Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Papryka Habanero Mix
Po spotkaniu w Wysowej (gdzie papryczek było więcej jak wina) uznaję, że szacowne gremium jest w stanie mi odpowiedzieć na następujące 2 pytania:
Kupiłem wiosną nasiona o nazwie Habanero MIX.
Teraz jak dojrzały widzę skąd ten MIX w nazwie - jest kilka odmian kolorystycznych.
1. Czy jak zbiorę z nich nasiona, to w przyszłym roku też wyrosną (konieczne jakieś stratyfikacje lub inne zabiegi?)
2. Czy jeśli nasiona zbiorę tylko z odmiany czekoladowej (najbardziej mi się podoba), to w przyszłym roku wszystkie będą czekoladowe? Zaznaczam, że stały przez cały rok obok siebie więc prawdopodobnie zapylały się krzyżowo.

Pozdrawiam, Grzegorz
Odpowiedz
Teoretycznie kolor pozostanie bo mam od lat papryki i żółta zawsze jest żółta a czerwona pozostaje czerwona.
Niestety pikantność to już inna sprawa. W tym roku Szkocki Beret na dwóch krzakach ma trochę inny kształt i zdecydowanie mniejszą ostrość. A na pewno nie pomyliłem nasion.
Nasiona wystarczy wysuszyć, nie trzeba stratyfikować. Tam gdzie występuje naturalnie nie mają mrozów.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Dzięki Paweł.
Co do ostrości to mi nie zależy. I tak są dużo za ostre jak na mnie. Jedną jem przez tydzień.
Zobaczymy za rok jak to wyjdzie.
Po namyśle zasieję też te czerwone bo wygląda, że ich krzewy są największe i najwydajniejsze.
A czy ktoś słyszał o zielonej Habanero, bo te zielone to po prostu może jakaś późniejsza odmiana i jeszcze nie dojrzała.
Pozdrawiam, Grzegorz

Skocz do: