Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nalewka na medal (TOP TOPÓW)
Tyle pisanimy i ani jednego przepisu!
Może ustalmy, że złoty medal - to juz nalewka topowa, może nawet srebrny.
Wprowadźmy w wątku, w którym przepisy będą publikowane podział na autorów lub rodzaj nalewki i niech mistrzowie, jeśli zechcą, przepisy zamieszczą.
Odpowiedz
Jacek TU zostały ustalone kryteria.

po wyłonieniu nalewki spełniającej warunek, można będzie poprosić Twórcę o podanie przepisu.
Odpowiedz
No to może te kryteria są zbyt drakońskie - czemu nie mielibyśmy ich zmienić? Skoro od kilku miesięcy nie wyłoniono ani jednej.
Poza tym Krzysiek - pomysłodawca na dzień dobry mówił o jednym złotym medalu - i moim skromnym zdaniem to wystarczający wymóg, dopiero Plecionka rzekł: co najmniej dwa złote medale.
I tak dyskusja trwa a przepisów ani widu ani słychu.
Skoro nasi koledzy medale zdobywają - choćby ostatnio cztery nalewki zdobyły złoty medal - czemu ich wyrobów nie przedstawić ogółowi - oczywiście, gdyby chcieli sie swoim doświadczeniem podzielić.
Przepisów na naszym forum jest bardzo dużo a w necie jeszcze więcej, jednak takich, które są sprawdzone i przetestowane przez fachowców - już mniej (oczywiście zakładam, że każdy przepis zamieszczony na forum jest sprawdzony itd), a nalewka która wygrywa konkurs warta jest moim zdaniem warta zamieszczenia na forum jako TOP-Nalewka
Pozdrawiam
Odpowiedz
A może wybierać nalewkę- jedną, dwie, trzy - danego roku?

Lub ze "złotych" czyli medalowych wybrać tą naj, naj danego roku?
Odpowiedz
Po przemyśleniach mam pewną propozycję.

Poproszę via PW twórców złoto-medalowych nalewek o przepisy na ich cuda.

W pierwszym poście zrobię na nie stosowne miejsce.

Kto będzie chciał skorzysta z przepisu od razu a poszukiwania nalewki TOP TOPÓW będą trwały na dotychczasowych zasadach (dwa złote medale).

---
EDIT: PW już poszły :)
EDIT: Są już nawet pierwsze odpowiedzi -> patrz pierwszy post.
Odpowiedz
Trochę mną rzuca, że forumowiczom się nie chce poszperać na forum w poszukiwaniu przepisów i to nawet tym bardzo obytym. Wszak niektórzy spośród nas zamieścili już dawno przepisy na w.w. nalewki, a poza tym w wątkach do tego przeznaczonych podają różnego typu modyfikacje. Trwają rozmowy na ten temat i poszczególne osoby naśladujące dany styl nalewkarski dodają komentarze po swoich odczuciach. Aż mi się rzuca na usta stwierdzenie, że następny tego typu wątek będzie miał na celu..., albo nie powiem.
PW, wysłane; proszę mnie więcej nie niepokoić.
Maciej
Odpowiedz
Jurdziu,
odpisałem Ci na Twoje PW ale skoro wrzuciłeś to w ten wątek to i ja wrzucę moją odpowiedź tutaj.

1. Nie każdy już wcześniej umieścił przepis na forum.
2. Nie każdy podany przepis na nalewkę dotyczy nalewki medalowej - a mnie/nas interesują tylko takie.
3. W założeniu ten wątek miał być miejscem dla pochwalenia się swoim osiągnięciem - nie chcesz tego robić, to nie musisz. W moim PW do Medalistów była jedynie grzeczna prośba.

Twojego "komentarza" (niby niewypowiedzianego) przez grzeczność nie skomentuję.

PS. A odnośnie wyszukiwarki, to akurat w przypadku "Orzechów po krzyżacku" do 19.05.2010 (zanim o to nie poprosiłem) wątek nazywał się "Orzechy po krzyzacku".
Odpowiedz
Spełniłem (częściowo - Dereniowa Słodka) prośbę Servatora (z poślizgiem, mea culpa, proszę o wybaczenie). Obawiam się, że w przypadku tej nalewki największy wpływ na jej jakość miały owoce 2008. W 2009 zrobiona z owoców tego samego krzaka już nie była taka smaczna. Pisali też powyżej o czynnikach Mających Istotny Wpływ Na Jakość Nalewki PT Forumowicze, więc nie będę powtarzał. Cóż, liczmy na dobrej jakości surowce - czego Wszystkim Wam życzę :drink:
Odpowiedz
http://www.delgusto.pl/multimedia/3-pds6.html

fajna piwniczka :)

Przepisy medalowe by się jednak przydały
Odpowiedz
Oglądam bo to długie. Czy ktoś zna Pana Hieronima? Bo na początku przedstawili go jak nie przymierzając papieża nalewkarzy...
Odpowiedz
Pana Hieronima nie znam i nie słyszałem o nim , ale w takim garażu chętnie bym na trochę zaparkował:))) robi wrażenie!!

Skocz do: