Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V OGÓLNOPOLSKI KONKURS MIODÓW PITNYCH – GOSTOMIA 2017
W imieniu Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich mam przyjemność ogłosić, że w przyszłym roku w czasie Złotu w Gostomi (15-18 Czerwiec 2017) odbędzie się Piąty (jubileuszowy) Ogólnopolski Konkurs Miodów Pitnych.

W konkursie może wziąć udział każdy, kto spełnia warunki Regulaminu .

.doc   Regulamin Konkursu Miodów Pitnych 2017.doc (Rozmiar: 35 KB / Pobrań: 88)

UWAGA (Edycja 26.05)

Na życzenie uczestników podwyższamy ilość miodów jakie może wystawić uczestnik z dwóch do pięciu.

Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w Młynie Gostomia podczas Zlotu Winiarzy , na który organizatorzy serdecznie zapraszają. Szczegóły samego zlotu zostaną podane w osobnym wątki. Osobom startującym w konkursie a nie obecnym na Zlocie dyplomy/nagrody zostaną przesłane na wskazany adres.
Wyniki konkursu zostaną także udostępnione na forum w późniejszym terminie.

Miody do konkursu można dostarczyć osobiście, podać przez inną osobę uczestniczącą w Zlocie lub wysłać pod adres

- Adres do wysyłki:

Paweł Nowak
ul. Kluczborska 12
46-211 Kujakowice Dolne

Miody dostarczone osobiście będą przyjmowane do godz. 12.00 w dniu 15.06.2017r.
Miody wysyłane pocztą/kurierem będą przyjmowane do dnia 10.06.2017r

W razie dodatkowych pytań służę na PW.

Tradycyjnie podczas konkursu poza dyplomami będą przyznane medale według zdobytych punktów:

Wielki Złoty Medal – Miód Doskonały         Przy ocenie 95,00 – 100 SA

Medal Złoty Przy ocenie 90,00 – 94,99 SA

Medal Srebrny Przy ocenie 85,00 – 89,99 SA

Medal Brązowy Przy ocenie 80,00 – 84,99 SA

Medale otrzyma się automatycznie w zależności od uzyskanych punktów. Twórcy będą mieli prawo cechować nimi każdą butelkę wygranego miodu z danej partii produktu.
Medale będą rozsyłane drogą elektroniczną.
Dyplomy są przyznawane za miejsca 1-3.

Regulamin konkursu

W konkursie przewidywane są nagrody.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Konkurs odbędzie się podczas zlotu w Gostomii na który serdecznie zapraszamy.
Oczywiście jak ktoś nie będzie mógł być na zlocie to może wysłać miód na konkurs
http://www.winiarze.pl/
#######################
FAQ czyli najczęściej zadawane pytania
Odpowiedz
(15-11-2016, 22:02)Boullii napisał(a):  
Miody dostarczone osobiście będą przyjmowane do godz. 12.00 w dniu 15.06.2017r.

Czy ta data jest poprawna ?
Odpowiedz
Tak.
Pozdrawiam, Paweł

Qui bibit, dormit; qui dormit, non peccat; qui non peccat, sanctus est, ergo – qui bibit, sanctus est.
Odpowiedz
Konkurs jest w czwartek?
Odpowiedz
To ustalimy na miejscu ale istnieje taka możliwość.
Pozdrawiam, Paweł

Odpowiedz
Swoje miody przywiozę dopiero w czwartek i z całą pewnością nie zdążę do południa.
JerzyK

Wino to najpiękniejszy dar bogów dla ludzi.
                                              Platon
Odpowiedz
Powinno być OK, znamy realia zlotowe i jesteśmy elastyczni
#######################
Odpowiedz
Konkurs proponuję w piątek po śniadaniu. Ludzie zdążą dojechać.
Odpowiedz
(25-05-2017, 14:51)GENERAL AIDID napisał(a): Konkurs proponuję w piątek po śniadaniu. Ludzie zdążą dojechać.

Tak właqśnie jest koncepcja
#######################
Odpowiedz
No nie marudźcie że marudzę ale.... Ten limit dwóch miodów w konkursie to jakaś porażka.
Ostatni konkurs był dwa lata temu a o prestiżu konkursu decyduje ilość uczestników\miodów. Jak tak sporadycznie zdarzają się nam te konkursy,to darujmy sobie ten limit DWÓCH miodów. I jak porównać w jednej kategorii homogeniczne, owocowe i korzenne? Bo różnice w słodyczy aż tak bolesne do porównania nie są, ale tak skrajne smaki w jednym worku ??? No chyba,że się mylę i jest już 30-40 miodów w konkursie i kategorie same się wyklarują.
JerzyK

Platon
Odpowiedz
To ile proponujesz?
Pozdrawiam, Paweł

Odpowiedz
No nie wiem. Ale przez ocenę naszych miodów możemy je poprawić. Nie zależy mi na wykrywaniu ale na rozwoju,poprawie i samodoskonalenie. Bo jest mi poprostu głupio, że w "kolebce" miodosytnictwa jest taki zastój. Powiedzmy, że ja wezmę na konkurs do oceny z 5 miodów. A resztę protestujemy sobie po za oficjalnym jury.
Paweł Ty też weź trochę bo za rok bierzesz udział w MCI ( jeśli jeszcze nie wiedziałeś).
JerzyK

Platon
Odpowiedz
Ze mną jak z dzieckiem - Za rękę i do knajpy :) Zmieniłem ilość wystawianych miodów z dwóch do pięciu.
Pozdrawiam, Paweł

Odpowiedz
Za sprawne elastyczne rozwiązanie; Brawo!!!
JerzyK

Platon
Odpowiedz
Paweł, konkurs lepiej jak będzie w piątek, my dojedziemy w czwartek po południu.
Chciałbym min. 2 miody wystawić.
*****\\\\   ///*************l***********§*********[]
*****(  @ @ )***********oooooo*****(bul,bul)*****[%%]
--oOOo-(_)-oOOo----->****grono*****(ooooooo)****[%%]
------O-----O--------********ooo******(ooooooo)****[%%]
pozdrawia Castleman*******o********(ossad)*****[%%]
Odpowiedz
Konkurs jest w piątek po śniadaniu.
Pozdrawiam, Paweł

Odpowiedz
(26-05-2017, 09:17)Boullii napisał(a): Ze mną jak z dzieckiem - Za rękę i do knajpy :) Zmieniłem ilość wystawianych miodów z dwóch do pięciu.

Ale konkurs przełożyłem na środę ...  :fajka:
Odpowiedz
Na konkurs dotarło 31 miodów w kategorii trójniak i 3 w kategorii dwójniak.
Poniżej protokół z konkursu z punktacją ogólną. W przypadki gdy autor chciał bardziej szczegółową informację z oceny swoich miodów zapraszam na PW. Mogę przekazać, które parametru miodów zostały jak ocenione, bez podania, który sędzia jak oceniał.

Jeszcze raz gratuluje laureatom oraz wszystkim, którzy przesłali swoje miody. Z konkursu na konkurs poziom miodów roście :)

Załączone pliki
.docx   Protokół Konkursowy Gostomia 2017 - trójniaki.docx (Rozmiar: 18,93 KB / Pobrań: 98)
.docx   Protokół Konkursowy Gostomia 2017 - dwójniaki.docx (Rozmiar: 14,23 KB / Pobrań: 57)
Pozdrawiam, Paweł

Skocz do: