Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probówka do winomierza/cukromierza
Ponieważ potłukłem :placze: wszystkie 2 probówki od cukromierzy biowinowskich, rozpocząłem pilne poszukiwania nowych. Niestety - z tym nie tak łatwo, jak zapewne niektórzy wiedzą. Ale trafiłem (przez Allegro) na pewną firmę ze sprzętem laoratoryjnym, gdzie po dłuższej wymianie korespondencji, doprecyzowaniu co potrzeba, ustaleniu wymiarów itp itd przemiła pani Sylwia zamówiła u swojego dostawcy-producenta probówki do cukromierza !!! I oto dzisiaj są TU !

Są one szersze niż oryginalne i mają zdecydowanie grubsze ścianki - powinny więc być dużo trwalsze. Cena też chyba jest przystępna. Sam zamierzam zakupić ze 2- 3 szt. - i polecam wszystkim potrzebującym (choć na razie trochę w ciemno) :big:

P.S.
Nie wiem czy to akurat najlepsze miejsce na wątek , ewentualnie prośba do adminów o przesunięcie na własciwe.
Odpowiedz
Mniejsza o ścianki, w oryginalnych średnica jest za mała i powoduje duże błędy pomiaru. Tutaj wygląda na to, że będzie to samo :kwasny:.
Odpowiedz
Dzięki za namiary! Też mi się stłukła. Teraz niby mierzę w wysokiej szklance, ale wygodniej mi było w tej próbówce.
Odpowiedz
Olmiś,
zamiast probówki lepiej kup cylinder w tej samej firmie. Tylko spytaj o wysokość, aby cukromierz się zmieścił.
Cylinder jest wygodniejszy, można postawić na stole a probówkę musisz trzymać w rękach.
http://www.allegro.pl/item425320163_cyli...o_3_3.html
Odpowiedz
Kupcie cylinder miarowy 100ml.
Ma stopkę, co ułatwia pomiar oraz odpowiednia średnicę wewnętrzną.

Od biedy może być plastikowy z Beowamatora.

Krzysztof
Odpowiedz
Ja kupiłem taki http://www.allegro.pl/item398959193_cyli...100ml.html i po problemie. napełniam do 100 ml i cukromierz ładnie się mieści. I jak pisze sawer nie muszę go trzymać w ręce.
Pozdr.
D.
Odpowiedz
Cylinder podczas poszukiwań nabyłem, ale probówka też się zdecydowanie przyda. A że trzeba ją trzymać - to nie problem. A jak się zbije - to mniejsza szkoda niż cylinder...:big:
Odpowiedz
Ja również jestem szczęśliwym posiadaczem cylindra. Jest ze wszech miar bardziej użyteczny niż oryginalne probówki. Nie dość, że nie trzeba trzymać w ręku to jeszcze cukromierz moża w nim swobodnie zanurzyć i nie "obija" sie o ścianki jak w probówce.
Polecam - choć ja swój kupiłem w sklepie z zaopatrzeniem medycznym :big:
Odpowiedz
Ja nie potrzebuję probówki bo wrzucam cukromierz do butli i już :)
Odpowiedz
eghm... tego, no... a jak to potem wyciągasz? Chyba nie przechylasz:hahaha:? Zgaduję, że zabawa na sznureczku?
Odpowiedz
Jak naleję pod samą szyjkę to nawet sznurka nie potrzebuję :)
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez leonow32
Ja nie potrzebuję probówki bo wrzucam cukromierz do butli i już :)

A to jak w takim układzie mierzysz baling w nastawach gdzie jest spora piana albo kwiaty, owoce, miazga itp?
Odpowiedz
Ten problem nie istnieje. Owoców, kwiatów i miazgi nie wrzucam do balona. Piany też nie ma, bo IOC Bayanus się nie pienią. Natomiast w nietypowych sytuacjach zawsze można się posłużyć menzurką.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez sawer
Olmiś,
zamiast probówki lepiej kup cylinder w tej samej firmie. Tylko spytaj o wysokość, aby cukromierz się zmieścił.
Cylinder jest wygodniejszy, można postawić na stole a probówkę musisz trzymać w rękach.
http://www.allegro.pl/item425320163_cyli...o_3_3.html

Ale taki cylinder kosztuje tyle co dwa nowe cukromierze ;)

pozdr
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez kubej

Ale taki cylinder kosztuje tyle co dwa nowe cukromierze ;)

pozdr

mimo to chyba też sie w taki zaopatrze, bo potłukłem już probówki od więcej niż 2ch cukromierzy:placze:
Odpowiedz
Powinna w Was się obudzić żyłka odkrywcy, pioniera... tyle jest w koło nas pojemników, które można użyć ( z o wiele lepszym efektem ) zamiast standardowej próbówki a Wy szastacie kasą na zbędne graty :)
Dopóki nie ruszyłem tyłka i nie przyniosłem sobie cylindra z piwnicy, używałem:
- butelki po winie, wodzie
- wazonu
- puszki po piwie 1l
Odpowiedz
Cytat:Powinna w Was się obudzić żyłka odkrywcy
Hi, hi! We mnie się dziś obudziła ta żyłka. Odpaliłem Google, wyszukałem najbliżej położonych producentów szkła laboratoryjnego, zapytałem telefonicznie czy prowadzą sprzedaż detaliczną i po uzyskaniu odpowiedzi twierdzącej udałem się pod wcześniej ustalony adres. Bardzo miły Pan, kiedy usłyszał, że potrzebuję 2 sztuki do celów winiarskich, sięgnął do pudełka i ... podarował mi 3 cylindry miarowe po 100ml (średnica 30mm). Normalnie jeszcze jestem w szoku!
:tancze:
Odpowiedz
Zrewanżuj się w przyszłości butelką wina...

Krzysztof
Odpowiedz
Skrzychu! Zdecydowanie buteleczka z pierwszego rozlewania jest zarezerwowana dla właściciela tej mini-huty szkła :) .
Ale od razu nasuwa się pytanie - jakie są rzeczywiste narzuty w handlu artykułami dla hobbystów?
PS
Pomyliłem się - pojemność to 200ml a nie 100. Biowinowski cukromierz pływa w nim jak spławik na jeziorze :chytry:
Odpowiedz
Potłukłem już trzy probówki .... w końcu natrafiłem w OBI na wiertło fi 26 zapakowane w rurkę z plastkiu. Może nie jest idealnie przeźroczyste ale na pewno się nie potłucze :)
Odpowiedz
A ja tylko tłukłem do alkoholomierza: w potłuczonej, tzn. obtłuczonej/obszczerbionej też da się mierzyć, do cukromierza jeszcze nie, bo chowam go przed sobą samym :P i wyciągam tylko do pomiaru-na razie udaje się.
Odpowiedz
A refraktometr?
Kilka pływaków od cukromierzy już mam w piwnicy-jako eksponaty mini wystawki z historii.
Więcej już ich nie kupię, ani cylindrów.
Kupiłem U Mariusza Refraktometr. I jest super.
Odpowiedz
Refraktometr doskonały jest do pomiarów cukru w soku/moszczu, niestety wraz ze wzrostem alkoholu zwiększa się również błąd odczytu

Niestety - biez baligomietra nie razbieriosz...

Krzysztof
Odpowiedz
Zauważyłem, że jeśli w pustym pomieszczeniu, w dowolnym miejscu położymy próbówkę do cukromierza a następnie w tym pomieszczeniu - podrzucimy do góry, idealnie pionowo - kulkę od łożyska - to ta kulka przehopsa się w kierunku próbówki i ją stłucze.:glupek:
Ja na gieldzie zainwestowałem po 4,-/szt w menzury (to chyba to samo co nazywacie cylindrami) o poj. 250, 500 i 1000ml. Idealne do obliczania proporcji dodatków (np. cukru/kwasu).
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Skrzych
Refraktometr doskonały jest do pomiarów cukru w soku/moszczu, niestety wraz ze wzrostem alkoholu zwiększa się również błąd odczytu

Niestety - biez baligomietra nie razbieriosz...

Krzysztof

Stale się zastanawiałem, dlaczego inaczej mi pokazuje niż oba cukromierze. Rozumiem, że mogę zmierzyć nim poziom cukru w moszczu i w coca coli, ale już do nastawu, w którym jest % tylko cukromierz?
Odpowiedz

Skocz do: