przedstawi projekt to i fotki konkursowe będzie można wstawić do projektu.
Odpowiedz
(01-10-2013, 12:17)edd napisał(a): Centralnie na stronie umieszczone byloby zdjecie 'nagrodzone' a wokół miniaturki zdjec innych urzytkowników.
-1 (Stosując terminologię Macieja)
Kalendarz straci na czytelności i będzie zbyt "upstrzony".

Już po pierwszych głosach widać, że można przygotować konkurs na fotografie do Kalendarza.
Podstawowy wymóg to dobra jakość zdjęcia i układ. Dla odmiany od dotychczasowych Kalendarzy teraz moglibyśmy zrobić kalendarz poziomy - ogólnie takie fotki robi się częściej.

Odpowiedz
Kalendarze świetna sprawa. Zarząd SWiMP postanowił ufundować nagrodę za najlepszy projekt.

Więcej informacji w tym wątku.
Odpowiedz
Cieszę się że jest taka inicjatywa. Bardzo chętnie zakupie kalendarz.
Co myślicie o tym aby niektóre miesiące były związane z owocem który w danym czasie można wykorzystać do produkcji wina? ;)
Odpowiedz
(01-10-2013, 12:08)Maciej napisał(a):
(01-10-2013, 12:00)kilis napisał(a): Raczej fotki. Kalendarz to jakiś szablon, ale zdjęcia mają być fajne w każdym miesiącu.
+1
+2

Tak sobie myślę... Czy nie przydałaby się dodatkowo jakaś przedmowa na AD 2014 od SWiMP albo "Cysorza" ?
Odpowiedz
Pomysły na Kalendarz:
- najlepsze wzory forumowych koszulek
- najładniejsze etykiety przygotowane przez forumowiczów
- kalendarz ze zdjęciami ze zlotów/spotkań
...

Oczywiście na dole każdej strony opis czyli np. projekt X-a, etykieta Y-ka, Zlot w Wysowej - Wrzesień 2013......
Odpowiedz
Jest konkurs na najlepsze zdjęcie, który trwa do 25 listopada. Jest również konkurs na kalendarz, który trwa do końca listopada, czyli o 5 dni dłużej.
Jak się ma konkurs na zdjęcia do tego drugiego? Czy osoba przygotowująca kalendarz ma obowiązek umieścić zdjęcia z konkursu w tym kalendarzu? Z tego co tutaj patrzę, nie ma jasnych wytycznych. A czasu pomiędzy 25 a końcem listopada całkiem niewiele.
I jeszcze jedna wątpliwość: Czy osoba przygotowująca kalendarz zajmuje się również wyborem dystrybutora, drukarni tudzież allegrowicza, który projekt zrealizuje?
Odpowiedz
Wszystko jest do dogadania :)
Myślę, że lekko wydłużymy konkurs na projekt kalendarza.
Czasu może nie bedzie za wiele ale ja jestem dobrej myśli.
Fotki z wątku konkursowego na najlepsze zdjęcie wcale nie muszą znaleźć się w Kalendarzu....
A co do producenta, to jak masz jakieś propozycje to możesz je zgłosić już teraz.
Odpowiedz
(20-11-2013, 21:13)SERVATOR napisał(a): Fotki z wątku konkursowego na najlepsze zdjęcie wcale nie muszą znaleźć się w Kalendarzu...
Ja tam uważam, ze powinny - w końcu ludzie po cos głosują na te fotki. Inaczej jaki sens miałby cały ten konkurs?
Odpowiedz
Oba tematy się nieco "zazębiają" ale to jednak nie to samo.
Konkurs na projekt Kalendarza ogłoszony przez SWiMP (w osobie Tasmola) jest równoległy z Konkurs(ikiem) robionym przeze mnie.

Mój argument jest prosty:
1. Z samych zdjęć niekoniecznie musi powstać fajny kalendarz.
2. Może okazać się, że ze zgłoszonych zdjęć nikt nie będzie chciał przygotować projektu kalendarza.

Zostawmy więc tak jak jest...... Jak ktoś ma koncept na fajny Kalendarz, to niech go projektuje i zgłasza w wątku temu poświęconym czyli......
> TU <
Odpowiedz
Popieram Macieja.

Ja bym widział Kalendarz 2014 w ten sposób:
1) kalendarz poziomy A4
2) najlepsze zdjęcia, czyli TOP12 :D rozdzielić na 12 miesięcy aby były głównym motywem na stronie
3) na każdej karcie przy zdjęciu jakaś ciekawostka, przepis (forumowy) na wino lub nalewkę, ciekawy cytat, statystyka z forum
4) oznaczenie czasu zbiorów owoców na każdy miesiąc, planowane imprezy cykliczne (zloty,konkursy,targi)

A jak redagowanie takiego kalendarza kogoś przerasta, to już nich chociaż same zdjęcia konkursowe będą.
Wystarczy dać drukarni fotki w dobrej rozdzielczości, logo forum i zrobią projekt profesjonalnie.
Byłoby dobrze się z tym szybko wyrobić bo grudzień 2013 tuż tuż.

Kupiłbym sobie kalendarz zrobiony przez winiarzy z wino.org.pl dla winiarzy. Z amatorskimi zdjęciami.
Jak zdjęcia bedą "z czapy" stylizowane na National Geographic itd., bez duszy forum, to już wolę poszukać na eBay.
To tak jakby postawić w sypialni zdjęcie nieznanej rodziny z psem kupione w Castoramie, zamiast swojej.

:polewam:
Odpowiedz
(21-11-2013, 12:16)mrX napisał(a): Ja bym widział Kalendarz 2014 w ten sposób:
Może to zabrzmi brutalnie ale powiem tak: trzeba było pomyśleć o tym 2 miesiące temu jak założyłem ten wątek. Był wtedy czas na wyrażanie swoich opinii w tej kwestii.

Konkursy zostały ogłoszone już dawno temu więc nie widzę powodów, żeby teraz je zawieszać czy unieważniać. Być może są już przygotowywane (a może nawet zakończone a jeszcze nie opublikowane) projekty Kalendarza do zgłoszenia w konkursie na projekt Kalendarza.

A z innej beczki. Im więcej projektów kalendarzy czy materiałów do kalendarza (głównie zdjęć) tym lepiej.
Gdyby nie stary projekt to na 2013 rok nie byłoby żadnego Kalendarza.

Odpowiedz
Dla mnie sprawa jest jasna: Servator zorganizował konkurs, Servator zarządza konkursem - rządzić takim czymś musi ktoś jeden, bo inaczej cały projekt rozpełznie się w diabły. To, co piszę, to raczej moje życzenia (może np autorzy projektów je uwzględnią), niż sugestia zmiany regulaminu.
Sądzę, że każdy z nas wolałby powiesić sobie w domu kalendarz z naszymi własnymi fotkami, niż ściągniętymi z netu.
Odpowiedz
(21-11-2013, 12:48)Maciej napisał(a): Sądzę, że każdy z nas wolałby powiesić sobie w domu kalendarz z naszymi własnymi fotkami, niż ściągniętymi z netu.
Nic dodać nic ująć ALE nic na siłę. Cieszyć oko też musi :)
Odpowiedz
Fotki z konkursu SERVATORA są na tyle dobre , że najspokojniej mogą być umieszczone na kalendarzu.
Warto połączyć obydwa konkursy. Autorzy zdjęć będą dumni , że ich praca jest uwieczniona na kalendarzu. A reszta będzie miała kalendarz jakiego nie będzie miał nikt inny.
Odpowiedz
Uprasza się o nie podcinanie skrzydeł ludziom, którzy mogą zrobić projekt jaki mają ochotę :fajka:

Ja chcę widzieć jak najwięcej projektów Kalendarzy..... pisałem już dziś czemu: "gdyby nie stary projekt to na 2013 rok nie byłoby żadnego Kalendarza".

A forumowicze w stosowny sposób sami wybiorą jaki kalendarz będą chcieli mieć na ścianie.

Skocz do: