Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ukorzenianie sztobrow ptzygotowania gleby zakładanie winnicy
Witam chce założyć winnice aktualnie przygotowuje pole. Nie kupuje sadzonek tylko sztobry i umorzenia je. W tym roku planuje zakup ok 2000 sztobrów i nie bardzo mam je gdzie wcisnąć żeby się ukorzeniły wpadłem więc na pomysł że po przygotowaniu działki władze je od razu w miejsce w którym będą rosły. Miejsce przygotuje tak jak bym sądził ukorzeniome sadzonki co o tym myślicie?? To dobry pomysł czy lepiej sądzić sztobry już ukorzeniome?? Kolejne pytanie planuje posadzić dwie odmiany bianca i rondo próbuje znaleźć jakie te odmiany mają zapotrzebowania na makroelementy ale nigdzie nie mogę znaleźć posiada ktoś taką wiedzę
Odpowiedz
Wszystko co piszesz odnośnie swoich pomysłów to po prostu brednie. Nie odpowiadam Ci ze złośliwości tylko po to aby tobą wstrząsnąć. Ze wszystkimi swoimi pomysłami wstrzymaj się na co najmniej rok, a ten czas poświęć na naukę. Poczytaj, popytaj, zdobądź wiedzę i dopiero zaczynaj. Szkoda będzie stracić pieniądze i wysiłek własnej pracy. Odwiedź jakiegoś winiarza i porozmawiaj. Jak nie masz gdzie to zapraszam do mnie, masz blisko.
Pozdrawiam Mirek.

Skocz do: