Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Moje ulubione drinki
Albo poczekać na to:

http://www.watch-whisky-mature.com/x_4.php

I święte słowa, cask strength rządzi, pod warunkiem, że ktoś lubi single.
Odpowiedz
Jest kilka udanych blendziochów, ale szkocka single malt jest najlepsza. Irlandzkie dla amatorów. Blendziochy amerykańskie dla wychowanych na pewexach. Kanadyjskie dla desperatów bez kubków smakowych. Są Indyjskie - ale o tem - sza!
Odpowiedz
A likier na szkockiej whisky pili? W Szkocji rzecz jasna :)
Próbowałam, dla Pań jest znacznie bardziej pijalny, niż goły scotch ale i tak zajeżdża kaszą :P Jako przygoda - ciekawe, jako ulubiony - nigdy w życiu!

Moje ulubione
- Porto. Każde. Stare i młode, w każdym kolorze. W postaci czystej i nieskażonej.
- domowej roboty brandy z rodzynek z beczki w ścianie sklepiku na Peloponezie :) Lane do butelek po coli :co_jest: Metaxa się nie umywa!!!
- wytrawne martini z oliwką (czy uchodzi pisać o tym tutaj?)
- tequila :ysz: im bardziej bimbrowata, tym ciekawsza :) Może być z cytryną i solą, chociaż puryści śmieją się z tego zwyczaju do rozpęku :P

Więcej grzechów nie pamiętam :glupek:
Odpowiedz
Bea nie lękaj się!

Na naszym forum możesz wyznać wszystkie grzechy, także i te których nie pamiętasz.

Brendy z Peloponezu............szkoda, że mnie tam nie było.

Ostatni mój ulubiony drink-powiem brutalnie- złota gorzka +biała oranżada.
Po nim adwent murowany.

Odpowiedz
Dobra gorzałka czyli "Cracovia" lub "Wyborowa" Lód i Tonik i można się degustować :pijemy:
Odpowiedz
Maczeta

300ml piwka,40 wodki, 50soku z granata,100 soku pomaranczowego, lod(ja lubie duzo)
Moze nie wyszukany ale tani i dobry :) :)
Niedawno slyszalem ze dobre jest karmi kawowe, spirytus,lod
Odpowiedz
cuba libre!!!!!!!
Odpowiedz
Najczesciej pijany przezemnie vodka ze spritem (najlepiej wyborowa i dobrze schłodzony) a od czasu do czasu, cuba libre, tequila sunrise lub vodka z redbulem, ostatnio też mialem okazje pić drinka na bazie pitu, z kruszonym lodem i brązowym cukrem+sok z limonki, Pycha:D
Odpowiedz
Ja bardzo lubie metaxe z tonikiem i lodem, to chyba mój ulubiony drink. Oczywiscie lubie tez jakies wymyslne od czasu do czasu, ale to wedle fantazji mojej w danym czasie;d
Odpowiedz
(14-04-2009, 21:24)burak napisał(a): Niesamowicie mnie zaskoczył taki drink:

- żołądkowa gorzka
- sprite
- plasterki świeżego ogórka
- kostki lodu

* ogórki po włożeniu do szklaneczki podziurawić widelcem

polecam

ten drink jest naprawdę super i zawsze robi furorę, bo mało kto jest sobie w stanei wyobrazić drinka ze świeżym ogórkiem
co do alkoholu, żubrówka też może być. Polecam jeszce żołądkową gorzką miętową (sic!) albo z przyprawami (bodaj piernikowa się nazywa). Ja jeszcze w różnych wersjach dodawałam czasem limonki i/lub cytryny :)
i Voila, gotowe.
Pyyycha! I nic dodać nic ująć :)
Odpowiedz
(23-09-2010, 15:51)winnia napisał(a):
(14-04-2009, 21:24)burak napisał(a): Niesamowicie mnie zaskoczył taki drink:

- żołądkowa gorzka
- sprite
- plasterki świeżego ogórka
- kostki lodu

* ogórki po włożeniu do szklaneczki podziurawić widelcem

polecam

ten drink jest naprawdę super i zawsze robi furorę, bo mało kto jest sobie w stanei wyobrazić drinka ze świeżym ogórkiem
co do alkoholu, żubrówka też może być. Polecam jeszce żołądkową gorzką miętową (sic!) albo z przyprawami (bodaj piernikowa się nazywa). Ja jeszcze w różnych wersjach dodawałam czasem limonki i/lub cytryny :)
i Voila, gotowe.
Pyyycha! I nic dodać nic ująć :)

A ja Wam proponuję żołądkową gorzką + tonik + plasterki limonki/cytryny + lód. Jak dla mnie lepiej się komponuje z gorzką niż sprite.
Polecam również standard z tequilą - tequila sunrise:
50ml tequila
100ml soku pomarańczowego
10ml grenadine
Do szklanki z lodem wlać składniki udekorować plasterkiem z pomarańczy :)
Odpowiedz
Dobry drink warzywny Blood Mary 40ml spirytusu 60ml sok pomidorowy 10ml sok z cytryny, tabasco, sól ,pieprz
Odpowiedz
Moje ulubione to:
- Sicilian Kiss: 40 ml Southern Comfort, 40 ml Amaretto, shakować z lodem i gotowe :)
- JD Sours: wyciśnięta limonka, duuuużo kruszonego lodu, 40 ml Jacka Danielsa, zamieszać i dolać sprite'a do pełna

Jakoś nie lubię whisky, ale podane w ten sposób jest super :)
Odpowiedz
A mój ulubiony drink to: szklanka z wódką :P

A tak na serio to whisky Gentlaman Jack + mrożone kamienie(chociaż nie wiem czy pasuje to do drinków), żeby nie rozcieńczać wodą znakomitych trunków :D
Odpowiedz
Moim ulubionym drinkiem jest ostatnio mojito.

Używam polskich rumów :) Seniority (najlepszy), Golden Rum lub Galeon.

Do szklanki daję pół limonki w ćwiartkach, łyżeczkę cukru trzcinowego i kilka listków świeżej mięty, do tego chlust spritu. Wszystko zmiażdżyć dodać lodu (Ja mam kruszarkę Browna) z 50 ml rumu i uzupełnić spritem.

Dobry jest też drink 3 części Curacao Orange (np. Toorank), 1 część ginu i sok pomarańczowy.

Niemal zawsze robiłem drinki z polskich odpowiedników bo dużo taniej, pewnie w porównaniu z oryginałami różnica jest ale pijąc drinki a nie wódę już jest zysk i jeszcze nie spotkałem towarzystwa, któremu drinki by niesmakowały - a z polskich jest dużo taniej choć polskich trunków coraz mniej.

I jeszcze najlepszą książką o drinkach jest Franz Brandl 1000 drinków i koktaili (tego autora bo kilka wydawnictw to wydało)
http://merlin.pl/1000-drinkow-i-koktajli...33588.html

a mam bardzo dużo książek o alkoholach i drinkach więc wiem co piszę :)

Odpowiedz
(16-02-2011, 22:09)Czajkus napisał(a): Moim ulubionym drinkiem jest ostatnio mojito.

Używam polskich rumów :) Seniority (najlepszy), Golden Rum lub Galeon.

Do szklanki daję pół limonki w ćwiartkach, łyżeczkę cukru trzcinowego i kilka listków świeżej mięty, do tego chlust spritu. Wszystko zmiażdżyć dodać lodu (Ja mam kruszarkę Browna) z 50 ml rumu i uzupełnić spritem.

Dobry jest też drink 3 części Curacao Orange (np. Toorank), 1 część ginu i sok pomarańczowy.

Niemal zawsze robiłem drinki z polskich odpowiedników bo dużo taniej, pewnie w porównaniu z oryginałami różnica jest ale pijąc drinki a nie wódę już jest zysk i jeszcze nie spotkałem towarzystwa, któremu drinki by niesmakowały - a z polskich jest dużo taniej choć polskich trunków coraz mniej.

Uwierz mi, że różnica jest ogromna. Tym bardziej w drinku takim jak mojito. W takim prawdziwym mojito nie ma sprite tylko woda. Robiąc oryginał (ten z wodą) na senioricie - niepijalne. Jeżeli używasz do drinków napoi typu sprite, mirinda, itp. możesz dać równie dobrze czystą wódkę. Gwarantuje, że nikt się nie pozna.
Dość długo byłem zawodowym barmanem w knajpie na krakowskim rynku, więc trochę doświadczenia w mieszaniu mam :)
Odpowiedz
Wiem, że w oryginale nie ma sprita tylko woda i jest cała limonka.

Zgadzam się też, że z punktu widzenia zawodowego barmana najlepsze jest używanie oryginalnych tj. drogich składników.

Tylko, że nie jest sztuką gdy cię stać na oryginały robić z nich drinki według przepisów np. zrobić mojito jak się ma na rum 100 zł, sztuką jest zrobienie go za 30 zł a i tak będzie wszystkim smakowało, bo jakoś nie zauważyłem by Polska była krajem smakoszy drinków. Ciekawi mnie czy różnica w smaku jest warta tych 70 zł?
Odpowiedz
Do mojito wystarczy Bacardi, a to kosztuje 50zł.
Ale mnie nie o to zupełnie chodziło. Chodziło mi o to, że nie ma co bawić się w Seniorite, skoro można dać zwykłej (no może nie najtańszej) czystej wódki i różnicy nie będzie.
Spróbuj swój przepis zrobić z Wyborową zamiast Seniority. Efekt będzie jeśli nie lepszy to taki sam.
Tak samo możesz zastąpić drogą tequile w drinku Tequila Sunrise, niestety tutaj obowiązkowo musisz dodać grenadyny (syrop z granatów), ale to już kosztuje 10zł za 0,5l.
Wynikło nieporozumienie za które przepraszam. Chciałem tylko podsunąć pomysł na (moim zdaniem lepszy) ten sam efekt za małe koszty.
Jeśli chcesz dobre drinki tanim kosztem, to polecam pomoc. Mam ich trochę w głowie :):)
Odpowiedz
Cześć,
OK rozumiem o co ci chodzi spróbuję mojito z wódką.
Jak możesz to napisz te przepisy na tanie a dobre drinki :) chętnie skorzystam.

Pozdrawiam
Czajkus
Odpowiedz
Mówisz i masz :)

Tequila Sunrise (bez tequili :))
- 50ml Wyborowej
- 150ml soku pomarańczowego
- 15-20ml grenadyny
Do szklanki z lodem wlać wódkę, zalać sokiem, na wierzch położyć (tak żeby pływał) plasterek pomarańczy, na plasterek wlać grenadynę. Można również grenadynę wlać bezpośrednio do drinka, ale tak aby opadła na dno nie mieszając się z resztą drinka.

Porzeczkowy wermuth
- 50ml czerwonego wermuth'a
- 100ml soku porzeczkowego
Do szklanki z lodem wlać wermuth oraz sok. Do tego wrzucić plasterek pomarańczy pokrojony na ćwiartki

Apple Dream
- 50ml żołądkowej gorzkiej miętowej (koniecznie miętowej)
- 100ml soku jabłkowego
Do shakera z lodem wlać wódkę oraz sok, wstrząsnąć. Rozlać w kieliszki i każdy posypać szczyptą cynamonu

Smacznego :)
Odpowiedz
Kilka moich ulubionych:

1) Ostatnio bardzo popularne w klubach, przygotowanie troszkę pracochłonne- Mojito
Light rum (np. Bacardi Superior), woda gazowana, cukier trzcinowy, świeża limonka, liście mięty-najlepiej pieprzowej albo polnej, dużo kruszonego lodu.

Wygniatamy limonkę, tak jakbyśmy ugniatali ciasto, robimy to w miarę delikatnie. Dzięki temu limonka puści więcej soku. Ucinamy "dupki" przekrawamy na pół, usuwamy biały środek- w ten sposób pozbywamy się części, które nadają gorycz, przekrawamy jeszcze raz na 3 części. Do szklanki typu lowball wsypujemy cukier trzcinowy (ja dla siebie wsypuję ok. 2 łyżeczek), wrzucamy limonkę i całość wygniatamy Muddlerem, starając się nie uszkodzić skórki. Po dokładnym wygnieceniu dodajemy ok. 6 liści mięty (mięta pieprzowa ma naprawdę duże liście, nie dajcie się oszukać) i też lekko wygniatamy. zasypujemy całość kruszonym lodem (do połowy szklanki), lejemy ok. 40 ml rumu, całość mieszamy dobrze mieszamy, mięta i limonka mają być w całej szklance, zasypujemy prawie do pełna kruszonym lodem, wtykamy 2 grube słomy i gałązkę mięty.

W ten sposób przygotowany drink to naprawdę R-E-W-E-L-A-C-J-A, wszystkie laski wasze. Przy tym bardzo odświeża i jest pyszny.

2) Drink, który nazywam "kosiarzem"- Long Island Iced Tea
Wódka, Gin, Light Rum, Tequila, Triple sec., Sour mix (syrop cukrowy+ kwasek cytrynowy), cola, lód.

Do szklanki typu Highball lejemy, 1/8 wódki, 1/8 ginu, 1/8 rumu, 1/8 tequili, 1/8 triple sec, 2/8 sour mix, 1/8 coli oczywiście lód.

I tutaj uwaga- normalnie coli się nie shake-uje, więc jeżeli jej nie wlejecie, wyshake-ujecie i dopełnicie colą- będzie dobrze. Ja jednak wlewam całość i shake-uje razem z colą, bo kto widział gazowaną herbatę ?.

Po wyshake-owanie z powrotem do szklanki gruba słoma i do dzioba.

3) Tequila Sunrise, była poruszana wcześniej, ale mam inną technologię robienia
Sok pomarańczowy, tequila, lód, grenadina

Do Highballa wrzucamy dużo kostek lodu, zalewamy 1/3 tequili, 2/3 sok pomarańczowy i ostrożnie, po kostkach lodu lejemy grenadinę tak, aby uzyskać efekt zachodzącego słońca...

4) kubańskie rytmy- Cuba Libre
Lód, cola, light rum, limonka
Dużo lodu do Highballa, zalewamy 1/3 rumu, dopełniamy 2/3 coli i na ściskamy lekko i wrzucamy 2 ćwiartki limonki

5) Coś dla miłośników czekoladek After Eight- Grasshopper (zielony pasikonik)
Green Creme de Menthe, Light Cacao, śmietanka, lód, kieliszek koktajlowy, shaker i polewa czekoladowa

Wewnątrz kieliszka koktajlowego robimy dekorację z polewy czekoladowej (dowolna), odstawiamy na bok. Do shekera wrzucamy lód, 1/3 Creme de menthe, 1/3 light cacao, 1/3 śmietanka albo mleko (im większy % śmietanki, tym bardziej syci), wszystko bardzo mocno ze sobą mieszamy i przelewamy do kieliszka koktajlowego.

Voila !
Odpowiedz
Spróbujcie zmieszać kiedyś metaxe ze sprite.

Osobiście tylko i wyłącznie:

gin, lód, tonic i plasterek cytrynki.
Odpowiedz
Przepis na Caipirinhę, który otrzymałem od kolegi z Brazylii (składnik podstawowy również był dostarczył:D)

Weź małą cytrynę, pokrój na 4, dodaj 2 łyżki cukru i dużo lodu.

Do dużej szklanki włóż cytrynę i cukier, wyciskaj sok z cytryny aż przykryje cukier. Dosyp dużo lodu i dużo rumu brazylijskiego, zmieszaj i pij.

Próbować nie próbowałem, natomiast rum brazylijski jest wspaniały, 5 lat w beczce dębowej, zero wody, rum jak marzenie.
Odpowiedz

Zdecydowanie polecam!

Cytryna do Caipirinhi to trochę profanacja moim skromny zdaniem ;)
Tylko i wyłącznie limonka :)
rum o którym wyżej to Cachaca ( czytaj: kaszasa)
Drink prosty i baaaaardzo dobry
Tutaj filmik jak wykonać: http://open-bar.pl/drinki/caipirinha/40
z jedną poprawką: lód kruszony a nie w kostkach

Smacznego! :pijemy:

ps. pani w sklepie z alkoholami ostatnio się zdziwiła jak poprosiłem cachacę, ponieważ nikt o nią nie pytał od roku ;) Ale była, najważniejsze
Odpowiedz
Dygresja: w przypadku picia cachacy solo w barze, zawsze zamawiamy 2 kieliszki (jeden dla siebie, drugi dla ... nieobecnego kolegi, jak kolega jest obecny, to obaj zamawiacie po dwa :D - sympatyczny zwyczaj).
IMHO Cachaca solo też jest zupełnie dobra. Taki, zgodny z moim zwyczajem, drink (to samo+ to samo :hahaha: )
Odpowiedz

Skocz do: