Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piję alkoholowe.
Za translatorem ............."Żywy, pikantny aromat balsamu Cherniy Ryzar (Czarny Rycerz) jest wspaniale zrównoważony delikatnymi odcieniami kwiatów. Smak balsamu jest bogaty i naturalny, z późniejszym delikatnym posmakiem. Jest idealny do przygotowywania napojów mieszanych. Filiżanka herbaty lub kawy z balsamem oferowana gościom sprawi, że Twoja rozmowa będzie przyjemna, pozwoli balsamowi na zachowanie harmonii i nadanie ciału pewnej mocy życiowej.

Składniki: ulepszona woda pitna, rektyfikowany alkohol etylowy o najwyższej czystości, nalewka z surowca roślinnego (zioła z drewna Johna, trawa święta, oregano, nostok, tymianek szaszłykowany, kwiat lipy, liście mięty pieprzowej i szałwii pospolitej, korzeń srebrnika, owoce korzeni siarki kawa palona naturalna, pączki brzozy, przyprawy: bayberry i imbir), napoje owocowe z owoców dzikiej róży i ashberry, cukier, dodatek do żywności: barwnik - kolor cukru 1 zwykły, naturalny miód.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(05-07-2018, 13:25)TEQUILA napisał(a): Do kolekcji doszedł mi taki balsamik
http://www.vitvodka.by/catalog/26_46.html
Zadegustowałem , świetna sprawa, to co lubię :)
Ten drugi czeka na okazję otwarcia
http://radamir.by/produkt/bolzamy/chernaya-koroleva/

W sobotę nadejdzie pora tego ;)
http://www.vitvodka.by/catalog/31_51.html
Taki skład podaje translator......
Składniki: ulepszona woda pitna, rektyfikowany alkohol etylowy z surowców spożywczych o najwyższym stopniu oczyszczenia, napar z "cedru" (orzeszki piniowe, pokrzywa (liść), wymłócone tymianek ziołowy, balsam cytrynowy, kwiaty lipy), miód, dodatek do żywności: barwnik - 1 prosty kolor cukru.

TEQUILA - o kurcze skąd żeś takie specjały pozyskał, bo jeżeli zakupiłeś gdzieś w naszym kraju to podaj namiary na miejsce tego zakupu :).
Lech
Odpowiedz
Jak jestem Europejczykiem tak jestem za Brazylią [Obrazek: 1f603.png] :D
Rulandske bile, coś pomiędzy Rieslingiem a Szargamuszkotaj, baaardzo fajne, polecam [Obrazek: 1f642.png]:) Allez le blé!!! [Obrazek: 1f603.png]
W sensie, brawo Francja :D

Załączone pliki Miniatury

*****\\\\   ///*************l***********§*********[]
*****(  @ @ )***********oooooo*****(bul,bul)*****[%%]
--oOOo-(_)-oOOo----->****grono*****(ooooooo)****[%%]
------O-----O--------********ooo******(ooooooo)****[%%]
pozdrawia Castleman*******o********(ossad)*****[%%]
Odpowiedz
(06-07-2018, 13:29)lech.kuba napisał(a): TEQUILA - o kurcze skąd żeś takie specjały pozyskał, bo jeżeli zakupiłeś gdzieś w naszym kraju to podaj namiary na miejsce tego zakupu :).

Niestety niedostępne raczej w Polsce.
Przytargałem w plecaku z ichniego kraju ;)

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Starka 9 ze sklepu z robalem w cenie 50zł.
Jeszcze nie piłem, ale się przymierzam :)
Jakieś za, ewentualnie przeciw ... ?
Czy cena jest może tak powalająca, że brać nie patrząc na zawartość
Jurek 

"Mądrość zawsze przychodzi z wiekiem. Niestety, czasem wiek przychodzi sam ..."
"Błogosławieni ci którzy nie wiedzą, a mimo to nie zabierają głosu ..."
"Dobrze rozbudowana administracja utrzyma się sama ..."

Odpowiedz
Przechodzę koło tej flaszki jak robię zakupy, ale jeszcze nie zdecydowałem czy kupię.
Mam wrażenie, że starka 9, to dopiero "niemowlę", a ja lubię dojrzałe. :nie_powiem:
Odpowiedz
Oceniana jest nisko, poza tym za tę cenę nie da się wypuścić starzonego alkoholu żytniego bez uciekania się do sztuczek i bonifikatorów, sam fakt, że z tyłu piszą, że to napój spirytusowy świadczy o oszczędności. Druga kwestia, trunki z "Biedronki" nie do końca są tożsame z trunkami z innego sklepu, nie dotyczy to tylko alkoholu, weź najgłupszego "żywca" z Biedronki konfekcjonowanego w puszkach 550ml i porównaj go z żywcem skądkolwiek-najlepiej z jakiegoś osiedlowego sklepu, różnica jest kolosalna.

Odpowiedz
No dobra, namówiliście mnie ... nie kupuję ;)
Jurek 

Odpowiedz
Piliśmy wczoraj 6-tkę. Pod każdym względem...beznadzieja, choć nie tak sztuczna jak białoruska RESERVE-która choć aromatem nie zachwycała, to w smaku solidny kierunek owocowy-gruszka, jabłko. No i 43%, a alkohol ukryty dość dobrze, a starka 6 niestety spirytusowa, a tylko 40%.

Balsamy białoruskie za to dużo ciekawsze. Czarna królowa zbyt owocowa i za słodka, ale bogaty aromat, choć w smaku zioła słabo wyczuwalne, niemniej jednak morsy owocowe (tarnina bodajże między innymi) jak najbardziej.

Czarny rycerz bardziej ziołowy, ale nie tak gorzki jak powinien być, aromat słabszy, ale w smaku ciekawszy i mniej owocowy. Ciekawe jak Białorusini to piją i w jakiej ilości? Wychodzi na to, że głównym źródłem barwy balsamów jest napar kawowy, co nie jest bez wpływu na smak, oczywiście in plus.

O pozostałych się pewnie wypowie TEQUILA.

Odpowiedz
Oprócz starki "6" z Biedr....i starki Reserve z Białorusi była jeszcze jedna o której Boguś przez wrodzoną skromność nie wspomniał a która te wymienione rzuciła na kolana i sponiewierała srodze :) Starka która sam zrobił i w beczce postarzył. Wersja dla dorosłych mająca ponad 60 % chyba a tak aromatyczna i smakowa że aż szkoda było wypić :) Mistrzostwo Świata
"6"- strasznie płytka i bez wyrazu, ledwo wyczuwalna dębina , ktoś poszedł na skróty myśląc że nadrobi legendą STARKI SZCZECIŃSKIEJ
Reserved - deklarowana moc 43%, ładna butelka w stylu karafki, i to wszystko z plusów, mocno landrynkowa i ewidentnie dosłodzona, za słaby kolor ( jasno złoty) brak dębiny, wyczuwalna sztuczność
Ten smakowy kierunek jabłko gruszka to raczej Boguś w tym bimbrze podlaskim wyczułeś ;) , no w starce też lekka owocowość wychodzi .......właśnie sobie kieliszeczek nalałem żeby sprawdzić ;)

Odpowiedz
Pierwsze nalanie po piwie Imperial Roasted Ale-piwo leżakowało  beczce pół roku, potem alkohol. Z litra wlanego wyszło 350ml, moc 65%, drugie nalanie, wyszło 2 razy tyle, moc 55%, ale smak już nie ten. Dzisiaj poprawiłem tę starkę #11 dodatkiem starki 10 i wiśniówki berlińskiej, teraz jest ok, choć poziom białoruskiej-aczkolwiek tę uznaję nadal za dość pijalną, mimo że niezgodną z literą sztuki. 

12 będzie po miodzie, ale najpierw trzeba poczekać aż miód dojdzie.

Zarówno Duch Puszczy jak i białoruska miały ten owocowy sznyt, w Duchu prędzej jabłko, naturalne, w białoruskiej aromat.

Odpowiedz
No nic pierwszy mój post w tym wątku, ale trzeba od czegoś zacząć!
Tak więc dziś z żoną degustowaliśmy Wino, od kolegi Grzegorza,Winnica Amelie w podkarpackiem.Byliśmy nieopodal,więc odwiedzić Grzesia nieomieszkalismy...

Wino półsłdkie,aromatyczne i oczywiście schłodzone przyjemnie orzeźwiające! 
W taki upalny wieczór jaki był dziś,to trafienie w sedno.
Z tego co udało mi się ustalić to kupaż trzech odmian.Nie wiem czy mogę zdradzić,więc jakby co to do Grześka.. ;)
Regent również bardzo przyzwoity! Dobrze zbudowany, mniej aromatyczny ale za to,przez dębową beczkę przyjemnie taniczny,zrównoważony,pełny.Piłem niewiele Regentów,ale ten narazie prowadzi.
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...
Odpowiedz
To ciekawe, trzebaby się wybrać kiedyś przy okazji do Amelie :)
U mnie dobre wino z B....i
To taki jakiś niedobitek się zdarzył, ale jak ktoś zobaczy, warto kupić.
Fajne aromaty (czarnobzowe), taniny, malutka goryczka w końcówce lekko drażni, w sumie jednak dobre wino.
Ceny niestety nie pamiętam, ale do 2 dych.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Castelman koniecznie! :)
Szczerze polecam Regenta!
A'propos tego TONS pamietam,że piłem...Dla mnie kwasowość za duża.
O...tu mam nawet fotę! :)

P.S ktoś się wybiera do Poznania?
-od 15- 18 sierpnia 

http://www.ofds.pl/pl/program
 Pozdrawiam
 Narc

Chłop ze wsi wyjdzie, ale wieś z chłopa nigdy...
Odpowiedz
Nie było tak źle, piłem wina z większymi kwasami. Tu akurat były zrównoważone.
Dla mnie w normie :)
Odpowiedz
Niestety codzienne picie to już alkoholizm i trzeba się do tego przyznać
Odpowiedz
Fakt.
Odpowiedz
(30-08-2018, 11:49)beta napisał(a): Niestety codzienne picie to już alkoholizm i trzeba się do tego przyznać
Jesteś na forum alkoholików :pomocy:
Krzysztof

Zapraszam na stronę:Piwo
i na tę stronę:Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych
Odpowiedz
Wczoraj goście raczyli się Dereniówką i Royal Cherry. Na stole pojawiła się też taka flaszka.

Odpowiedz
Od nowego roku na swoim, w końcu będzie można nastawić... :) na razie to południowa afryka, pinotage głównie
Odpowiedz
Trójniak jagodziak A.D.2014 homemade.
Pycha ?
Jurek 

Odpowiedz
lolo Ty żyjesz? Aż pójdę po DR  :pijemy:
JerzyK

Wino to najpiękniejszy dar bogów dla ludzi.
                                              Platon

Skocz do: