Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka książek
A oto książeczki, które ostatnio kupiłem.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Odpowiedz

Odpowiedz
Gdzie, za ile i dlaczego tak drogo???

Krzysztof
Odpowiedz
o rany, ależ przepiękny baniaczek.... !

kto jest autorem tej ostatniej?
Odpowiedz
Wybrał i wstępem opatrzył Jan Rogala.
Jest 76 przepisów, przyjemnie wydane, na okładce widnieje cena 19 zł.
Odpowiedz
Jan Rogala redagował też książkę "Miody pitne" wydawnictwa Baobab A.D. 2005.
Pozycja ta zawiera błędy typu "bezmyślne zrzynanie", tzn. ktoś coś przepisywał, ale nie za bardzo chciało mu się wnikać w to, o czym pisze.
Odpowiedz
Mam tę ostatnią i nie narzekam, wrecz polecam. zrobilem "kilka" nalewek od września i wszystkie wyszły przepyszne :slinka:
Książka napisana przejrzyście z ciekawymi ilustracjami.Błedów narazie niestwierdziłem.
Odpowiedz
Tia... Pan Rogala... :spie: już sie raz popisał: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=2004
Odpowiedz
Ta pierwsza to z supermarketu auchon (albo jakoś tak się to pisze) w Zielonej Górze na przecenie tylko 4 złote - rok wydania 6/2004. Ta druga to antykwariat w Zielonej Górze za 5 złotych wygrzebana gdzieś spośród książek do wyrzucenia przez sprzedawcę po moim pytaniu czy ma coś o winach i pokrewnych tematach. Stwierdził, że nie - sam nie wie co ma. Rok wydania 1983, seria: Książki kucharskie Heynego", wydawnictwo "Czasopisma wojskowe". Ta ostatnia na dworcu kolejowym w jakimś podrzędnym kiosku - stała taka samotna, że aż szkoda było na nią patrzeć. Cena to tylko 16 złotych. Zebrał i wstępem opatrzył Jan Rogala.
Odpowiedz
srodkowa pozycje (wina i soki domowej roboty) mozna raczej potraktowac jako powiesc albo pamietnik, bo jako poradnik to chyba nieszczegolnie.
Ktos kto zna zasady robienia wina to czasami sie usmiechnie, czasami porowna swoje doswiadczenia i pomysly z pomyslami autora. Osoby dopiero zaczynajace moga zle zrozumiec procesy przy produkcji wina.

zacytuje
"Oprocz tego istnieja inne rodzaje drożdży, ktore moga zakłócic fermentacje tak dalece, że [..] fermentowany sok nie bedzie nadawal sie do uzytku [...] powstanie z niego ocet."
Wiem, ze autor myslal dobrze ale sie tak pokretnie wyrazil, ze wyniklo z tego, drozdze sa odpowiedzialne za octowanie wina.
Podobnych kwiatuszkow jest sporo.

Skocz do: