Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przepis "a la Koniak"
(18-11-2013, 13:03)Boullii napisał(a): Czasem gwiazdkę lub dwie anyżu (Bogi mnie przekonał :) )
:D
ciekawe efekty daje też dodatek nalewu na DR, czarny bez-choć tutaj głównie pogłębianie barwy i o dziwo parę kropel likieru typu alpenbitter-dla podkreślenia wyrazistych nut wytrawnych. Koniaku na razie nie złamałem, ale jarzębiak i owszem.
Odpowiedz
DR, miód gryczany, śliwka kalifornijska a zwłaszcza nasza wędzona dają bardzo podobny aromat "dymu" z lekka goryczką oczywiście z swoimi niuansami. Jak ktoś lubi może dodać co mu w duszy gra. Kardamon, kwiat gorzkiej pomarańczy itp. Możliwości są ograniczone jedynie własna wyobraźnią i zdrowym rozsądkiem.
Co do koloru to myślałem o aronii albo o czarnej porzeczce. Zwłaszcza czarna porzeczka mnie kusiła w umiarkowanej ilości aby dodać nowy wymiar. Niestety nim się zorientowałem rodzinka zjadła mi porzeczkę :(
Odpowiedz
Czarna porzeczka ciekawym rozwiązaniem, ale stwierdziłem, że czarny bez jest bardzo neutralny, więc jego wpływ na smak jest zminimalizowany. Ziemistość typową dla rasowych koniako-winiaków daje też z dobrymi rezultatami stary korzeń kosaćca.

Skocz do: