Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólnopolski Festiwal Smaku Trybunały Nalewkowe
Szanowni Państwo,
Mam zaszczyt poinformować o powstaniu nowej fundacji mającej na celu krzewienie/szerzenie/propagowanie (i co tam kto sobie jeszcze wymyśli) wiedzy o i praktyki tworzenia pysznego jadła i napitków. Fundacja Trybunalska, bo o niej mowa, została założona przez znanych i utytułowanych nalewkarzy polskich. Ja też zostałem zaproszony do jej szeregów i zasiliłem Radę Nadzorczą.
Fundacja poczyniła pierwszy (i znaczący) krok i w lipcu w Piotrkowie Trybunalskim organizuje "Trybunały Nalewkowe" festiwal jadła i napitków. Bogaty program dwudniowej imprezy obejmuje między innymi konkurs nalewek domowych, do uczestnictwa w którym gorąco zachęcam. Zachęcam do osobistego przyjazdu, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, nowe inspiracje itd. Nadmieniam, że na festiwalu pojawi się sporo znanych od strony kulinarnej osobistości. 
Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami przedsięwzięcia na stronie http://trybunalynalewkowe.pl/
Odpowiedz
Generale przekaż proszę organizatorom, że data wydarzenia na stronie jest zbyt mało wyeksponowana.
Termin 16 -17 lipca 2016 roku powinien rzucać się w oczy. To powinno być w miejscu gdzie teraz jest ten fikuśny licznik - najlepiej zamiast niego a minimum obok.
Samo wydarzenie zapowiada się ciekawie.
Odpowiedz
Dodam, że dla twórców nalewek, którzy przyjadą do Piotrkowa Trybunalskiego i przywiozą nalewki na konkurs, przygotowaliśmy liczne, bezpłatne atrakcje:

12,30 – 14,00 – degustacja zgłoszonych do konkursu nalewek w Restauracji " Stylowa " w Hotelu Staromiejskim*** - możliwość wymiany doświadczeń i wybór nalewki publiczności,
14,00 – 16,00 – zwiedzanie Piotrkowa Trybunalskiego, a także: wystawa butelek i etykiet z lat 1850-1950 przygotowana przez Adama Łukawskiego, degustacja piwa z browaru rzemieślniczego Jan Olbracht,
16,00 – 16,30 – obiad w restauracji „Krochmal”,
16,30 – 19,00 – czas wolny ( w tym czasie pokaz kulinarny gościa specjalnego - Karola Okrasy),
19,00 – ogłoszenie wyników konkursu.

Każdy uczestnik konkursu (bez względu na wynik osiągnięty w konkursie) otrzyma dyplom za uczestnictwo i pamiątki z Piotrkowa Trybunalskiego.

Nieźle, co?
Szykujcie więc te butelki !!!

Skocz do: