Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiercenie otworów w korku
Mam trochę szkła gdzie fi otworu jest 60mm.
Nabyłem stosowny korek, niestety w wersji do samodzielnego wywiercania otworu na rurkę http://www.eurowin.pl/pl/p/Korek-z-korka-6053-mm/869

Są tzw. korkobory, ale to zbyt droga sprawa :(

Macie może jakieś rozwiązania zastępcze?
Wiem, że Polak potrafi ;)
Odpowiedz
Korek, to bardzo miękki i kruchy materiał, więc jeśli zastosujesz zwykłe wiertło lub frez fi 8 możesz wyszczępić powierzchnię otworu. By uniknąć tego proponuję zastosować wiertło diamentowe fi 8, takie do wiercenia glazury, tylko często wyjmuj wióry z otworu wiertła, by go nie zatkać.
Odpowiedz
(11-08-2015, 14:47)konserwatysta napisał(a): Korek, to bardzo miękki i kruchy materiał....
Wiem, stąd moje pytanie :)
Wierciłeś już w ten sposób?
Odpowiedz
Wiertarka na bardzo małych obrotach musi być i, fajnie się wierci otwory w korkach. Ani jednego korka nie z niszczyłem. Wszystko zależy od struktury korka.

Pozdr... Eugen

Odpowiedz
Nie wierciłem korka pod rurkę, ale w pracy wiercimy maty korkowe koronkowymi wiertłami diamentowymi o większych średnicach i jak powiedział gynek63 na małych obrotach.
Odpowiedz
No to trzeba się będzie zmierzyć z tematem...
Dzięki
Odpowiedz
Rozważ wywiercenie otworu np. 4 mm wiertłem, który później powiększysz prętem metalowym o średnicy, chyba 6.5 mm fabryczny, zaklepanym na końcu i rozgrzanym na gazie - czyli normalnie wypalisz. Ścianka po wypaleniu gładka i z 6.5 mm pręta spasujesz na 8mm rurkę jak "cza".
Odnośnie wiercenia to bym raczej na max obroty nastawił, ostre wiertło i bardzo minimalny "posuw".
Odpowiedz
Przeprowadzanie doświadczeń na korku można wykonywać mając korkowe odpady, ale nasz kolega alskarus ma jeden nowy korek, którego nie może zepsuć, więc proponuję zastosować sprawdzoną metodę wiertlem diamentowym.
Odpowiedz
Spróbuj wiertłem piórkowym do drewna.

Grzegorz

"Nie spiesz się tak młody przyjacielu!

Nikt nie umknie przed swoim losem."

Skocz do: