Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okrasa wśród winiarzy
#1
Myślę,że warto ponowić temat kuchni i wina.
Wątek dotyczący podróży Makłowicza i z tym związany temat wina i winorośli wygasł i nie ma dalszej kontynuacji na tym forum.
Może inne materiały związane z tym tematem zainteresują koleżanki i kolegów. https://www.youtube.com/watch?v=gOOd3xs4KsI
https://www.youtube.com/watch?v=UOysVwLOQPg
Odpowiedz
#2
Jeżeli chodzi o Karola Okrasę to tutaj wrzucam odcinek zatytuowany "Kuchnia płynąca winem"
http://vod.tvp.pl/audycje/kulinaria/okra...m/17006137

Polecam, gdyż Okrasa jest jednym z niewielu polskich kucharzy który jeszcze gotuje. Makłowicz to już tylko jada w zagranicznych restauracjach, czasem kiełbase usmaży, Geslerowa to ma wiecznie okres rzuca zastawą i przeklina- obrażona na świat cały. A to co się dzieje w tej ich Hells Kitchen to są jakieś jaja. Modest Amaro marny aktorzyna krzyczy na płaczące dzieci... Dawno to powinni zdjąć z anteny, miejsce tych programów jest tam gdzie Rudi Shubert i jego śpiewające fortepiany..
Odpowiedz
#3
(04-09-2015, 10:05)drakon707 napisał(a): Jeżeli chodzi o Karola Okrasę to tutaj wrzucam odcinek zatytuowany "Kuchnia płynąca winem"
vod.tvp.pl/audycje/kulinaria/okrasa(...)

Polecam, gdyż Okrasa jest jednym z niewielu polskich kucharzy który jeszcze gotuje. Makłowicz to już tylko jada w zagranicznych restauracjach(...)
No i przede wszystkim jest historykiem aczkolwiek Jego "kulinarne podróże" bardzo mi się podobają.
Okrasa podróżuje po Polsce i jest "kucharzem" aczkolwiek nie zawsze promuje zdrową żywność ,a Makłowicz po świecie - obaj są potrzebni.
Czasem też nie wszędzie można warzyć byle gdzie - szczególnie w miastach i gminach trzeba mieć specjalne zezwolenie ,i dlatego prezentuje swe propozycje także w restauracjach.
Odpowiedz
#4
Prędzej przygotuję potrawę Okrasy niż wyszukane egzotyczne potrawy Makłowicza. Do tego Okrasa to swój chłop.Skocz do: