Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SOSY wszelakie
Można zrobić z mniejszych ilości.

ryniu-Ty jako Poznaniak powinieneś ten sos znać! Nie ma Wielkanocy w Poznaniu bez tego sosu!
No może nie wszędzie. Fakt.
Odpowiedz
Sos do sałat mojego pomysłu.
Składniki:
majonez,
ocet winny,
kostka przyprawowa knor - czosnek,
kostka przyprawowa knor - bazylia.

Kostki przyprawowe rozgniatamy widelcem na proszek. Do naczynia dajemy 3łyżki majonezu i 1 łyżkę octu winnego. Ocet musi być dobrej jakości i lekko słodkawy. Mieszamy z rozdrobnionymi kostkami, najlepiej widelcem w celu rozgniecenia ewentualnych grudek przypraw. Sos przechowywać w lodówce maksymalnie jeden dzień bo ocet spowoduje "rozkład" majonezu.

Sos nadaje się też do wszelkich sałat na sałacie lodowej poza greckimi.
Odpowiedz
Sos słodko-kwaśny
Koncentrat
Sok ananasowy i kawałki ananasa
Miód
szczypta imbir
woda
mąka ziemniaczana do zagęszczenia

Proporcje wedle woli każdy woli inaczej słodki a inaczej kwaśny.

Sos 5 smaków:

Sos sojowy
Przyprawa 5 smaków
woda
mąka ziemniaczana

Proporcje wedle woli

Odpowiedz
Każdy sos na bazie majonezu jest genialny.
Odpowiedz
mięso z kością(łatwiej obrócić na patelni)
3cebule
1ząbek czosnku
mąka do zasmażki
ulubione zioła
liście laurowe i ziele angielskie
sól, pieprz
Żeberka usmażyć, dodać posiekaną cebulę i czosnek. Zeszklić cebulę. Wyciągnąć mięso i dodatki. Przełożyć do garnka z wodą, liściem laurowym i zielem angielskim. Na patelnię wsypać mąkę i zrobić zasmażkę. Jak mięso będzie już sie długo gotowało, wyciągnąć, wlać zasmażkę energicznie mieszając. Doprawić do smaku i już sos jest gotowy.

Jak ktoś chce, to zamiast zasmażki może dać zaklepkę(woda, śmietana, mąka).

Proporcji wolę za bardzo nie podawać, ponieważ nigdy się ich nie trzymam. Nawet winegret mi zawsze inaczej wychodzi.

Czasem do sosów/dresingów daję czarną herbatę w saszetkach. Bardzo tania, bardzo słaba, więc do picia niezbyt się nadaje, a do czegoś takiego nie szkoda. Kupiłem w pewnym dyskoncie. Chyba 3 zł/100saszetek.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Skocz do: