Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kaufland - Sok jabłkowy 5L
W grodzie Kraka Kaufland popycha soki jabłkowe w kartonie i woreczku z kranem 5L za 12,99. (Nie wiem, jak jakość bo osobiście mam jeszcze zapas z Sok-Pol'u)

Z ostatniej chwili:
13.02.2015
-------------
Game Over - już po akcji. :tak:
-------------
Odpowiedz
W Poznaniu (przy ul. Solidarności) Kaufland też popycha soki. Są one ze Słonecznej Tłoczni w cenie 11,99 za 5L z terminem ważności do lipca 2015. Wczoraj dostępne były soki: jabłkowy, jabłkowo-aroniowy i bodajże jakaś wariacja marchewkowego.
Odpowiedz
Cena zacna ale:
- trzeba by było się doszukać jak ten sok był robiony, tj ile jest soku w soku a ile części stałych. Chodzi mi o ewentualne przyszłe problemy z klarowaniem.
Odpowiedz
@witas
Zdaje się, że jesteśmy bliskimi sąsiadami :)

@1stgreen
To jest 100% sok, nie z koncentratu, pasteryzowany. Często go kupuję. jest mętny - zawiera bardzo dużo części stałych.
Odpowiedz
W Kauflandzie na odcinku Krakowskim: kontratak soku jabłkowego w kartoniku, produkt ze Słonecznej Tłoczni - 14,95PLN / 5L.
Odpowiedz
Jak dla mnie najlepszy sok to Riviva z Biedronki...

Używam go regularnie do cydru; jako sok dla 2 latniej córki, do picia no i do drinków whisky/brandy z sokiem jabłkowym (polecam) :-)

Ps. nie mam z Biedronką nic wspólnego :-)
Odpowiedz
W poznańskim kauflandzie przy ul. Solidarności też jest ten sok w cenie 14,49 zł/5L. Do wyboru jabłkowy, jabłkowo-aroniowy, jabłkowo-porzeczkowy i podobno jabłkowo-wiśniowy (ale tego akurat nie mogłem znaleźć).

@PiotrSz - umawiamy się na jakieś sokobranie? :D
Odpowiedz
(31-05-2015, 20:55)Zbyszek T napisał(a): Jak dla mnie najlepszy sok to Riviva z Biedronki...

Używam go regularnie do cydru; jako sok dla 2 latniej córki, do picia no i do drinków whisky/brandy z sokiem jabłkowym (polecam) :-)

Teraz już masz bo tam kupujesz :D

A co do soku z biedry to bardzo dobry.
Odpowiedz
Porównywanie soku Riviva z sokiem Słoneczna Tłocznia to jak porównywanie picia w Szczawnicy z szczaniem w piwnicy.
Rivivia - klarowny otrzymywany z koncentratu.
Słoneczna Tłocznia - naturalny mętny z bezpośredniego tłoczenia.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(01-06-2015, 22:13)TEQUILA napisał(a): Porównywanie soku Riviva z sokiem Słoneczna Tłocznia to jak porównywanie picia w Szczawnicy z szczaniem w piwnicy.
Dla mnie łatwiejszy do obróbki z Rivivy. Bez przesady z tym szczaniem :placze:, soki z tłoczenia są lepsze, ale nie są takie niesamowite, chyba że tłoczysz sam w domu :D

Odpowiedz
(31-05-2015, 20:55)Zbyszek T napisał(a): Jak dla mnie najlepszy sok to Riviva z Biedronki...

Tak, Zbyszek z whisky pycha ;), polecam drink " Wyscotch z rutyny"
Odpowiedz
(02-06-2015, 06:01)pawelklos napisał(a):
(01-06-2015, 22:13)TEQUILA napisał(a): Porównywanie soku Riviva z sokiem Słoneczna Tłocznia to jak porównywanie picia w Szczawnicy z szczaniem w piwnicy.
Dla mnie łatwiejszy do obróbki z Rivivy. Bez przesady z tym szczaniem :placze:, soki z tłoczenia są lepsze, ale nie są takie niesamowite, chyba że tłoczysz sam w domu :D

Nie deklasuje tego soku z Biedronki. Jest dobry i sam go kupuję.
Zwróciłem tylko uwagę na to że to dwa różne soki chociaż oba z jabłek.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Hehe dobry ten tekst o Szczawnicy :D I dość prawdziwy podejrzewam :P
Wie ktoś może czy Kaufland w najbliższym czasie planuje taką ofertę? Bądź inny "markiet"? Czy w ogóle to akcja na cały kraj czy tylko w wybranych sklepach tak swoją drogą?
Jeśli ktoś wie gdzie w Łodzi można dostać taki sok to prosiłbym bardzo o info :)
PS:Trochę poza tematem ale czy miał ktoś problemy ze sklarowaniem wina nastawionego na takim soku? Bo w innym wątku dopytywałem i kolega musiał się ratować chemią żeby uzyskać klarowność :(
Odpowiedz
No właśnie, ja regularnie jak jestem w KAuflandzie to patrzę z utęsknieniem, lecz ostatnio trochę się zraziłem brakiem i nie bywam już tak często.
Jabłka jeszcze niedojrzałe, zeszłoroczny cydr się skończył, przydałoby się coś nastawić :(
Więc jeśli ktoś z Was zauważy soki w promocji to poproszę o info, najlepiej na PW :)
Odpowiedz
W Makro jest dobra cena na sok Słoneczna Tłocznia.
Odpowiedz
A nie lepiej zrobić z polskich jabłek?
Jabłka mam swoje i od sąsiada ,czyli praktycznie bez dodatkowych kosztów - puszczam to przez sokowirówkę ,dodaje drożdzy z pożywką, czekam 2-3tyg. i mam. Być może dotrwa do Zlotu w Wysowej!?
U mnie ,czym większy nakład pracy - min. kosztów - tym bardziej później smakuje.
Odpowiedz
Tak, lepiej, weź teraz nam mieszczuchom skołuj dobre polskie jabłka ze wsi w ilościach po 20-50kg :)
Odpowiedz
Zapytam jeszcze raz, może ktoś odpowie-a propos tego klarowania, mam nastawione kilkanaście litrów wina z czerwonej porzeczki, agrestu i truskawki, owoce były naprawdę fajne, dojrzałe,(ciekawostka-z ok 12,5 kg owoców udało mi się uzyskać 10litrów soku, a odcisnęłoby się jeszcze trochę nawet, tyle, że jestem po operacji a i czasu nie miałem zbyt wiele to nie chciało mi się tetry"tarmosić"). I ogólnie to nie wiem czy nie będzie profanacją dodawanie takiego soku jabłkowego, pewnie bądź co bądź marnej jakości na tle jabłek naprawdę dobrych na wino, ale uparłem się na biały dodatek do wina-białej porzeczki dostać nie mogłem to padło na jabłka.
I teraz clue programu-mieliście problem z klarowaniem wina po użyciu tego soku? U mnie to będzie dodatek około 4 litrów na 18 litrów nastawu. Wybiorę chyba opcję wiśnia z jabłkiem 30:70. Myślałem o użyciu pektopolu ponownie w malutkiej dawce później już tylko dla klarowania. Martwi mnie to o tyle, że dużym atutem win z czerwonej porzeczki jest fajne klarowanie się, na kryształ praktycznie.

PS:Żeby nie odbiegać od tematu-widziałem na dniach te soki zarówno w Kaufland jak i w Real.
Odpowiedz
(29-07-2015, 12:42)DrWinko napisał(a): Tak, lepiej, weź teraz nam mieszczuchom skołuj dobre polskie jabłka ze wsi w ilościach po 20-50kg :)
Ja też wsiowy mieszczuch...polecam nowosądeszczyznę lub Centralną Polske.
PS Chyba dobrze to napisałem?
Odpowiedz
Jechanie po jabłka przez pół Polski będzie mnie kosztowało kilkaset zł, a jakiś paskudny sok z kartonu 1.59 w promocji za litr :)

Skocz do: