Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS NALEWEK DOMOWYCH - WYSOWA 2016
Exclamation 
Zarząd Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich oraz organizatorzy IX Rykowiska Winiarzy w Wysowej zapraszają do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Nalewek Domowych.

Konkurs odbędzie się w dniu 10 września w trakcie trwania IX Rykowiska Winiarzy w Wysowej:   http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=17506

W Konkursie może wziąć udział każdy, kto spełnia warunki określone w Regulaminie Konkursu, zamieszczonym w załączniku.

Zmagania konkursowe rozpoczną się w dniu 10. 09. o godz. 10.00, a zatem do tej godziny należy dostarczyć nalewki wystawiane do konkursu.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz dyplomów przewiduje się w godzinach wieczornych w dniu konkursu na terenie ośrodka "Zacisze" w Wysowej.  Osoby nieobecne (dosyłające nalewki) otrzymają nagrody drogą pocztową.

Wyślij swoje nalewki na konkurs pocztą lub lepiej dostarcz osobiście i weź udział w Rykowisku Winiarzy !

Wysyłać nalewki na Konkurs prosimy po 20 sierpnia, tak aby dotarły nie później niż 9-go września.

Adres do wysyłki:

Jan Łopaciński
Wysowa 81
38-316 Wysowa

Butelki należy zaopatrzyć w etykiety zgodne ze wzorem umieszczonym w załączniku 2 oraz wypełnione zgodnie z instrukcją
Wykaz nagród i sposób oceny nalewek zawarty jest w załączonym regulaminie...

Chętnych do sponsorowania dodatkowych nagród proszę o kontakt na PW>

Masz pytania?  Odpowiemy w tym wątku...

Zapraszamy do udziału w konkursie także hobbystów spoza Forum !

Załącznik nr 1.

Regulamin VII Ogólnopolskiego Konkursu Nalewek Domowych:

Załącznik nr 2

Wzór etykiety konkursowej wraz z instrukcją:    
UWAGA! NA ETYKIECIE NIE WYPEŁNIAMY RUBRYKI Z NUMEREM!

Załączone pliki
.doc   Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Nalewek - Wysowa 2016.doc (Rozmiar: 92,87 KB / Pobrań: 278)
.pdf   etykieta.pdf (Rozmiar: 24,98 KB / Pobrań: 224)
.doc   11etykieta.doc (Rozmiar: 112,5 KB / Pobrań: 99)
Odpowiedz
Od razu uprzedzam pytania w sprawie zapisu dot. minimalnej ilości nalewki - 0.25 l.
Ciężko o takie butelki, ale można przysłać/przywieźć w większej butelce. Regulamin mówi o minimalnej ilości nalewki, a nie o wielkości butelki.
Jeżeli nie idziesz gdzie chcesz to idziesz tam gdzie już cię nie ma.
Po pierwszym kieliszku wychodzi z nas drugi człowiek i on też chce się napić! (Wańkowicz)
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.

Jak by rządziły na świecie kobiety to nie było by wojen! Państwa by były co najwyżej poobrażane na siebie.

Odpowiedz
(31-01-2016, 19:56)tata1959 napisał(a): Od razu uprzedzam pytania w sprawie zapisu dot. minimalnej ilości nalewki - 0.25 l.
Ciężko o takie butelki, ale można przysłać/przywieźć w większej butelce. Regulamin mówi o minimalnej ilości nalewki, a nie o wielkości butelki.

Błąd w regulaminie: Jest : kategorię określona zgodnie z § 3 ust 1

Powinno być:  kategorię określona zgodnie z § 4 ust 1
Odpowiedz
(31-01-2016, 20:14)Zibi napisał(a): Powinno być:  kategorię określona zgodnie z § 4 ust 1

Dzięki za uwagę. Poprawione.
Odpowiedz
Jako Zarząd SWiMP oraz administracja forum gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Konkursie. 
Informację o konkursie zamieścimy na oficjalnym profilu Stowarzyszenia na FB oraz innych portalach społecznościowych.

Jednocześnie jako SWiMP fundujemy nagrody za zajęcie pierwszego miejsca w obydwu kategoriach. Dodatkowo nagrody oferują Sponsorzy forum - informacje będą się pojawiać na bieżąco.

Wszelkie pytania odnośnie konkursu proszę kierować na PW do von Vinentropp lub do mnie.
http://www.winiarze.pl/
#######################
FAQ czyli najczęściej zadawane pytania
Odpowiedz
Wojtek czy w tym roku będzie Gostomia? Jeśli nie wiaderko miodu od naszego pszczelarza może iść na nagrodę w tym konkursie.
Odpowiedz
Czy każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać arkusz oceny wystawionych napitków?
Odpowiedz
(31-01-2016, 21:01)von Vinentropp napisał(a):
(31-01-2016, 20:14)Zibi napisał(a): Powinno być:  kategorię określona zgodnie z § 4 ust 1

Dzięki za uwagę. Poprawione.

Nie ma sprawy, trochę się bałem że niepotrzebnie robię ferment.. :pijemy:
Odpowiedz
(01-02-2016, 09:33)drajla napisał(a): Czy każdy zainteresowany będzie mógł otrzymać arkusz oceny wystawionych napitków?

Myślę, że z tym nie będzie problemu.
#######################
Odpowiedz
Wyciągam na powierzchnię z czeluści niepamięci.

Niech się przypomina i inspiruje ewentualnych uczestników...
Odpowiedz
Pojawił się nowy sponsor nagród  :spoko:
Niedługo zamieścimy pełną listę nagród w konkursie.
#######################
Odpowiedz
Ja bym wysłał nalewki na konkurs ale:
Etykiety skąd wezmę nie mam drukarki i co wy na to?
Odpowiedz
Daj adres na PW to Ci wyślę pocztą.
0,25 ml. to tylko butelki plastikowe, innych nie ma w kapitalistycznym świecie. Za komuny były.
Odpowiedz
Gynek - 250 ml czyli minimum ćwiartka.
Może być więcej.
Odpowiedz
Zgadzam się z tobą -drajla- no to skąd je pozbierać? Kiedyś były ćwiartki wódeczki, ale nie w dzisiejszych czasach. Po sokach być może coś się uzbiera, znów nie będą się prezentować. papier chwyta wszystko ale w naturze tak nie ma.

Pozdrawiam
Eugen
Odpowiedz
Czy Organizator może powiedzieć dlaczego określił ilość , akurat na 250 ml??

Czy Organizator może zmienić ilość na 200 ml, 300 ml lub 500 ml ??
Odpowiedz
(31-01-2016, 19:56)tata1959 napisał(a): Od razu uprzedzam pytania w sprawie zapisu dot. minimalnej ilości nalewki - 0.25 l.
Przecież Heniu wyraźnie napisał, że jest to ilość minimalna - ograniczeń z góry nie ma.
Jurek 

"Mądrość zawsze przychodzi z wiekiem. Niestety, czasem wiek przychodzi sam ..."
"Błogosławieni ci którzy nie wiedzą, a mimo to nie zabierają głosu ..."
"Dobrze rozbudowana administracja utrzyma się sama ..."

Odpowiedz
Niby tak. Nic do tej pory nie pisałem, bo skoro wszystkim taka ilość odpowiada, to ok.
Ale Gynek napisał swoje wątpliwości, to i ja je rozwijam.

Czytelniejsze byłoby określenie minimum na np. 200, 300 lub 400 czy 500 ml.
Chodzi o to, że potencjalny nalewkarz, jak czyta o tej ilości, to od razu zastanawia się skąd weźmie butelki 0,25 l.
Przecież nikt nie będzie specjalnie zamawiał w hucie szkła 4 butelek, nikt nie będzie specjalnie kupował w necie 4 sztuk ( cena + duży koszt przesyłki), skoro w każdym sklepie może kupić sobie "ćwiartkę" o pojemności 200 ml.

Nie każdy też robi w takich ilościach, żeby zaraz przesłać na konkurs po 0,5l trunku.

Kolejna rzecz, tak uważam, że podana ilość odpycha i zniechęca potencjalnych konkursowiczów.
Odpowiedz
Tak jak myśleliśmy, największy problem to te nieszczęsne 250!
Nie zawartość, ale opakowanie...
250 ml doskonale wchodzi do 300-tki a tym bardziej do 350-tki. No wiem... Nie lubicie jak chlupie w transporcie. To lejcie do pełna!
Oprócz JURY pozostałych 50-cioro uczestników zlotu też chętnie spróbuje Waszych specjałów.

Nota bene w L....u są buteleczki zakręcane z winem o pojemności 250 ml.
Wolę spróbować takie niż >>"ćwiartkę" o pojemności 200 ml<<.
Odpowiedz
Zostało mi sporo butelek 0,25l z forumowej akcji sprzed kilku lat. Z chęcią się ich pozbędę. 0,5PLN za sztukę + koszty wysyłki. Jednak myślę, że wlanie 0,25 do większej butelki jest znacznie prostszym i tańszym rozwiązaniem.
Odpowiedz
(18-03-2016, 16:31)cemik1 napisał(a): Zostało mi sporo butelek 0,25l z forumowej akcji sprzed kilku lat. Z chęcią się ich pozbędę. 0,5PLN za sztukę + koszty wysyłki. Jednak myślę, że wlanie 0,25 do większej butelki jest znacznie prostszym i tańszym rozwiązaniem.
Jak wyglądają te butelki?
Odpowiedz
Są to 250ml wersje butelek od wódki Polonez. Takie jak na tej aukcji: http://olx.pl/oferta/butelki-szklane-0-2...6vkzR.html
Odpowiedz
Konkurs nalewek ::)

Bedą warsztaty dla żółtodziobów ? 
No to trzeba zrobić pierwszy krok chyba i moze coś wysłać do oceny a pózniej czekać na wynik ze spuszczoną głową  Rolleyes
Darek
Odpowiedz
(06-06-2016, 20:23)darboch napisał(a): Bedą warsztaty dla żółtodziobów ?

Boję się, że braknie czasu...
Ale zawsze na miejscu będzie go dosyć dla wymiany doświadczeń i wrażeń...
Nie wysyłaj, tylko przywieź osobiście i przeżyj to z nami...
Odpowiedz

Skocz do: