Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Soplica pigwowa
(12-01-2014, 10:39)drajla napisał(a): Pachnie lekko gruszką i mam takie same zdanie jak stam222.
A ja mam 2 drzewa pigwowe które mi pierwszy raz owocowały (po 6-ciu latach) i co karczować ?:cool: Wszystko przez te zachwyty nad pigwą niedouczonych właścicieli pigwowców .:(

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Jak masz miejsce to zostaw, zawsze to jakaś różnorodność w ogrodzie.
Odpowiedz
Pięknie kwitnie :D
Odpowiedz
(27-02-2013, 21:43)stam222 napisał(a): No coż wszystko rzecz gustu a o nich się nie dyskutuje.
Dla mnie osobiście Orzech Laskowy od Soplicy jest ciekawy, natomiast Pigwa koło pigwy nie stała. Po degustacji (3 litry) własnej nalewajki z pigwowca mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że ta Soplicowa to może ma kilo owoców na 100 litrów spirytusu. No ale to moje zdanie.
No to jest nas już dwóch ;)

dokładnie to samo miałem napisać, i odnośnie soplicy pgwowej w porównaniu ze swoją nalewką i odnośnie orzechowej ;)

orzechowa się szybko rozeszła, a z pigwowej upity jest tylko kieliszek, od bardzo dłuugiego czasu...
Odpowiedz
Do tej pigwowej dodaj parę plasterków imbiru i goździk. Ile masz tej pigwowej?
Odpowiedz
na szczęście tylko pół litra ;)
Odpowiedz
Nie miałem okazji pić soplicowej pigwowej ale kobietom smakuje soplicowa Orzech laskowy pita z mlekiem, podobnie jak piło się dawniej Malibu
Odpowiedz
Dziś spróbowałem i powiem jedno NIGDY WIĘCEJ
Chyba nawet czysty spiryt tak pyska nie wykręca
Ta soplica pigwowa to chyba jest tylko z nazwy pigwowa bo to z pigwą ma raczej niewiele wspólnego
Odpowiedz
Już nie pamiętam co piłem , czy to była Soplica czy Krupnik, ale pigwowe na pewno. Wcale takie złe nie jest . Tylko nie bardzo wiem co tam ma pysk wykręcać jak ledwo 32% :)
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Nie chodzi o volty tylko o to że strasznie kwasowate jest
Za to dziś wziąłem sobie do pracy morelową  soplice i musze przyznać że całkiem sympatyczna,bardzej słodka
Jutro biore na warsztat Mirabelke :)
Odpowiedz
Fajną masz pracę. Pigwa kwaśna to jaki ma być trunek?
Pozdrawiam zbyszek
Odpowiedz
Pracuje na budowie więc nie ma problemu żeby coś rzępnąć:-)stary troche powarczy i przestanie bo kto mu będzie robił:)
A dzis była mirabelka i polecam jest mała kwaśność ale to nie irytuje jak pigwowa

Skocz do: