Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sita plastikowe duże
Może Forumowicze podpowiedzą, gdzie w północno-wschodniej Polsce można kupić duże plastikowe sita o średnicy 24 i 26 cm?
Szukam od jakegoś czasu w sklepach AGD, sklepach ogrodniczych, pszczelarskich itd. Dostępne są tylko do średnicy 20 cm. W necie podobnie.
Może Forumowicze pomogą?
Odpowiedz
ja ostatnio kupiłem w sklepie masarniczym sito o średnicy ok 35cm ze stali galwanizowanej (były też mniejsze). Niestety ceny mogą powalić :(
Odpowiedz
Witam
Kilka tygodni temu kupilem cos na kstalt durszlaka w tesco. Placilem cos kolo 3.50zl. Nie powiem Ci jaki dokladnie ma wymiar, ale mozna do wiadra 10l wlozyc czesc, tzn opiera sie na rancie, tzn tak jak ma byc do odcedzania.
Edit: jednak przemierzylem:
[Obrazek: dsc05056at0.th.jpg] [Obrazek: dsc05055fr6.th.jpg]
Odpowiedz
ShRon -napisz coś więcej o tym stalowym sicie i o cenie.

mamcar- próbowałeś już jakieś małe owocki przecedzać?

Dziękuję Wam koledzy za szybką reakcję i za zdjęcia.

Może ktoś natrafił na sita plastikowe o takim jak szukam wymiarze?
Pozdrawiam-drajla
Odpowiedz
Do tej pory przecedzalem glog i dzika roze. Sprawdzily sie dobrze. Potem jeszcze po 2-3 dniach pierwsze zlanie znad osadu i jest git.
Odpowiedz
Poszukaj w hurtowniach zaopatrzenia rzemiosła (branże spożywcze) , mają różne od drewnianych do plastikowych i nieco droższe z nierdzewki. -.. ::helo:
Odpowiedz
Drajla a te co podeslalem to czemu Ci nie pasuja? Zapewniam Cie ze porzeczka tam nie przeleci :)
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez mamcar
Witam
Kilka tygodni temu kupilem cos na kstalt durszlaka w tesco. Placilem cos kolo 3.50zl.

Super to sitko- muszę się jutro rozejrzeć.
Odpowiedz
Muszę zobaczyć to Twoje sito z tesko w naturze.
Na foto wygląda bardzo zachęcająco i tak mi się wydaje?, że rokitnik i żurawina też się zatrzyma.
Odpowiedz
Moze i nie jest najwyzszej jakosci (ma dosc ostre brzegi), ale w salonie go nie trzymam:) Rozmiar dziurek wg mnie taki jak w kuchennych durszlakach wiec nic nie powinno przeleciec.
p.s. byla jeszcze duza miska w cenie nie wiele wiekszej (o ile dobrze pamietam), rowniez plastikowa, gdyby komus sie chcialo bawic w dziurawienie to moze i na fermentator by weszla ;)
Odpowiedz
Tesco, powiadasz... hmmm trzeba będzie podjechać na Kapelankę...

Dzięki za namiar - co prawda mam worki filtracyjne, ale taka mich też się przyda.

Krzysztof
Odpowiedz
A ja ostatnio widziałem kilka rodzajów durszlaków z PP, o średnicy nawet 40 cm i z różną gęstością i średnicą dziurek w Auchan w Białymstoku. Natomiast duże sita metalowe są w Makro C&C.
Odpowiedz
Ostatnio widziane durszlaki plastikowe w Biedronce 26cm cena bodajze 1.99
Odpowiedz
mamcar bardzo Tobie dziękuję i w poniedziałek "lecę" do Biedronki.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez mamcar
Ostatnio widziane durszlaki plastikowe w Biedronce 26cm cena bodajze 1.99

Są nadal w Biedronkach, nadal po 1,99 zł.
Żółte, białe, zielone, pomarańczowe, niebieskie.

Skocz do: