Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie dojrzała pigwa?
Witam
Mam takie pytanie. Dostałem od znajomego około kilograma Pigwy, tyle że jest ona zielona (bardzo, ale to bardzo delikatnie wpadająca w żółć) :eyes: do tego jest kwaśna i bardzo twarda. Niestety nie mam chwilowo aparatu by wrzucić zdjęcie.
Wstyd się przyznać, ale Pigwę widziałem tylko na zdjęciach i zawsze była zółta :niewiem:
Jeśli jest niedojrzała co robić? Wystawić ją na słoneczy parapet? czy co?
Pytam co by spirytusu nie zmarnować...
Odpowiedz
Miałem ten sam problem. Odpowiedź TUTAJ
Odpowiedz
Dzięki za podpowiedź.

Czyli co na słońce? Co Ty zrobiłeś ze swoją zieloną pigwą?
Odpowiedz
Zrobiłem z nią to co radził Small, włączyłem do ponownego obiegu materii. A na nalewkę postarałem się o nową partię dojrzałych owoców pigwowca.
Odpowiedz
Trudno...dam jej jeszcze szanse na oknie...niestety na pigwę w mojej okolicy raczej liczyc nie moge...
Dzięki i Pozdrawiam
Odpowiedz
Pigwę kupiłem w Auchanie ale w Sosnowcu.
Całą żółtą i dużych rozmiarów, 5 szt. zważyło 1,5 kg.
Zobacz może u Was też mają w Auchanie.
Odpowiedz
Sev, ja taką zieloną pigwę posiekałam na wiórki maszyną i zamroziłam. Mam zamiar używać jej do dokwaszania win zamiast kwasku cytrynowego.
Pigwowca mają najczęściej emeryci na działkach...
Odpowiedz
Rzeczywiście też widziałem pigwę w Auchan Swadzim koło Poznania
Odpowiedz
Kupiłam na allegro pigwę. Przyszła piękna, bez plamek, pachnąca ale zielona- niby w niskiej temperaturze trzymana. Zostawiłam ją w kuchni żeby dojrzała i pomału dojrzewa. Ale ze zmianą koloru na żółciejszy bo jeszcze nie żółty pojawiają się brązowe plamki.
Co ja robię nie tak??? Jak się położy w cieple zieloną gruszkę lub inny owoc to ona ładnie dojrzewa. A tu lipa :(
Odpowiedz
Pewnie poobijała się podczas transportu lub zrywania.Uważaj żeby nie stracić surowca.:D

Edek:)
Odpowiedz
Nie widać poobijania i chyba by mi gniła w większych kawałkach a tu robią mi się plamki jak grzybowe na niepryskanych owocach tylko dlaczego dopiero teraz. Porażony owoc byłby od razu poplamiony chyba.
Odpowiedz
Proponuję Ci przerabiać owoce, bo straty mogą być duże,a nalewka i tak będzie OK.
Pigwa jest bardzo twarda nawet dojrzała, więc tak szybko nie psuje się jak np.jabłka.

Skocz do: