Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o zieloną pigwę
Witam

Zostałem szczęśliwym posiadaczem 2 kg Pigwy :) Mam pytanko. Pigwa jest zielona i miejscami żółta, ale piękny aromat uwalnia. Pigwa nie mogła dojrzeć na drzewku bo po prostu sama spadła. Czy mogę spokojnie wykorzystać taką Pigwę do Naleweczki ??
Odpowiedz
Pigwa czy pigwowiec?
---
Zapakuj owoce do papierowej torby i włóż kilka jabłek, które przyśpieszają dojrzewanie zerwanych owoców.
Czytałam też (na forum) o dojrzewaniu owoców (w tym przypadku pigwowca) w reklamówce.
Odpowiedz
Hmmm już zalałem spirytusem :) Ale myślę że i tak będą pyszne :D
Odpowiedz
W pełni dojrzałe owoce byłyby o niebo lepsze, ale... Twój wybór. :niewiem:
Odpowiedz
Pigwa.. też taką mam Pigwe najpierw się zasypuje cukrem (choć ja dodałem też 50ml spirytusu by mi nie zaczęło pracować; inna sprawa że cukru dałem za dużo i mam pół słoika "sypkiego" cukru- ale o tym innym razem...)
Odpowiedz
Czy owoce pigwy mogę wystawać lekko ponad zalew z alkoholu i syropu ? Czy owoce muszą być całe zalane
Odpowiedz
Owoce muszą być całe zalane alkoholem.
Odpowiedz
To, co Gynek63 Ci napisał dotyczy wszystkich i różnych używanych owoców w nalewkarstwie.
Odpowiedz
Pytam bo troszku się martwiłem. Ale nic na to nie poradzę że sok lekko wypycha pigwę.
Odpowiedz
Włóż czysty, mały talerzyk lub dwa, na wierzch owoców, tak żeby ich ciężar spowodował zejście owoców pod powierzchnię nastawu.
Odpowiedz
U mnie pływają po powierzchni, ale mam tylko mały słoik i niezbyt jest czym przycisnąć :|
Odpowiedz
To codziennie odwracaj słoik - wieczorem dnem do góry, a rano dnem do dołu. Powinno wystarczyć.

Skocz do: