Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc dla Lukihah
Moi drodzy,

Nasz kolega z forum - Łukasz Hahn (Lukihah) choruje na neuropatię czuciowo ruchową (niedowład rak i nóg). Porusza się na wózku inwalidzkim. Lukihah to także swego czasu admin tego forum, który niejeden raz pomagał innym forumowiczom.

Więcej szczegółów w tym wątku: http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=17572

W tym roku m.in. dzięki pieniądzom zebranym z 1% podatków (także od naszych forumowiczów), Lukihah będzie mógł zakupić nowy wózek inwalidzki. Niestety stoi przed dylematem, czy kupić wózek tańszy - na który zebrał dość kasy, czy droższy, lepszy i lżejszy - ale do którego nadal brakuje mu kilku tysięcy złotych ... (już po wszystkich dopłatach od naszego wspaniałego Państwa).

Wkurza mnie, że człowiek musi stać przed takim dylematem. Z jednej strony te parę tysięcy to tak niewiele, ale z drugiej strony - jak się ich nie ma i od groma innych wydatków ... Szanowni Państwo winiarze, nalewkarze, miodosytnicy i piwowarzy - proponuję pomóżmy Lukihah - żeby chłopak mógł kupić ten lepszy wózek bez oglądania każdej złotówki ... Proszę Państwa pokażcie, że brać winiarska to nie tylko wspólne chlanie (przepraszam chciałem powiedzieć degustacje [Obrazek: jezor.gif] [Obrazek: diabelek.gif] ), ale coś więcej.

Wbrew pozorom transakcja nie jest jednostronna - Wy także zyskacie bezcenne poczucie, że komuś byliście potrzebni, że od Was też coś może zależeć - w tym wypadku trochę lepsze życie jednego z naszych kolegów.

Jest nas tu pewnie parę setek aktywnych graczy - wystarczy po 5-10 PLN od łebka i Łukasz będzie miał trochę łatwiej w życiu ... 5 PLN to paczka drożdży (ten jeden raz zrobicie wino na dzikusach  :fajka: ) albo jedno lepsze piwo ...

Wpłaty można kierować na konto:
Fundacja Sedeka
Bank Citi Handlowy
35 1030 1508 0000 0008 1669 1036
Tytułem: 10440 - Grupa OPP - Łukasz Hahn

Temat założyłem za zgodą Lukihah - bo uważam, że dyskusja na ten temat w nieco już nieaktualnym wątku o rozliczeniu 1% PIT za rok 2015, może nie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych ...

Pozdrawiam
MILBAS

Ps. Tylko nie wszyscy na raz bo się konto zapcha ... :glupek: :jezor:
Oto jest cały splendor: Móc i mieć prawo do siebie uśmiechnąć się.

http://www.pomocdlakrzysia.pl/
Zajrzałem i nie mogę się uwolnić - pomóżcie !!!!

Jestem za. Bardzo dobry pomysł.

Czy Łukasz może napisać dokładnie ile mu brakuje do tego lepszego wózka?
Na początek jeszcze raz dziękuję za tą inicjatywę @milbasowi i pozostałym Użytkownikom.
Rozmawiałem dzisiaj z firmą GTM Mobil, producentem wózków inwalidzkich i przesłali mi oferty cenowe. Wózek z tzw. podwójną ramą - taki sam jak mam obecnie - kosztuje 4550 zł. Dwa inne modele które biorę pod uwagę, "Mustang" i "Hammer Vario" z tą tzw pojedynczą ramą kosztują odpowiednio 4960 zł i 4990 zł. Są to ceny w standardowym wyposażeniu, do każdego z nich trzeba doliczyć ok. 1000-1500 zł wyposażenia dodatkowo płatnego (koła przednie, osłony na szprychy, "rączki" do pchania, kółka antywywrotne, ochraniacze ramy).
(24-10-2016, 13:28)drajla napisał(a): Czy Łukasz może napisać dokładnie ile mu brakuje do tego lepszego wózka?

(26-10-2016, 08:33)milbas napisał(a): Ps. Łukaszu, czy możesz napisać ile Ci brakuje do tego najlepszego wózka (bo część pieniędzy jak rozumiem masz) i kiedy jest deadline - kiedy musisz wózek kupić (do kiedy musimy uzbierać pieniądze)??
Proponuję przyszpilić na jakiś moment (mam nadzieję na radosną informację, że już jest tyle co potrzeba).
Powodzenia.
pzdr.
Andrzej

Trunkotwórstwo - to sztuka, nie nauka.
(26-10-2016, 08:33)milbas napisał(a): Ps. Łukaszu, czy możesz napisać ile Ci brakuje do tego najlepszego wózka (bo część pieniędzy jak rozumiem masz) i kiedy jest deadline - kiedy musisz wózek kupić (do kiedy musimy uzbierać pieniądze)??

@milbas, tak, na ten tańszy wózek mam "zaklepane" pieniądze, oczywiście z uwzględnieniem dofinansowania NFZ i PCPR. Deadline właściwie nie ma, bo jak będę musisz zapłacić za wózek to mogę "wyłożyć" pieniądze z części przeznaczonej na zabiegi rehabilitacyjne.

@drajla tak jak pisałem wyżej różnica w cenie to około 500 zł.

Jak pojawią się pierwsze wpłaty na moim subkoncie to dam tutaj znać.
No to super, że tak niewiele potrzeba.

500 zł. to na bank uda się uzbierać !!!!! To tylko 100 osób po 5 zł., lub 50 osób po dychu !!!!!!!

A jak parę złotych więcej ludzie wpłacą - to to tym lepiej, bo przeznaczysz je na rehabilitacje leki itp. itd.

Przypuszczam, że rehabilitacja to taki worek bez dna, bo nigdy nie jest jej za dużo ...

Działajmy ...

Pozdrawiam
MILBAS

Łukasz , dobra nowina.
W tym roku znowu 1% poleci do Ciebie. To mogę obiecać. A jak przestanę palić - mam zamiar od tego weekendu. To równowartość 2 paczek ćmików będę przelewał co miesiąc.
Jest akcja i dużo się dzieje. Szum się zrobił w eterze i powinno to ludzi jakoś zmobilizować do działania.
Jestem ciekawy jaki jest efekt takich akcji.
Już nie chodzi mi o podawanie konkretnych kwot jakie wpływają na konto Łukasza.
Jestem ciekawy czy nasza brać potrafi wspólnie ruszyć w kierunku szczytnego celu.

Łukasz, masz możliwość podglądu ile osób wpłaciło?
Np. po 24, 48 godz.
- Mamo, mamo! Patrz! Statek!
- To nie statek, synku. To kuter.
- No, ale mamo, tam są ludzie!
- To nie ludzie... to rybacy.
@Majerotto, tak, będę miał wyszczególnioną każdą wpłatę, ale dopiero jak pieniądze zostaną przeksięgowane na moje subkonto.

(26-10-2016, 14:50)tasmol napisał(a): A jak przestanę palić - mam zamiar od tego weekendu. To równowartość 2 paczek ćmików będę przelewał co miesiąc.
@taśmol, dzięki :) Rzuć to świństwo, a oboje na tym skorzystamy :)
Zapraszam wszystkich chętnych do pomocy na trzy Aukcje dla Łukasza.
http://wino.org.pl/forum/forumdisplay.php?fid=119
Potwierdzamy tutaj wpłaty czy wszystko robimy tajnie z przyczajki???

Zanim coś napiszesz pomyśl 100 razy - Administrator

Dobrymi uczynkami nie trzeba się chwalić. No chyba, że ktoś robi takie rzeczy dla poklaski.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
To zależy czy robisz to dla poklasku, czy dla dobra sprawy.
EDIT:
Boulli, fajnie wiedzieć, że nadaje się z kimś na tych samych falach.
"Bo widzisz... w piciu nie trunek jest najważniejszy, a towarzystwo" - Stach Japycz "Ranczo"
(27-10-2016, 13:32)Torq napisał(a): Potwierdzamy tutaj wpłaty czy wszystko robimy tajnie z przyczajki???

Panowie - jak kto chce.

Czy ktoś działa z przyczajki czy się chwali wszem i wobec - jego pomoc ma ten sam wymiar dla Łukasza (dycha wpłacona po cichutku i dycha wpłacona w blasku fleszy ma taką samą wartość).

Jak ktoś czuje nieprzepartą chęć obwieszczenia całemu światu, że dokonał wpłaty - niech to robi, nic w tym złego ...

Lukihah obiecał, że będzie raportował wpływające kwoty - więc będziemy mieli na bieżąco dane ...

Pozdrawiam
MILBAS

Proszę byś nie używał takich sformułowań wobec innych forumowiczów - Administrator

Lukihah, nie jestem ekspertem i nie porównywałem tych dwóch wózków, ale coś mi mówi, że będziesz mógł kupić jeszcze droższy model, więc się zastanów. W każdym razie mam taką nadzieję.

Próbuję zainteresować innych. Może coś z tego wyniknie. Muszę tylko przeczytać kilka różnych regulaminów, żeby móc jeszcze więcej zrobić. Jak na razie mogę tylko umieszczać w Internecie i mówić innym ludziom. Jeśli przeczytam regulaminy(i nie będzie to zabronione), to porozwieszam kartki w budynku.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Proszę Państwa - zbieramy, zbieramy. Nie spać, licytować, wystawiać, wpłacać :-)

(28-10-2016, 17:03)milbas napisał(a): Proszę Państwa - zbieramy, zbieramy. Nie spać, licytować, wystawiać, wpłacać :-)

Milbas, akcja świetna, ale wszyscy pewnie działają z przyczajki ...
Nie wypada się przecież chwalić... Confused

Nie za dużo tej politycznej poprawności?

A ja podciągam wątek i - nie chwalący się -  powiadam, że parę skromnych grosików od centusia krakowskiego poszło na konto fundacji.

Powinno być widać ruch w interesie, w końcu to też reklama całej akcji.

Kto następny?
Śpieszę z dobrą nowiną :) Na moim subkoncie pojawiło się 14 wpłat od 10 do 500 zł na łączną sumę 1050 zł. Także cel został osiągnięty "dwukrotnie". Chciałbym Wam z całego serca podziękować za każdą wpłatę. Wszystkim Użytkownikom za zainteresowanie, @milbasowi za poprowadzenie akcji, a także @drajli i @Bogiemu za wystawienie swoich rzeczy na aukcje.
Tak jak wcześniej pisałem 500 zł przeznaczę na wózek inwalidzki, a dzięki pozostałej kwocie będę miał ok 20 godzin dodatkowej rehabilitacji.

Ps. Wpłaty mam zaksięgowane do 28 października, jak coś jeszcze się pojawi to będę na bieżąco i informował.
A lepszych wózków nie ma?

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Są, ale generalnie wolę wózek za 5 tysięcy i 100 godzin rehabilitacji za kolejne 5 tysięcy, niż wózek za 10 tysięcy i 0 rehabilitacji:)
(02-11-2016, 17:07)lukihah napisał(a): Są, ale generalnie wolę wózek za 5 tysięcy i 100 godzin rehabilitacji za kolejne 5 tysięcy, niż wózek za 10 tysięcy i 0 rehabilitacji:)

Fantastycznie !!!

Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do akcji. Da się ? Da się. Zawsze.

Łukaszu - polecamy się na przyszłość :tancze: :pijemy: :jupi:

Pozdrowienia w ten piękny listopadowy wieczór ... :D

Pozdrawiam
MILBAS

Miejmy nadzieję, że uda się i wózek lepszy i rehabilitację. Wiesz najlepiej co Ci ułatwi życie. Może inny sprzęt?

Super, że udało się choć tyle.
Aukcje- mam nadzieję, ludzie wychowani na A... wyczekują do samego końca :)
pzdr.
Andrzej

Trunkotwórstwo - to sztuka, nie nauka.
@Andy05, innego sprzętu tak "na już" raczej nie potrzebuję. U mnie najważniejsza kwestia to ciągła rehabilitacją, aby pobudzać mięśnie. No i wózek, to podstawa, moje "nogi":)

Sprawdziłem moje konto w fundacji. Mam kolejne 3 wpłaty o łącznej wartości 310 zł, zaksięgowane z datą 31 października. Serdecznie dziękuję :)
Kilka dni nie sprawdzałem stanu konta na fundacji. Dzisiaj patrzę, a tu kolejna niespodzianka. Mam zaksięgowane kolejne trzy wpłaty na wysokość 193 zł. Nie przestajecie mnie zadziwiać :) Dziękuję Wam bardzo.

Skocz do: