Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uwaga Kornik
Witam po baaardzo długiej przerwie. Chciałbym podzielić się z Wami moją przygodą w składziku.
Od kilku lat obserwowałem na szyjce jednego z win coś jakby mączkę .... ale trochę grubszą. Po jakimś czasie ale ostatniego lata zauważyłem że z korka wystają jakby trzy a może cztery  kokoniki  Cry. Doszedłem do wniosku że to korniki (nie białowieskie raczej) no ale skoro wystają ich "pozostałości" to pewnie się wyniosły ...... a jakże; na następne korki :(. Dzisiaj zaglądam a pierwsze wino (macierzysty domek korników) zaczyna przesączać, a na innych trzech szyjkach - mączka Exclamation Decyzja zapadła natychmiast: wymiana korków. Piszę ku przestrodze, obserwujcie czasami swój dobytek. Tutaj zdjęcia po wyjęciu zainfekowanych korków, pierwszy z lewej - pierwsza chałupka szkodników.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Nie trzymasz w tym składziku także drewna do kominka?
Pozdrawiam, Grzegorz
Odpowiedz
Kilka lat temu też miałem takie przypadki (trzy), zdarzały się tylko w korkach litych. Aglomerowych i steri nie ruszają :)
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Drewno do pieca. C.o. trzymam trochę dalej, ale to w końcu piwnica. Korniki traktuję trochę egzotycznie, ale mają potencjał. Jak przypadek się powtórzy to kupię kapturki termo.
Co do używanych korków; stosuję tylko lite i naturalne.

Skocz do: