Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ratunku.
witam nastawilam wino 24 10  2018 z rozowych winogron 14 kg i wycisnelam sok z 12 kg jabłek dodalam 5 kg cukru i 6 l wody na baniak 34 l drozdze aktywne i pozywka wszystko ladnie pracowalo ale bulgotanie zwolnilo ostatnio wiec zlalam chodz owoce nie opadły po 5 tyg na cukromierzu pokazywalo 0 smak taki połwytrawne a chcialam połslodkie wiec dodalam 2 kg cukru na 1,5 l wody umylam banke i wlalam spowrotem ale wino juz nie ruszylo i teraz po 2 dniach zagladam a tam pare dziwnych plamek sie pojawilo wlozylam wza zlalam troszke w smaku dobre ale martwie sie bardzo zeby mi nie umarło
Odpowiedz
To co na powierzchni to może być pianka świadczącą że jeszcze coś się dzieje, albo oznaki pleśni, ale to tylko zdjęcia mogą rozstrzygnąć.
Po ponownym wlaniu do baniaka, wino powinno być pod korek, a czy jeszcze pracuje czy nie to stwierdzisz cukromierzem, jeśli po tygodniu blg spadnie to znaczy że pracuje.
Lech
Odpowiedz
nie stety mam tylko taki baniak 34l i jest wina do konca kosza tak 2/3 butli podswietlalam je latarka i te plamki lacza sie tak jak by w pianke mała na cukromierzu jest 0 czy jeszcze jest szansa ze ruszy i sie nie zepsuje co mam z nim zrobic ?
Odpowiedz
A jakie blg jest obecnie :niewiem:.
Największy problem to ta durza pusta przestrzeń nad winem.
Zmierz blg za jakiś czas i dopiero wtedy będziesz wiedziała czy pracuje czy nie, w trakcie cichej fermentacji drożdże też potrafią sporo cukru przerobić na % .
Lech
Odpowiedz
(31-10-2018, 11:58)Jolka napisał(a): nie stety mam tylko taki baniak 34l i jest wina do konca kosza tak 2/3 butli podswietlalam je latarka i te plamki lacza sie tak jak by w pianke mała na cukromierzu jest 0 czy jeszcze jest szansa ze ruszy i sie nie zepsuje co mam z nim zrobic ?

Proszę o poprawną pisownię. Mod.
Odpowiedz
Ooo, moje niedopatrzenie, piszesz że blg=0, więc w nastawie cukru jest niewiele.
Teraz w zależności co chcesz uzyskać, jeżeli chcesz wino wytrawne to zostaw i niech się stabilizuje, lub jeśli chcesz mieć półsłodkie/słodkie to dosłodz, ale już ostrożnie, wtedy napewno coś tam zjedzą drożdże, a reszta cukru dosłodzi wino.
Lech
Odpowiedz
(31-10-2018, 11:36)Jolka napisał(a): witamnastawilamwino24102018zrozowychwinogron14kgiwycisnelamsokz12kgjabłekdodalam5kgcukrui6lwodynabaniak34ldrozdzeaktywneipozywkawszystkoladniepracowaloalebulgotaniezwolniloostatniowieczlalamchodzowocenieopadłypo5tygnacukromierzupokazywalo0smaktakipołwytrawneachcialampołslodkiewiecdodalam2kgcukruna1,5lwodyumylambankeiwlalamspowrotemalewinjuznieruszyloiterazpo2dniachzagladamatamparedziwnychplameksiepojawilowlozylamwzazlalamtroszkewsmakudobrealemartwiesiebardzozebyminieumarło

Udoskonaliłem Twój szyfr :)
Teraz już nikt nie odczyta bo wcześniej jednak nieliczni jak Lech dali radę .
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....

Skocz do: