Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lato w ogrodzie
(26-09-2017, 09:05)Zibi(2) napisał(a):
(25-09-2017, 13:39)zenor napisał(a): Przymrozki? Nie słyszałem, aby były jakieś przymrozki? Chyba że lokalnie?

U nas śnieg padał podczas kwitnienia śliw i czereśni.

Tak było i u nas...
W tym roku: zero jabłek, zero śliwek, zero czereśni, zero orzechów.

Winogrona: dają radę. [Obrazek: smile.gif]
Odpowiedz
U mnie zero czereśni, kilka śliwek, z winogron kilka kiści miał Swenson Red, Nero obmarzł i ruszył opóźniony, zakwitł - 1 kiść miesiąc temu, teraz ma owoce mniejsze od grochu, Iza zero owoców. W polu tarnina która trzy lata temu o tej porze miała tonę owoców, w tym roku miała ich kilka i to robaczywych. Zero owoców na gruszach i jabłoniach również tych w polu. Zero mirabelek i ałyczy. Dużo mniej głogu.

Tylko DR sporo ale to dlatego że kwitnie później..
Odpowiedz
A moja ( naj-prawdopodobniej :) ) Bianca - najwyraźniej, nic sobie nie robi z tegorocznych Zimnych Ogrodników.
Istny pancernik.
Owoców tyle, co zawsze.
Tam, gdzie latem słonko dobrze przygrzało - już słodkie - i już ślicznie pachną.
A w altanie, w cieniu okrywy listnej - jeszcze muszą trochę sobie powisieć...
Odpowiedz
Z krzewów winorośli liście już się sypią... winogrona ostatnie zbieramy... pszczoły za gronami idą aż do wiaderka... zostawiliśmy im trochę na krzaku na ten zagubiony ostatek lata....
Odpowiedz
Jeszcze nie lato, ale temperatury afrykańskie.
Coraz więcej porzeczek i truskawek. Z truskawkami to mamy nawet "problem". Dwa lata temu ciocia przywiozła nam ze Szwecji dwie odmiany. Posadziliśmy pod siatką w jednym rzędzie. Jedna odmiana mocno się rozrosła. Tak średnio to 1-2,5 m zajmuje. Druga odmiana za to nie przetrwała tamtej zimy, a szkoda, bo to była późna odmiana. Dzięki nim mogłem poczuć wtedy smak truskawek.
W tym roku jedna jabłonka ładnie obrodzi. Tylko nie pamiętam - zorza czy kardynalskie. Za to brzoskwiń mało.
Ostatnio robiłem oprysk na mszyce z mleka.
Drzewka podlewam wodą z drożdżami.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Odpowiedz
Grzechu a możesz mi powiedzieć co daje podlewanie drzew wodą z drożdżami?
JerzyK

Wino to najpiękniejszy dar bogów dla ludzi.
                                              Platon
Odpowiedz
(05-06-2019, 09:00)grzechu napisał(a): Drzewka podlewam wodą z drożdżami.

Czyżby szybciej rosły?? ?
Kiedy przes­koczysz, to i wte­dy nie mów hop. Zo­bacz naj­pierw w co wskoczyłeś.
Odpowiedz
(05-06-2019, 14:39)seal69 napisał(a): Grzechu a możesz mi powiedzieć co daje podlewanie drzew wodą z drożdżami?

Fermentacja owoców zachodzi już na drzewie. Nie trzeba butli kupować .
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....

Skocz do: