Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino nie pracuje- co zrobic?
Smile 
Dzień dobry, 
Potrzebuję pomocy przy zrobieniu pierwszego wina. Wino z winogron nastawione 7 września. Winogrona ugniecione (8 kg) zalane syropem cukrowym  2l wody + 2 kg cukru. Pracowało bardzo ładnie, jednak musiałam wyjechać i po powrocie już bulgotalo tylko raz na minutę.  Wydaje mi się że to że względu na to że zostawilam balon na balkonie, a tam niestety temperatura nie była dobra. 24 września dodałam druga porcje syropu 2l wody+ 2 kg cukru. Niestety nic się nie zmieniło.  Co mam zrobić żeby nastaw znowu ruszył?
Pomóżcie!
Odpowiedz
Robienie "na oko" tak właśnie wygląda. Za dużo cukru jak na tak mały nastaw. Nie piszesz nic o dodanych drożdżach więc na dzikusach tym bardziej nie miało szans tego przerobić. Zrobić drugi nastaw , bez dodawania cukru na drożdżach szlachetnych, jak przerobi cukier z owoców dodawać stopniowo to pierwsze wino.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
Dodałam drożdży Malaga zgodnie z przepisem, po namnozeniu. Jak próbowałam wina po moim powrocie to było za mało słodkie.  Myślałam że to kwestia tego że cukier już został przerobiony więc d9dalam syropu z nadzieję że ruszy na nowo. Jednak to chyba kwestia tego że wino przez kilka dni stało w niskiej temperaturze. A czy jest jakiś sposób żeby jeszcze uratować to co mam?
Odpowiedz
(26-09-2018, 17:04)Laura.kw napisał(a): A czy jest jakiś sposób żeby jeszcze uratować to co mam?

Jeszcze raz.

(26-09-2018, 16:07)TEQUILA napisał(a): .... Za dużo cukru jak na tak mały nastaw. Zrobić drugi nastaw , bez dodawania cukru na drożdżach szlachetnych, jak przerobi cukier z owoców dodawać stopniowo to pierwsze wino.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....

Skocz do: