Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skórki owoców cytrusowych, z polskich importów, nie nadają się do spożycia.
Ostatnio analizowałem temat dodawania cytryn do win i z ciekawości znalazłem taki artykuł: http://idb.neon24.pl/post/100903,skorki-...o-spozycia

Od dziecka mi wpajano żeby ze skórkami z cytrusów nic nie robić, tylko wyrzucać do kosza. Sporo osób dodaje całe cytryny ze skórami do win, nalewek, itp. Na youtube można nawet znaleźć filmiki z winem bananowym robionym z bananów razem ze skórami :D Ciekawe czy te osoby są świadome tego co znajduję się w tych skórkach :ysz:
Odpowiedz
Jedno co mi się ciśnie na usta i klawiaturę to to że pisał ten "art" jakiś nieuk.
Już dawno nie czytałem napisanego tak chaotycznie tekstu. :nie:
Odpowiedz
(27-06-2015, 09:49)jaguar56 napisał(a): Jedno co mi się ciśnie na usta i klawiaturę to to że pisał ten "art" jakiś nieuk.
Już dawno nie czytałem napisanego tak chaotycznie tekstu. :nie:

Jeżeli "nieuk" autor artykułu mija się z prawdą - to czy zechciałbyś wskazać, gdzie ?
Będzie z tego więcej pożytku, niż z samego ciśnięcia kamieniem w jego kierunku...

(Edit: doprecyzowanie pierwszego zdania).
Odpowiedz
(27-06-2015, 10:16)Orwell napisał(a): ...Będzie z tego więcej pożytku, niż z samego ciśnięcia kamieniem w jego kierunku...
:brawo: kolego.
Odpowiedz
Prawda jest, ze u naszych zachodnich sasiadow, u ktorych czesto z racji zawodowych goszcze, owoce cytrusowe dzieli sie na te ze zdrowe (nie traktowane chemicznie) i te powszechnie dostepne w kazdym sklepie. Te drugie sa tak zanieczyszczone chemicznie, ze nawet bez gastronomicznych zapedow wzgledem skorki powinno sie je obmyc przed spozyciem, zeby biorac je do rak nie wchlaniac trucizny. Sam osobiscie widzialem kiedys reportaz o banach i jak one sa impregnowane przed exportem. Apetyt przechodzi! Owoce cytrusowe nie sa tu z pewnoscia zadnym wyjatkiem.
W Niemczech jest zazwyczaj do owocow dolaczona informacja, ze skorka z nich nie nadaje sie do spozycia.
Odpowiedz
W Lidlu też można kupić cytrusy niepryskane. Są one ok. 50% droższe.

Skocz do: