Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Winogronowe - POMIAR KWASOWOŚCI (Regent za kwaśny)
(30-09-2016, 18:23)_Krzysztof_ napisał(a): .....interesuje mnie czy kwasowość 4 jest możliwa. Odmiana n/n

Możliwa. Ale bardziej prawdopodobne że popełniłeś błąd przy pomiarze kwasowości.
MALUTKI KIELISZEK NIE DOJDZIE DO KISZEK !!!

\"DOBRY NA WSZYSTKO ŚRODEK:- ZE SPIRYTUSEM MIODEK\"

......50 ml wódki przed posiłkiem zabija wszystkie znane wirusy i bakterie.............100 ml nawet te nieznane .....
Odpowiedz
(01-03-2015, 02:11)maciek19660714 napisał(a): Instrukcja mówi, że:
--- w przypadku pomiaru kwasowości w moszczu dodajemy go 5ml do probówki + płyn K  i wtedy ilość płynu K razy dwa
--- w przypadku pomiaru kwasowości w winie należy dodać go 10ml do probówki + płyn K  i wtedy ilość płynu K razy jeden

Tak więc mój mnożnik jest poprawny i nie jest.
-- Nie jest, ponieważ według instrukcji, mierząc wino, powinno się dodać jego 10ml  i wyniku nie mnożyć.

-- Jest, ponieważ tu chodzi jedynie o dokładność i oszczędność płynu. Sprawdziłem - niezależnie, którym sposobem - wyniki były takie same.
-- Ponadto badanie za pomocą pH-metru potwierdza poprawność odczytu.

maciek,a gdzie ty kupujesz ten płyn K, bo to nie jest to samo co w tych gotowych zestawach  z biowinu( bo tam pisze błękitny wskaźnik)
Odpowiedz
Sklep internetowy winiarz.pl.
Tylko człowiek głupi, nigdy się nie myli...

Zdjęcia: FAZY BBCH, krzewy PINOT NOIR, krzewy ZWEIGELT.
Filmy uprawa:  SADZENIE,  CIĘCIE DWULATKÓW,  CIĘCIE TRZYLATKÓW
Filmy uprawa:  Historia krzewu Pinot Noir:  2017/2018 (odc I cz 1) cdn
Filmy winifikacja:  POMIAR KWASOWOŚCI MOSZCZU,  POMIAR KWASOWOŚCI WINA,  POMIAR WOLNEGO SO2

Odpowiedz
(30-09-2016, 19:29)TEQUILA napisał(a):
(30-09-2016, 18:23)_Krzysztof_ napisał(a): .....interesuje mnie czy kwasowość 4 jest możliwa. Odmiana n/n

Możliwa. Ale bardziej prawdopodobne że popełniłeś błąd przy pomiarze kwasowości.

Ponownie zmierzyłem kwasowość po 4 dniowej fermentacji w miazdze i prawie całkowitym odfermentowaniu cukru zawartego w owocach.
Tym razem wynik 8gl. Mam rozumieć że najwięcej kwasu jest  w części  pestka i skórka winogrona?

Tak to wygląda teraz

Załączone pliki Miniatury

Zapraszam na mój blog na FB

Swojskie Jadło

Skocz do: