Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lakowanie ? Kapturki ?
Powiedzcie na czym polega lakowanie(czym się lakuje)? i jak zakłada się kapturki tzn trzeba je jakoś zamocować czy tylko się naciąga?:pomocy:
Odpowiedz
Lakuje sie... lakiem. Trzeba go roztopic i taka polplynna mase nalozyc na upatrzone miejsce. Lak mozna kupic w sklepach z artykulami winiarskimi lub w papierniczych czasami.

To sa kapturki termokurczliwe. Co oznacza, ze po zalozeniu na butelke nalezy je obkurczyc poprzez np. krotkie(!) zanurzenie szyjki butelki we wrzatku.
Odpowiedz
Albo ogrzanie suszarka:) kapturki zakłada sie przed wyjęciem butelki z piwnicy(najlepiej) w celu jej upiekszenia i nadaniu wygladu bardziej profesjonalnej:)
Co do laku to po ostatnich doswiadczeniach juz chyba ie bede go stosował
Odpowiedz
Ja kapturki zakładam przed wsadzeniem butelek do piwnicy!, odwrotnie jak Piekerz ;-), szczególnie na butelki które maja troche poleżeć i robić wrażenie na ludziach!

nie lakuje!!!!!!!
Odpowiedz
Cytat:Ja kapturki zakładam przed wsadzeniem butelek do piwnicy!

Na temat zakładania kapturków zaraz po korkowaniu była już spora debata na forum. Odradzam to, szczególnie dla osób mających wilgotną piwnicę.
Odpowiedz
hm rozumiem,! mam wilgotna trochę piwniczke, ale po prostu ja wapnuje (tak robił dziad i baka :lol:) i jak do tej pory odpukać:glupek: nie mam problemów :big:
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Wesoly
Cytat:Ja kapturki zakładam przed wsadzeniem butelek do piwnicy!

Na temat zakładania kapturków zaraz po korkowaniu była już spora debata na forum. Odradzam to, szczególnie dla osób mających wilgotną piwnicę.
odradzasz ale dlaczego, co się dzieje?
Odpowiedz
Achimbar nie bądź leniem, poszukaj sam. W tym temacie było tyle powiedziane, że szkoda by było, abyś nie przeczytał, zwłaszcza że niektóre dyskusje potoczyły się też innymi, nie mniej interesującymi torami.
Odpowiedz
W przypadku jakichkolwiek wycieków nie będzie tego widać przy założonym już kapturku.
Dodatkowo przy dużej wilgotności korek może zacząć pleśnieć. Oczywiście nie będzie tego widać i może dojść do popsucia wina. Dodatkowo kapturek uniemożliwia odkażenie korka roztworem piro.
Odpowiedz
(08-09-2004, 00:14)pytlakos napisał(a): To są kapturki termokurczliwe. Co oznacza, ze po zalozeniu na butelke nalezy je obkurczyc poprzez np. krotkie(!) zanurzenie szyjki butelki we wrzatku.
Przesyłam krotki filmik z wizualizacją tej czynności: LINK
Mam nadzieję że działa.
Wasze zdrowie!

Skocz do: