Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temat dnia powszedniego
Przekwitł dereń i nie było przymrozków. Nie było też pszczół. Ciekawe co wyjdzie.
Pawle - tarnina kwitnie jak głupia co roku i niezależnie od przymrozków albo rodzi albo nie.
Jeżeli nie idziesz gdzie chcesz to idziesz tam gdzie już cię nie ma.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
U mnie dereń kwitł jak oszalały ale jeszcze w czasie kwitnienia "zainstalowałm" 300 kokonów murarki ,zobaczymy jakie będą efekty ich ciężkiej pracy.

Pozdrawiam Maciej
Odpowiedz
Dzisiaj butelkowanie APA z dodatkiem liści kafiru (limetki), zapach świetny a i w smaku jest bardzo orzeźwiające i przyjemne. Chmielone chmielami: magnum, citra oraz cascade. Następna warka też bedzie z tym dodatkiem, może coś w kierunku witbiera, zobaczę. Chodzi mi po głowie tez myśl o zalaniu kilku liści wódką, czy to coś pozytywnego da? - sprawdzę za parę tygodni.

Odpowiedz
Inauguracja sezonu wędkarskiego na ulubionym łowisku. Karpie i karasie brały wybornie. Jutro druga tura.
Najważniejsze, że sprawdziły się moje zimowe wynalazki (brykiety zamiast koszyczka czy sprężyny pracujące w kierunku i tempie założonym przy tworzeniu. Ponadto własne kulki pływające "pracują" rewelacyjnie. Całość ma pozwolić na zmontowanie zestawu, który zarówno na karpia/amura jak i na tołpygę posłuży.
Jutro testy nowego sposobu montażu zestawu.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
(26-04-2018, 17:24)Karol4511 napisał(a): Dzisiaj butelkowanie APA z dodatkiem liści kafiru (limetki), zapach świetny a i w smaku jest bardzo orzeźwiające i przyjemne.

W jakiej formie dodane liście i na jakim etapie ? Chodzi mi po głowie taki pomysł juz od dawna.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Liście dodałem na cichą fermentację, 25g (jedna paczuszka) na 21l piwa. Nie nawadniałem przed dodaniem, aczkolwiek dużo piwa mi nie wypiją, a aromat mają bardzo intensywny.

Odpowiedz
(03-05-2018, 16:11)Karol4511 napisał(a): Liście dodałem na cichą fermentację, 25g (jedna paczuszka) na 21l piwa. Nie nawadniałem przed dodaniem, aczkolwiek dużo piwa mi nie wypiją, a aromat mają bardzo intensywny.

To jeszcze napisz jak już z butelki skosztujesz czy chmiele nie zagłuszyły tego kafiru.

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Otworzyłem więc butelkę aby się dowiedzieć, i dodane przeze mnie chmiele nie zagłuszyły kafiru a wręcz to kafir zagłuszył chmiele. Ja dodałem citrę i magnum na cichą (na aromat) i są bardzo lekko wyczuwalne, pierwsze skrzypce zdecydowanie gra limetka, i jestem z tego zadowolony. :)

Fermentacja cicha u mnie trwała 2 tygodnie.

Odpowiedz
Dla mnie kafir powinien uzupełnić aromaty chmielu a nie być zagłuszaczem. Widzę że 1/3 tego co dawałeś w zupełności wystarczy.

Odpowiedz
Dzisiaj dodałem świeżo zerwanych kwiatów akacji do 3l (odlanej) brzeczki piwnej. Piwo to "desitka" , 10 blg.

Odpowiedz
A "ja se dzisiek" tołpygę na 5,1 kg "złapał" i 3 karpie i 11 karasi. Dobry dzień.

Odpowiedz
Heniu

Zapasy na Wysową?
Odpowiedz
Właśnie. Mógłbyś ususzyć.
Odpowiedz
Niełatwo taką małą rybkę wysuszyć. Może na Ukrainie zanabędę suszone rybki. Basturmy okaciupinkę już mam.
Na Wysową karpie do wędzenia oczekują już w komplecie. Oczywiście będą w środę na nieoficjalnym acz prawdziwym rozpoczęciu zlotu.
Nie będzie uklei ponieważ mędrcy z PZW wymyślili, że na dobę można złowić max 15 sztuk i w tej sytuacji musiał bym już zaczynać codzienne łowy a tego mi się nie chce po prostu.

Odpowiedz
(13-05-2018, 07:32)tata1959 napisał(a): Nie będzie uklei ...............
Może surowe szprotki się nadają........
Odpowiedz
Pawełku - jak najbardziej. Przywieź/przyślij/dorzuć/podrzuć/powiedz gdzie kupić ....

Skocz do: