Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wino z ziemniaków
Cytat:Wysłane przez kguser
Krolik85,
wino można zrobić z wielu przeróżnych często dziwacznych surowców np: cebula, ziemniaki, pieczarki.
Można ale czy warto?
Moim zdaniem warto robić wino, zwłaszcza kiedy zaczynamy z surowców dajacych smaczne wino. Zimą np wino z ryżu (patrz przepis Skrzych'a) lub rodzynków.

Myślę ze wino z cebuli z dodatkiem jałowca mogłoby być świetnym dodatkiem do potraw, np. duszonej wieprzowiny.
Ma ktoś może przepis na cebulowe ?
pozdrawiam
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Pietro
.....Ma ktoś może przepis na cebulowe ?

używaj opcji wyszukaj.. a znajdziesz nawet fotorelacje

http://wino.org.pl/forum/showthread.php?tid=3684
Odpowiedz
Dzieki barracuda, wlasnie dodalem stronke do ulubionych :big:
Odpowiedz
Jeśli zapijesz wino z ziemniaków winem z cebuli, to masz prawie cały obiad. Jeszcze tylko wino z kotleta i można osiągnąć szczęście absolutne, czego Ci oczywiście życzę.
Odpowiedz
Cytat:Wysłane przez Pietro
Dzieki barracuda, wlasnie dodalem stronke do ulubionych :big:

Kolego Pietro a na poważnie..
To spóbój sobie zrobić porządne winko np. z wiśni, objętnie jakie ale polecane przez wiele osób na tym forum, a może z jabłek.. albo nawet z kartonika.. - proste banalne.. i na drożdżach aktywnych.. bo po tych winkach co chciałbyś zrobić to się naprawdę zrazisz..są one nie-pijalne.. nadają się może one na zaprawy a może nawet nie.. bo nie wiem czy ktoś tak napisał tylko.. edit: bo to straszne cholerstwo tak nie pijalne jak ocet

a później zrób sobie obiad

Cytat:Wysłane przez Frida
Jeśli zapijesz wino z ziemniaków winem z cebuli, to masz prawie cały obiad. Jeszcze tylko wino z kotleta i można osiągnąć szczęście absolutne, czego Ci oczywiście życzę.

i zapij swoim dobrym winem co wszyscy polecają.. i stwierdzisz, że z całego obiadu twoje winko, które my Tobie poleciliśmy będzie najlepsze..]
Odpowiedz
Popieram, nie odgrzebujmy stereotypów, że domowy winiarz to dziwny pan, który robi jakieś trunki, na które reszta rodziny patrzy z pobłażaniem i do ust nie weźmie, a jedyną osobą która zachwyca się jego dziełem jest on sam.

Skocz do: