Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MOJA WINNICA w Opolskiem - Winnica Viadrus
Veltliner (zdjęcie aparatem fotograficznym)    
Pozostałe odmiany, jak Veltliner.
Juliamsrebe    
Triumphrebe    
Pinot Noir    
Odpowiedz
Michał teraz jestem pewny,że uprawiasz winorośl.
Żart oczywiście...:)
Ładnie Tobie startują! Cieszy oko co? :)
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...
Odpowiedz
Włodku, bardzo mnie cieszą moje krzewy :). Tym bardziej, że najstarsze, przesadzane jesienią krzewy przeżyły ten drastyczny i szokujący dla nich zabieg. A co więcej, otworzyły pąki lub przymierzają się do tego, jak w przypadku 7 i 8 latków, czyli Merlot, Cabernet Sauvignon, Elblinga, Silvanera, Pinot Noir, Pinot Blanc, Gewurztraminera i Traminera. Całą operacja zakończyła sie zatem sukcesem. Niepokoi mnie jeden krzew Pinot Blanc z 2014 r., wokół którego przez całą zimę krety ryły kopce. Wydaje mi się, że uszkodziły mu korzenie. Ale czekam cierpliwie. Nie lubię pochopnych decyzji.
U mnie co niektóre krzewy mają do czterech liści, czyli są w fazie BBCH 14.
Prowadzona przy domku ogrodniczym lokalna Chasselas wypuszcza liście ze wszystkich pąków na pniu o wys. ca. 1,9 m. Teraz obserwuję, ale po 15 maja wyłamię wszystkie poza dwoma najwyższymi, które stanowić będą ramiona krzewu prowadzonego w formie kordonu. 

Odpowiedz
Wczoraj widziałem zdjęcia Pinot Noir z winnicy "Adoria" położonej malowniczo w Zachowicach u stóp Ślęży. Moje Pinot Noir są nieco do przodu, poza najstarszym oczywiście. 

P.S.
W tym roku zamierzam odwiedzić "Adorię". Nieco ponad godzinę drogi, a jakie miejsce :).
Odpowiedz
Też mam takie cztery pnie, jak Ty przy domku ogrodniczym, z tym że u mnie będzie pergola, nad tarasem.

Skocz do: