Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodzynkowe vs Ryżowe...
Które z tych win zimowych bardziej trafia w Twoje kubki smakowe:sloik:
Odpowiedz
Oczywiscie ze rodzynkowe.
Odpowiedz
Liczyłem na więcej odpowiedzi...
Ja też jestem za rodzynkowym:sloik:

A Ty:pytajnik::pytajnik::pytajnik:
Odpowiedz
ryżowo-rodzynkowe
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez mik
ryżowo-rodzynkowe

Co prawda takiej opcji nie było:P ale niech będzie:diabelek:
Odpowiedz
Rodzynkowe i tyle, ryz zostaw sobie na obiad
Moje spojrzenie na wino: https://www.szumiglowa.pl/
Odpowiedz
ciekawi mnie czy ktoś robił sake i mógłby się wypowiedzieć na temat, bo dla mnie ryżowe to ściema :niewiem:
Odpowiedz
Ryzowe prawie zawsze sie udaje a na rodzynkowe często narzeka sie na forum; że mętne, że dziwny smak.

Cytat:Wysłane przez alchemik
ciekawi mnie czy ktoś robił sake i mógłby się wypowiedzieć na temat, bo dla mnie ryżowe to ściema

Przeczytałeś już na forum wątki o produkcji sake?
Odpowiedz
Ryżowe wg Skrzycha.:1miejsce:
Odpowiedz
ryż na obiad? tak ale po odcedzeniu z nastawu - chyba gdzieś na forum był poruszany już taki temat.
Odpowiedz
Odpowiem jak sam zrobię ;)najpierw nastaw z ryżowego, a jak zrobi się wolny dymion, to rodzynki :sloik::jupi:
Odpowiedz
a ja mam pytanie, mam zrobione ryżowe z niewielkim dodatkiem rodzynek (jeszcze się klaruje), a teraz kończy fermentować rodzynkowe, z tego co widzę to bardzo szybko się wyklaruje, co myślicie o mieszaniu tych dwóch win ??
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez moonjava
Przeczytałeś już na forum wątki o produkcji sake?

Troszkę poczytałem i tylko nadal nie rozumiem po co robi się ryżowe jeśli nie robi się z niego sake
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez YaNkEs_69
co myślicie o mieszaniu tych dwóch win ??
Robiłem rodzynkowo ryżowe. Im więcej rodzynek w ryżowym tym lepsze wychodzi, więc kupaż -czemu nie??
Z drugiej strony szkoda mi by było rodzynkowego. Nigdy jeszcze czystego nie robiłem.
A tak wogóle, moje ryżowo-rodzynkowe (wytrawne) dopiero po 1,5 roku było Ok. Opłaciło sie czekać.
Odpowiedz
wino ryżowe poprostu ...... się pije:uff:
Odpowiedz
Moje ryżowe (wg.przepisu Skrzycha) poszło do butelek nie tak dawno. Wyszło smaczne o pięknej złocistej barwie:)
W tym samym tygodniu nastawiłem rodzynkowe. Teraz wypada mi tylko cierpliwie czekać aby porównac:1miejsce:
Odpowiedz
Ryżowe!
Odpowiedz
Temat stary,ale warto odpowiedzieć,Wino z ryżu, z przepisu Skrzycha i po skorygowaniu końcowego smaku,i przetrzymaniu go 12 miesięcy w piwnicy, i po skosztowaniu prosto z chłodnego balona,określiłbym tak - REWELACJA :slinka: Co do wina z rodzynek,tutaj mam kłopoty z klarowaniem,ale moc,jest SUPER :diabelek:
Odpowiedz
Ja zaczynałem od eksperymentu z agrestem :o) i wyszło nadzwyczaj dobrze ;o)
Teraz przyjdzie mi czekać na ryżowe.... I już myślę o kolejnym nastawie :D
Odpowiedz
Według mnie ryżowe.
Po dodaniu troszku przypraw i odstaniu swojego w balonie jest rewelacyjne:spoko:
Odpowiedz
Nareszcie moge tu odpisać, bo zrobiłem oba wina. IMHO - ryżowiec Skrzycha jako młode wino jest średni, półroczny jest bardzo dobry, roczny będzie chyba super! Rodzynkowe - nawet młode - jest bardzo dobre, rześkie z wyraźnym posmakiem winogronowym. Dojrzewanie wyjdzie mu tylko na lepsze. (Ważne - nie dodawałem kwasku cytrynowego i doradzam nie dodawać w trakcie fermentacji, można sobie dokwasić gotowe). Zatem smakowo, jakościowo i krótko-czasowo wybieram rodzynkowe. Ryżowe będzie lepsze tylko w przypadku, gdy priorytetem jest ekonomia, w połączeniu z możliwością dłuższego dojrzewania.
Odpowiedz
polecam połączenie ryżu z rodzynkami, zrobiłem tak pierwsze wino i wyszło niezłe xD
Odpowiedz
Ja robie wino z ryżu z dodatkiem rodzynek i jest ok :)
Odpowiedz
Podłączę się do tematu ryżowo-rodzynkowego z dodatkiem ziół, bo mam z nim problem. Winko robiłem z lekko modyfikowanego przepisu Skrzycha. Jest 8 dni po pierwszym obciągu, ujemny Blg (nie wiem dokladnie ile bo skali zabrakło) bez poprawek. Moc to ok 16,4%, objętość to 15l. Zużyłem 2,13kg rodzynek, 2kg ryżu. Wino stoi w temp 20-22C. Od 2-3dni na powierzchni robi się cienki korzuch widoczny na zdjęciu. Poza tym, od wewnątrz gąsiora widać coś na kształt osadu (widoczne na drugim zdjęciu). Czy to normalne przy tym winie czy coś niedobrego się z nim dzieje? Proszę o porady.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Rodzynki są konserwowane olejem, niedokładne wypłukanie wrzątkiem zostawia takie plamy na winie. Osad drożdżowy to następna możliwość .
Nie panikuj . Niech się wino klaruje w spokoju.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz

Skocz do: