Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapslownica - jaką polecacie?
(07-04-2016, 14:27)Miętowy2 napisał(a): Nom właśnie naczytałem się bardzo dużo fatalnych opinii o Grecie, a to że nie dociska, a to że źle kapsluje butelki z krótkim kołnierzem, a to że blaszki się niszczą, no i w końcu że zużywając się zaczyna odrywać kołnierze przy kapslu. Szukam czegoś co będzie dobre, ale zależy mi też na tym żeby nadawało się także do butelek 0,33. Eterna ma mniej opinii, ale za to zawsze dobrych, aż dziwne że tak mało osób ją kupiło. A chciałem kupić ze sklepu destylacjakropkakom, jest tam Eterna, Emily, Greta i Corona.
Dzięki za podpowiedzi :-)

Kupiłem z rok temu Gretę. Zakapslowałem z 30 butelek, urwałem dwie szyjki. Teraz już zupełnie nie kapsule, zeskakuje z butelki. Wszystko robiłem z wyczuciem, nic na siłę a chyba do wyrzucenia.
Dominik Siedlak (bachus)
Odpowiedz
Hej, bachus_ ...

Warto zachować metalową głowicę z takiej sypiącej się Grety.
Można ją wykorzystać do budowy prostej kapslownicy stacjonarnej.
Np ze statywu do wiertarki, itp...
Odpowiedz
Od ponad miesiąca używam Eterny do kapslowania butelek z podpiwkiem, do dnia dzisiejszego zakapslowała ok 100 butelek, zero problemów, zero uszkodzonych butelek czy też niezaciśnięcia kapsla. Sprzedawca stacjonarny polecił mi właśnie tą kapslownicę zamiast droższej, Grety.
Odpowiedz
To też mnie właśnie zastanawiało że w wielu sklepach Greta droższa jest od Eterny, pomimo odwrotności w jakości ;-(
Odpowiedz
Kolejny sprzęt do kupienia, jeśli wyjdzie to, co zamierzam.

Czy ktoś ma kapslownicę Ornella? Jest chyba najtańsza. Jakie wrażenia? Czy się opłacało?
Ogólnie proszę o opinie wszystkich, którzy mają kapslownice stołowe. Jaką wersję, plusy i minusy. Linki mile widziane.

Z góry:

Greta ma sporo negatywnych opinii. Więc odpada. Młotkową raz widziałem na filmiku - stłuczona butelka.

Więc co polecacie?

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Mam taką i sobie chwalę, kupiłem gdy Greta zaczęła mi urywać szyjki.
Z czasem pewnie kupię jeszcze jedną, z możliwością płynnej regulacji wysokości, ale Ornelia jest całkiem fajna.
Lech
Odpowiedz
Nawet nie zwróciłem uwagi na regulację wysokości. Widziałem tylko 17-x cm i już na nic więcej nie zwracałem uwagi pod tym względem.
Ornelia na zdjęciach nie ma żadnych wcięć w stojaku.
Z wcięciami jest np. http://allegro.pl/kapslownica-stolowa-z-...84862.html
Najdroższa jaką znalazłem (nie trzeba ustawiać wysokości butelek na stojaku): http://allegro.pl/kapslownica-stalowa-20...87779.html

Podejrzewam, że płynna regulacja wg ciebie jest w tej drogiej.
Może ktoś znajdzie taką taniej.

Wydaje mi się, że regina byłaby dobra. Tańsza od grifo hd, ale też z pokrętłem. I regulacja wysokości płynna.

Grzegorz

Odpowiedz
Omelia to ta:).
Blokada wysokości to "język" z tyłu, skok to 12 mm.
Ta którą pokazałeś na Allegro to inna, a blokada wysokości jest pod spodem wózka, na prowadnicy widać dziurki pod blokadę.
Ta którą pokazałeś na drugim obrazku, to właśnie taka jaką jestem zainteresowany.
Zerknij tu, to zobaczysz że są jeszcze inne i droższe :).

PS - łatwość zmiany wysokości jest dosyć istotna, bo butelki do piwa są różnej wysokości, przy dwóch butelkach niema to znaczenia ale przy kilkudziesięciu ułatwia to pracę.
Lech
Odpowiedz
Wiem, że ta pierwsza to nie Ornelia :).

Ta druga, co pokazałem, to Grifo HD.

Teraz chyba najbardziej skłaniam się ku: Reginie. Cena z niższych, podobna do HD. I ma nawet dobre opinie. Ale wolę się doinformować więcej, żeby później nie narzekać. Planuję robić cydr. Oczywiście najpierw niewielkie ilości. Może 20-30 litrów.

Grzegorz

Odpowiedz
Grzechu, w sklepie z piwem czeskim po 40 gr szt sprzedadzą ci zwrotne brązowe butelki do piwa zapinane na krachlę (drucik) i kompatybilne z euroskrzynkami.

20 x 40 gr = 8 zł

Euroskrzynka : 8 zł

Razem: 16 zł / kpl 20 butelek + skrzynka
Trzeba je kupić tak czy siak.

Kapslownica i kapsle - to jeno pusty kosz(t). ;)
Odpowiedz
Orwell - a skąd wziąć sklep z takimi butelkami w Szczecinie :niewiem:, rozumiem że krachla to takie zamknięcie jak w butelkach z piwem grolsch, mam ich trochę i od czasu do czasu dokupuję (niestety nie należy to piwo do tanich:D).
Obecnie butelki od piwa (kaucja) podrożały, obecnie 50 gr.:)
Lech
Odpowiedz
(29-04-2017, 15:03)lech.kuba napisał(a): Orwell - a skąd wziąć sklep z takimi butelkami w Szczecinie :niewiem:, rozumiem że krachla to takie zamknięcie jak w butelkach z piwem grolsch, mam ich trochę i od czasu do czasu dokupuję (niestety nie należy to piwo do tanich:D).
Obecnie butelki od piwa (kaucja) podrożały, obecnie 50 gr.:)

Ale nie zielone butelki od Grolscha. :)
Te nie są kaucjonowane.
Grolsch stosuje zwrotne butelki tylko w Macierzy i tam mają one kolor brązowy -
- zapewne: "dla jasności". ;)

Zielone butelki od Grolscha z zamknięciem na tzw "drucik z porcelanką"
dadzą gratis w większości naszych krajowych Pub'ów, które go serwują -
- a którego personel sam nie majstruje piwa w domowym browarze. :D

Butelki niezwrotne od Grolscha są zbyt pękate jak na Euroskrzynki,
ale za to idealnie pasują do klasycznych kontenerów monopolowych "Polmos'u" od gorzałki,
wchodzi 3x4=12 butelek -
- a po dorobieniu przytulnej drewnianej pokrywy
dwa takie kontenery, postawione jeden na drugim - robią za doskonały piwniczny taboret.
;)

Zobacz, z jakim zapałem czasem dystrybutorzy oddają takie szkło:

(Ogłoszenie z równoległego Forum :) )

"Witam,

Mam do oddania około 10 tys. sztuk butelek po piwie Grolsch. Pojemność 450 ml, zamknięcie swing top, nie myte popakowane w pudełka po 20 szt. Odbiór w dniach 1-3 sierpnia 2014 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (***-***-***). Miejsce park Trzech Stawów Katowice. "

To ogłoszenie, o ile dobrze pamiętam, to było echo jakiejś większej imprezy out-door'owej...

Jak sobie na Googlach wpiszesz "Szczecin" i " Puby" i wykonasz kilka telefonów, to powinien się znaleźć jakiś chętny dawca na miejscu.

:)

Skocz do: